yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  • girdiler (75)
  • medya (0)

  75. fırçayla dağıtıp, süngerle üstünden geçmek. çoğu fondotende çok güzel sonuç veriyor.

  10 ocak 14:51

  74. daha ince yapılı fondötenleri ürün emmesin diye fırça ile uygulamaya çalışıyordum ancak cildimin durumuna göre uygulama şeklimi değiştiriyorum artık. cildim sivilcesiz ve kuruluk yok ise fırça gayet güzel sonuç veriyor fakat cildimde aktif/kurumuş sivilce, kuruluklar varsa fırça bu yerleri çok kötü gösteriyor ve fondöten aşırı cakey duruyor. bu durumda en iyi çözümü nemli süngerle uygulamakta buluyorum. bu şekilde fondöten o sorunlu yerlere çok daha iyi tutunuyor ve daha pürüzsüz bir görünüm sağlıyor.

  bu aralar cildim biraz sorunlu, fondöten kötü gözüktüğü için değiştirmeyi düşünüyordum ama nemli süngerle uygulamaya başlayınca sorun çözüldü.

  10 ocak 12:07

  73. efendim (bkz: tati) (link: https://www.youtube.com/watch?v=7D12PyLbPyk şu videosunda) bildiğimiz pudra pufu / ponponu(gizlinot: artık adı neyse) (powder puff) çıkarmış, bazından likit fondötenine tüm makyajımı da bununla yapıyorum diye ballandırarak anlatıyor. pufu da baya uzun tüylü duruyor. ilk izlenimde şu silikon aparatlar gibi sıkma bir metot geldi. neyse üşenmedim kalktım likit fondötenle denedim, baya işe yarıyor, özellikle yağlı ciltli süslüler fondötenin içindeki yağlı kısımları puf emdiği için çok sevecektir. çok kısa bir sürede ürünü uygulayabiliyorsunuz ve son derece pürüzsüz bir sonuç veriyor. hatta sünger ve fırçalara göre daha pürüzsüz diyebilirim. tabi ki fondöteni puf emiyor ancak bu durum her zaman kötü birşey değil. örneğin double wear'ı genelde ben nemlendirici / strobe cream gibi birşey ile karıştırmadan kullanamam. bu yöntemle gayet ince cilt gibi duran bir sonuç elde ettim.

  bu niye kimsenin aklına gelmedi bilmiyorum, gerçekten fondöten uygulamada devrim.

  10 ocak 10:09 10 ocak 10:15


  72. Benim bir tane fondötenim var. (gizlinot: maybelline super stay 24h ) süngerle kaşık fırçayla yüzüme yediremiyordum. Ve kalıp gibi duruyordu. En son parmağıma azıcık alarak yayabildiğim yere kadar yaydım ve böylece daha doğal durdu az ürün kullandığım için. Eksik kalan yerlere de azıcık ala ala yedirdim.

  Kısacası benim için artık parmaklarımla uygulama şekli en iyisidir.

  16 kasım 2019 22:45

  71. benim için asla el değildir. elimi yeni yıkamış olduğumda dahi elim kirliymiş ve onu yüzüme bulaştırıyormuşum gibi geliyor. ayrıca parmak izi kalıyor ve eşit dağılmıyor. fırçayla denemedim, o yüzden bilmiyorum. ıslak süngerin ideal olduğunu düşünüyorum, evet ürünü emiyor ama en eşit ve en kusursuzu süngerle oluyor bence.

  16 kasım 2019 21:04

  70. Sünger: çok ürün emiyor ıslatma muhafaza etme gibi dertleri var üstelik yenilemek gerekiyor 

  El: Eşit dağılmıyor, uygularken hafif değil daha baskılı uygulanıyor, eller pisleniyor pratik değil

  Fırça:Tabiki fırçadan fırçaya değişir bir çok çeşidi kullandım denedim ve geleneksel ince fondöten fırçalarına geri döndüm ürün çok sıvı ise çizgi bırakıyor ama onun dışında her türlü fondötende bence iyi sonuç veriyor. Üstelik fiyatı uygun.

  (Tabiki bunlar deneyimlerim sonucu edindiğim fikirler) 

  16 kasım 2019 20:59 16 kasım 2019 21:10

  69. a. fondötenin,

  b. cildin yapısına bağlı olarak değişir.

  misal, serum fondötenler oldukça ince ve sıvı olduğundan sünger uygulaması ürünü boşa harcamak olur, zira emdikçe emer. çok yoğun hatta yağ bazlı fondötenlerde parmakla uygulamada iz kalması ve eşitsizlik görülür. cilt olarak ele alırsak da, kuru ciltte fırça uygulaması pul pul ve yamalı bir görüntü oluşturur. demem o ki, tekniğiniz size özeldir; deneye deneye en memnun kaldığınızı bulmanız gerekir.

  16 kasım 2019 20:50


  68. henüz öyle bir sonuca oluşamadım çünkü her seferinde farklı bir sonuç alabiliyorum. cildin nemlendirilmiş olması en büyük etken çünkü ne şekilde sürülürse sürülsün güzel nemlendirilmediyse pul pul gözüküyor. parmakla uyguladığımda daha kapatıcı bir sonuç elde ederken süngerle uyguladığımda sadece renk eşitliği elde ediyorum. pek de kapatıcı olmayan bir bb krem kullanmamın da etkisi vardır.

  16 kasım 2019 17:00

  67. Rt expert brush ile yayıp rt makyaj süngeriyle üzerinden geçmek.fırça ile daha kapatıcı olmasını sağlayıp sünger ile fırça izi kalmışsa düzeltmek ve yüze iyice oturtmak.

  16 kasım 2019 10:13 16 kasım 2019 10:13

  66. işaret, orta ve yüzük parmağım, bir arada. arz ederim.

  15 kasım 2019 22:51 15 kasım 2019 22:51