sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (34)
 • medya (0)

34. en iyisi değil ama alınan kitapların geliri ile hayvanları tedavi ettirdikleri için kitap koala sitesini kullanmayı düşünüyorum. daha deneyimlemedim tabi.

16 eylül 2018 00:46

33. Bir kitap bloggerı olarak her siteyi denedim. Gözlemlerimi yazacağım şimdi:

(link: idefix.com İdefix) : İdefix şimdiye kadar çok gözdeydi, indirimler çok iyi olduğu için çok kullanılıyordu, hala kullanılıyor ama artık site iyi şımardı. Sadece kendim değil başka blogger arkadaşlardan da duyduklarım şu yönde : Sipariş geç temin ediliyor, ıslanmış, zarar görmüş kitaplar gönderliyor ve değişimde sıkıntı çıkarılıyor. Müşteri hizmetleri sizi çıldırtmaya yemin etmiş.

(link: www.kitapyurdu.com Kitap Yurdu) : İstanbul'un belirli yerlerinden elden alıp kargo ücreti ödemeye bilirsiniz, indirimler çok iyi değil ama sıkıntı çıkarmazlar, hızlı temin hızlı kargo. Bedava kargo için sınır diğer sitelerden daha düşük.

(link: bkmkitap.com BKM Kitap) : Diğer sitelerde olmayan kitapları bazen bulabilirsiniz çünkü aslında bir kitabevi. İndirimler iyi, önceden hızlıydı kargo şimdi biraz yavaşladı. PTT Kargo ile çalışıyor.

(link: okuoku.com Okuoku) : Bestsellerların popüler olduğu dönemler geçince iyi indirimler yapıyor ama kargo 75 TL üstüne ücretsiz. İndirim az.

(link: ilknokta.com İlk Nokta) : Penguen Kitabevi'nin kendi sitesi. İthaki, Yabancı, Müptela ve Ganj Yayınları'nın piyasada olmayan bazı kitaplarını bulabilirsiniz, setlerde iyi indirim var.

(link: www.kitapkoala.com/ Kitap Koala) : Henüz denemedim ama buradan yaptığınız alışverişlerden elde edilen gelirle hayvanlara yardım ediliyor.

(link: babil.com Babil) : Diğer sitelerin yanında çok cazip değil.

(link: huntersofbooks.com Hunters of Books) : İkinci el kitaplarınızı burada satabilir ya da satın alabilirsiniz. Buradan çok kitap satmışlığım var ama güvenilir satıcılar bulmaya çalışın, satın almadan önce iyice konuşun.

15 eylül 2018 12:05

32. Kitapyurdu roman tarzı kitaplarda iyidir çabuk temin edilir fiyatları da uygundur. Bilimsel, araştırma kitaplarında kötü bence. Sanki çeşitlilik az gibi ve çok uzun zamanda temin ediliyor. 

Bkm Kitap da çok hızlı geldi bana onu da sevdim. 

İdefix de gayet güzel bu 3 siteye güvenebilirsiniz.

15 eylül 2018 02:51

31. hızlı kargosu ve aradığım çoğu kitabı bulmamdan sebeple idefix'ten şaşmıyorum. diğer siteler çok geç kargoluyor

14 eylül 2018 17:05

30. benim için tartışmasız idefix. yıllardır alışveriş yaparım hep 2-3 günde sorunsuz elime ulaştı kitaplarım. hatta bazen hediye gönderdikleri de oluyor.

hakkında çok şikayet de duydum ama ben hiç sorun yaşamadım.

14 eylül 2018 11:50

29. kitapyurdu.com.. tek geçerim.. 50 kere falan sipariş vermişimdir.. hiç sorun yaşamadım..

13 eylül 2018 17:35

28. Güncel kitaplar için (gizlinot: özellikle d&r ve idefix boykotundan sonra), kitapyurdu.com ve arkadas.com.tr

İkinci el kitaplar ve sahaflardan alışveriş yapabilmek için ise nadirkitap.com

13 eylül 2018 13:33 13 eylül 2018 13:41

27. Fiyat olarak en uygunu bence bu site. (link: http://www.arkadas.com.tr/ Arkadaş Kitabevi) . Uzun zamandır zincir markalardan alışveriş yapmıyorum, küçük esnafa yerli üretime vs destek olmak için. D&R radarımdan çıkalı çok oldu yani. Çok istediğim artık baskısı olmayan bir kitabı sadece bu sitede bulunca keşfettim burayı. İnanılmaz hızlılar, ups ve aras kargo ile çalışıyorlar ki ups bence en iyi kargo şirketi. Hem fiyat olarak kitapyurdundan vs ucuz hem de ankaralılar bilir orada arkadaş kitabevi varmış bir kaç tane. O kitabevinin internet sitesi ki ben böyle eski, yıllanmış kitabevlerini çok severim, artık bu devirde D&R varken sahafların, böyle eski, yerel kitabevlerinin işi zorlaştı böyle yerlerden kitap almayı kendime misyon edindim :D kısacası hizmetlerini hızlarını ürün çeşitliliğini çok seviyorum. Ayrıca sürekli oradan alışveriş yapınca bayağı bir puan biriktirdim, bir sürü kitap aldım o puanlarla. Kitapception 

13 eylül 2018 13:06

26. Hız söz konusu olduğunda kesinlikle bkm kitap olmayandır. Görüşlerini pek sevmesem de kitapyurdundan alışveriş yapıyorum uzun zamandır, hiç mağduriyet yaşamadım. El değiştirmeden önce dr alışverişim de olmuştu 8 kitabın 7sini gönderip birini temin ettiklerinde göndermişlerdi. Fena değildi yani boykotu önemsemeyeler için. Kitapyurdu da güzel gün kampanyaları yapıyor bazen, kargoda da sorun yaşamadım.

13 temmuz 2018 18:29

25. Kitapyurdu hız ve temiz teslimat konusunda harika. Ayrıca alışveriş yaptıktan sonraki ay için indirim vermesi de çok hoş.

İthaki ve Yabancı yayınlarından kitap alacaksanız kesinlikle ilknokta. Kendi siteleri olduğu için harika indirimler yapıyorlar.

Artemis yayınları ve diğer popüler kültür kitapları için okuoku sık sık 9,90 tl kampanyası yapıyor.

Hepsinden sıklıkla alışveriş yaptım ve hiç sorun yaşamadım. Kitaplarım hızlı, eksiksiz ve temiz bir şekilde geldi.

İstanbul'da oturanlar için Pegasus Yayınları, Artemis yayınları ve birkaç başka yayınevinin cağaloğlu'nda depoları bulunuyor. Kitapları %30 indirimli alabiliyorsunuz.

13 temmuz 2018 18:16 13 temmuz 2018 18:27