• girdiler (42)
  • medya (0)

42. Cildimi temizleyip, tonikledikten sonra nemlendiricimi sürüyorum. acelem yoksa baz uyguluyorum. Fondöteni yüzüme uygularken Real techniques sculpting brush veya nascita’nın okyanus serisinden mavi makyaj süngerini kullanıyorum. Bu şekilde en pürüzsüz sonuca ulaşıyorum.

11 temmuz 19:00

41. Cildimi nemlendirip 10 dakika kadar emmesini bekliyorum. Daha sonra fondöteni parmaklarımla cilde yediriyorum ve pürüzsüz görünüm için üzerinden süngerle geçiyorum. Böyle parmakla uygulayarak fondöteni dağıttığım için sünger ürün emmiyor ve yüksek kapatıcılık elde ediyorum.

T bölgesine hafif yapılı transparan pudra geçip, diğer pudra ürünlerimi (allık, bronzer, aydınlatıcı) de yüzüme uyguluyorum. En son sabitleme spreyi sıkarak hem pudra ürünlerin ciltte bütünleşmesini sağlıyor, parlak ve canlı bir sonuç elde ediyorum, hem de fondötenin kalıcılığını arttırıyorum.

10 temmuz 23:56

40. İlk olarak nemlendirici sür,güneş koruyucu sür ve 8 dk kadar emilmesi için bekle. 

Süngeri islat,  fondoteni (azar azar ilerlemek en iyisi) yüze bırak.

Süngere bir damla kadar yüz yağı damlat.

fondoteni yay. Bitince fix+ türevi bir yüz spreyi sık.

edit: kuru ciltliyim ve parlak bitişli ten makyajı seviyorum 

10 temmuz 23:23


39. Fırçaları keşfedene kadar elle olduğunu iddia ederdim. Fırçalarla tanışınca anladım ki adamlar boşuna yapmamış. Evet fondötene göre değişiyor ama elle homojen uygulanabilen fondötenler çok çok az.

10 temmuz 23:19

38. Elle yüzün merkezine uygulama.

10 temmuz 22:33

37. bence de fondotenden fondotene göre değişir ama benim en favori yöntemim önce fırça sonra sünger tekniği

10 temmuz 22:27

36. kuru ciltliler için yazıyorum, dönemsel olarak özellikle cildim çok kuruyor ve fondöten kuru kuru nerdeyse dökülüyor. böyle dönemlerde öncelikle fondöten uygulayacağım fırçama biraz sabitleyici sprey sıkıyorum, ve cildime tampon hareketlerle yediriyorum. sonrasında ıslak bir süngerle fazla uygulama yaptığım ya da kuru duran yerlerin üzerinden geçiyorum cildime eritmeye çalışıyorum fondöteni. sonrasında hala böyle bir görüntü varsa sabitleme spreyini sıkıp emildikten sonra makyajıma devam ediyorum. önceden nemlendirmek tabii ki en önemli şey bu durumda.

10 temmuz 17:52


35. Bence de fondötenden fondötene değişiyor ben uzun zamandır estee lauder double wear kullanıyorum kendisi kalın yapılı ve oldukça kapatıcı bir fondöten. bu sebepten doğru uygulanmazsa inanılmaz cakey (un kurabiyesi görünümü) olabiliyor. o yüzden öncelikle cildimi güzelce temizliyorum serumumu nemlendiricimi sürüyorum bunların hepsi emilip bitince benefitin porefessional bazını t bölgeme ve akne skarlarımın olduğu sounlu yerlere sürüyorum ardından fondoteni elimin üstüne bir max iki damla döküp mac fix plus la ıslattığım bb sünger yardımıyla elimden alıp yüzüme tampon şekilde uyguluyorum. üstüne herhangi bir markanın beyaz renkte olan transparan pudralarından (ben sephoranınkini kullanıyorum) geçip sabitliyorum bir kaç dk sonra da (bu sefer yüzüme) mac fix plus sıkıp sonlandırıyorum. ve bu yöntemin inanılmaz kalıcı olduğunu söyleyebilirim düğünümde ve dış mekan çekimlerimde hep böyle uyguladım hiç pişman olmadım.

10 temmuz 16:36

34. Fondötene göre değişicek olan uygulama şekli

1 temmuz 20:09

33. Üründen ürüne değişiyor. Fakat ben ne zaman bir ürünü elimle sürsem oksitleniyor ve tam yemiyor sanki cildim, tabi elle uygulayınca daha kapatıcı oluyor orası ayrı. Bir de elle uyguladıktan sonra o an ıslak mendil yoksa masada, el yıkaması var uğraştırıcı biraz o yüzden. Ben en güzel uygulamayı makyajdan yirmi dk, yarım saat önce yüzümü yüz yıkama jeliyle yıkayıp tonikleyip nemlendirdikten sonra alıyorum, neyle uygulayacaksam uygulayayım bu adım olmadan bir tık daha pürüzlü oluyor. Eğer hafif bir görünüm istiyorsam süngerle, o gün biraz daha fazla kapatıcılık istiyorsam kaşık fırçayla uyguluyorum. Kaşık fırça olarak ilk çıktığı dönem aldığım flormar markasınınkini kullanıyorum, iz bırakmıyor ve çok güzel yayıyor, kalıp gibi bırakmıyor. en sonunda da mac fix plus sıkıyorum ki yine de çok fazla durmasın, yüzüme tam otursun.

30 haziran 18:05