• girdiler (42)
  • medya (0)

42. Cildi temizlediniz, nemlendirdiniz. Göz makyajınıza geçin. Bittikten sonra sürmek istediğiniz renkli kapatıcılarınız varsa sürün. Ardından iyi bir süngerle tabiri caizse tap tap tap yaparak fondöteni sürün. Eksik gördüğünüz yerlere ekstra bir kaç tap tap daha. Daha doğal duracaktır. Süngerinizi nemlendirirseniz (gizlinot: Çok çok az) kalıcılıkta artar. Sağlıklı görünür.

11 temmuz 16:08

41. Cildimi nemlendirip 10 dakika kadar emmesini bekliyorum. Daha sonra fondöteni parmaklarımla cilde yediriyorum ve pürüzsüz görünüm için üzerinden süngerle geçiyorum. Böyle parmakla uygulayarak fondöteni dağıttığım için sünger ürün emmiyor ve yüksek kapatıcılık elde ediyorum.

T bölgesine hafif yapılı transparan pudra geçip, diğer pudra ürünlerimi (allık, bronzer, aydınlatıcı) de yüzüme uyguluyorum. En son sabitleme spreyi sıkarak hem pudra ürünlerin ciltte bütünleşmesini sağlıyor, parlak ve canlı bir sonuç elde ediyorum, hem de fondötenin kalıcılığını arttırıyorum.

10 temmuz 23:56

40. İlk olarak nemlendirici sür,güneş koruyucu sür ve 8 dk kadar emilmesi için bekle. 

Süngeri islat,  fondoteni (azar azar ilerlemek en iyisi) yüze bırak.

Süngere bir damla kadar yüz yağı damlat.

fondoteni yay. Bitince fix+ türevi bir yüz spreyi sık.

edit: kuru ciltliyim ve parlak bitişli ten makyajı seviyorum 

10 temmuz 23:23


39. Fırçaları keşfedene kadar elle olduğunu iddia ederdim. Fırçalarla tanışınca anladım ki adamlar boşuna yapmamış. Evet fondötene göre değişiyor ama elle homojen uygulanabilen fondötenler çok çok az.

10 temmuz 23:19

38. Elle yüzün merkezine uygulama.

10 temmuz 22:33

37. bence de fondotenden fondotene göre değişir ama benim en favori yöntemim önce fırça sonra sünger tekniği

10 temmuz 22:27

36. Bence de fondötenden fondötene değişiyor ben uzun zamandır estee lauder double wear kullanıyorum kendisi kalın yapılı ve oldukça kapatıcı bir fondöten. bu sebepten doğru uygulanmazsa inanılmaz cakey (un kurabiyesi görünümü) olabiliyor. o yüzden öncelikle cildimi güzelce temizliyorum serumumu nemlendiricimi sürüyorum bunların hepsi emilip bitince benefitin porefessional bazını t bölgeme ve akne skarlarımın olduğu sounlu yerlere sürüyorum ardından fondoteni elimin üstüne bir max iki damla döküp mac fix plus la ıslattığım bb sünger yardımıyla elimden alıp yüzüme tampon şekilde uyguluyorum. üstüne herhangi bir markanın beyaz renkte olan transparan pudralarından (ben sephoranınkini kullanıyorum) geçip sabitliyorum bir kaç dk sonra da (bu sefer yüzüme) mac fix plus sıkıp sonlandırıyorum. ve bu yöntemin inanılmaz kalıcı olduğunu söyleyebilirim düğünümde ve dış mekan çekimlerimde hep böyle uyguladım hiç pişman olmadım.

10 temmuz 16:36


35. sünger sevmediğimden benim için fırçadır, ancak fırçanın yapısı da çok önemli.

temel olarak kapatıcı fondötenlerde daha uzun kıllı fırçalar, hafif fondötenlerde daha kısa kıllı fırçalar dengeli bir sonuç vermekte.

10 temmuz 10:13

34. Fondötene göre değişicek olan uygulama şekli

1 temmuz 20:09

33. Benim kuru-karma cildim için temizlenmiş nemlendirilmiş cilt üzerine real techniques buffing brush ile uygulanmıs üzerine de nascita ocean kadife sünger geçilmiş hali. Cakey görüntüyü en aza indirdiğim ve en doğal görüntüyü elde ettiğim yöntem bu

30 haziran 18:57