sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (407)
 • medya (6)

407. benim kısa ve cansız kirpiklerim için (bkz: rimmel london lash accelerator endless maskara) dır. tek tek ayırıp uzatıyor, kirpikleri kaldırıyor, gün içinde de düşürmüyor. akmıyor, parçalanmıyor buna rağmen uğraştırmadan siliniyor. hacim beklentisi olanlar yeterli bulamayabilir.

13 şubat 13:01

406. Hypnose Drama Maskara

Maybelline Lash sensational

Loreal Mega Volume collagene

Essence crazy volume (pembe olan ) . Yalnız essence'in rimeli çok sıvı sürerken biraz zor oluyor ama ilk andan itibaren kirpikleri uzatıyor.

13 şubat 12:47 13 şubat 12:47

405. düz kirpikli bir öğrenci olduğum için bu zamana kadar sadece uygun fiyatlı ürünler denedim. Çoğu rimeli ikinci kere almam ama bu ikisi hep elimin altındadır. 

Lash sensetional waterproof- Kıvırıcıdan sonra kirpiklerimi düşürmüyor, uzatması ve hacmi günlük kullanım için uygun.Tek sıkıntısı asla temizleyemiyorum. 

Essence-i love extreme waterproof  (gizlinot: lacivert olan) hacim ve uzatma konusunda daha başarılı,daha kolay çıkıyor,pembesine göre asla akmıyor ancak fırçası çok büyük olduğu için özenerek sürmek gerekiyor acelem olduğunda hiç bulaşmıyorum. 

12 şubat 23:45 12 şubat 23:46

404. Kısa, seyrek ve düz aşırı vasıfsız kirpiklerime göre en iyileri

Lancome Moisseu Big,

Too Faced Better Than Sex- Essence I Love Crazy Extreme (verdikleri etkilerinden gözümde akma güçlerine kadar çok çok benzetiyorum ikisini. Ancak bazı arkadaşlarım iki rimelde de akma yaşamadı o yüzden listeye koymak istedim.) 

ve Loreal Paradise 

Ama maalesef ki Hepsinin bana göre bir eksi yönü mevcut. 

İlk olarak Lancome’un fiyatı dışında hiçbir sıkıntım yok indirimli olarak bile 100tlye satın almasam hayatımın rimeli olabilirdi. Too faced ve essence ise malum yazın kullanılamayacak raddede akıyorlar fakat etkilerinden çok memnunum ek olarak better than sex gerçekten gereksiz derecede zamlandı 200 küsurlarda. Loreal ise Lancome ve too faced kadar yüksek fiyatlı olmasa da o kadar sık kuruyor ki kısa süre sonra tekrar satın almanız gerekiyor, Lorealin diğer rimelleri gibi yüksek indirimlere sürekli girmiyor hatta yüzde 30-35 indirimde görüyorum genelde, (gizlinot: Bazı rimeller özellikle yazın %60-70 kadar inebiliyor) totale vurunca yine pek de uygun olmayan fiyatlar dökülüyor 15-20tl ye edinebileceğim bir rimel olsaydı hiç macera aramadan yoluma kendisiyle devam edebilirdim. Genel olarak rimellerin ortak özelliği siyahlık ve hacim vermesi. Sadece kıvırmaya veya uzatmaya yönelik rimeller maalesef bende korkunç görünüyor.

12 şubat 23:33

403. kirpiklerim daha dolgun durumdayken golden rose sexy black favorimdi. artık akmayan herhangi tombul fırçası bulunan bir rimelle ilk katı sürüyorum, sonrasında ayırma ve uzatma için sexy black kullanıyorum. vazgeçemiyorum bu rimelden.

12 şubat 16:58

402. Glossier lash slick

Loreal Telescopic

Lancome Grandiose

12 şubat 16:41

401. Benim düz ve düşük kirpiklerim için loreal lash paradise. Tek başına hacimli, kıvrık ve uzun yapıyor. Özellikle hacim vermesi çok iyi. Bunu almadan önce iki farklı rimel üst üste sürüp çift etki almaya çalışıyordum. İkinci olarak da essence i love extreme volume maskara. İlk açıldığında ıslak olduğu için biraz kirpikleri yapıştırıyor ama sonra düzeliyor. Bunun da fırçası plastik fırça olduğu için kirpikleri kaldırıyor, uzatıyor, hacimli gösteriyor. Maybelline lash sensational'ı çok seviyordum önceden özellikle fırçasının yapısı çok güzeldi. Makyajı çıkarırken bir türlü çıkmamasından dolayı fırçasını maybelline'in başka bir rimeline takıp kullanıyordum. Ama kendi yapısı daha güzeldi, keşke waterproof kadar kalıcı olmasaydı bendeki olmamasına rağmen. Son olarak mac in extreme dimension 3d black iyi bir maskaradır. Bunun fırçası essence'inkine benziyor plastik. Yapısı çok yoğun baya hacim veriyor ama kirpiklerimi uzatma konusunda beğenmiyordum. Benim kirpik yapıma uymadı belkide. Bir de akma yapıyor ufacık bir ıslaklıkta. O yüzden nadiren başka bir rimelin üstüne etkisini arttırmak için kullanıyorum.

11 şubat 20:58

400. Kahverengi bir maskara arayışındaysanız ve drugstore istiyorsanız kesinlikle Max Factor 2000 calorie curl addict diyorum. Topaklanma yapmayan, ıslak değil orta kıvamlı , hem kirpikleri dolgunlaştıran hem de yapay görüntüden uzak bir ürün.

11 şubat 19:44 11 şubat 19:45

399. Max factor velvet volume ve masterpiece maskaraları. Akma, dökülmesi yok. Hacim veriyorlar. Zamanında gratiste masterpiece maskaranın minik boyu satılıyordu 9.90 a şimdi hiçbir yerde bulamıyorum

11 şubat 17:13

398. Makyajında en çok kirpikleri önemseyen ve çoğu rimeli kullanmış biri olarak yorumum şudur:

ilk önce beklenti belirlenmeli. Ben takma kirpik etkisi seven biriyim. Topak topak bir arada durmasını sevmem(gizlinot: Bir başkası bütün dursun ister).

Bu sebeple silikon fırça tercihimdir , high endleri de denememe rağmen(gizlinot: Bobbi brown, shesıdo, dior, lancome)(gizlinot: Her markanın rimelini denedim beklentim doğrultusunda önerdiğiniz gözden kaçırmış olabilirsin silikon da şu da çok iyi derseniz mesaj kutuma beklerim. Denediklerim: loreal, gr, flormar, cecile, max factor, alıx avıen, catrice, note, Mac, sephora, Essence, rıval de loop, sleek, Yves rocher ) en son karar kıldığım maybelline rocket volume maskara. Dökülme de yapmamakta.(gizlinot: Rimeli uygulamakta bütün sonucu değiştirebilir. )

11 şubat 15:06 11 şubat 15:11