yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  9. bence kaliteli fırçaya fazlasıyla yatırım yapılmalı. bazı insanlar "ne olacak ya? alt tarafı bir fırça" dese de, bu iş öyle değil. en nihayetinde bir fırça en dandik ürünü bile kullanılır hale getirebilir; tam tersine makyajı rezil de edebilir. yani güzel bir makyajın sırrı hakkını veren bir fırçadır.

  şu an için denediklerim arasından real techniques, nascita ve "yeni serileri ile" eklips fiyat-performans açısından başarılı. aslında deneyemesem de daha, duyumlarıma göre; mac ve sigma fırçalar da gayet iyidir.

  5 ağustos 22:16 5 ağustos 22:27

  8. real techniques'in Everyday Essentials Makyaj Fırça Setine sahibim ve şu zamana kadar kullandığım tüm fırçalar arasında performans olarak en memnun olduğum fırçalar ve çok kaliteliler.

  eklips markasının da allık, pudra ve eyeliner fırçasına sahibim 4 senedir hiç bozulmadı ve performansları çok iyi. ayrıca fiyatları çok uygun.

  5 ağustos 22:07

  7. Bende sadece 5li h&m göz makyajı fırçaları var. Sapasağlamlar, kılları kaliteli ve saplarının kısa olması da portatif. Ondan önce mac ten aldım, 2 ayda sapı oynamaya başlamıştı. Demek ki herşeyde de marka adına aldanmamak gerek.

  5 ağustos 11:56


  6. kaliteden dayanıklılık ve işlevsellik anlıyorum.

  + öncelikle sentetik fırçalar her zaman daha dayanıklıdır.

  + natürel kıllar arasında keçi kılı daha dayanıklı ve işlevsel - mac fırçaların bu kadar uzun dayanmasının sebebi bu.

  + kıl ile sapı birleştiren ve ecnebilerin ferrule dediği kısımda mac fırçalarda olduğu gibi sıkıştırma boğumları varsa daha dayanıklı demektir. ferrule kısmı, real techniques fırçalarda olduğu gibi su almayacak şekilde uzunsa yine dayanıklılık artacaktır.

  + sentetik kıllarda işlevsellik olarak taklon fırça naylon fırçaya göre daha iyi. artık mac'in de yer alıdığı ve özellikle tom ford'un kullandığı japon üretimi üst kalite sentetik kıllara ben bayılmıyorum, bana çok ince geliyorlar ayrıca elle bağlandıklarından kıl dökebiliyorlar.

  + kılların hem bağlanıp hem yapıştırılması daha uzun ömür sağlıyor. rt böyle yaptığını iddia etse de kopan fırça görüntülerinde ben bir bağlama göremedim. yine nars yachiyo ve mie de bağlanıp yapıştırılmış fırçalar ancak dayanıklı değiller, yani yersen.

  markaları değerlendirirsek:

  + real techniques - taklon oluşu, uzun ferrule, bazı fırçalarda kılların hem bağlanması hem yapıştırılması, hem de işlevsellik bakımından benim için en üst sırada. yine güçlü bir yapıştırıcı kullandıklarından dökülme vs. olmuyor. dönem dönem acayip şekillerde ürünler çıkarsa da temel fırçaları, tüm işlevleri görecek nitelikte. genelde bir model fırça popüler olduğunda, bunun kendi veriyonunu çıkarıyorlar ve orijinal modelden daha başarılı sonuç veriyor.

  + mac - tüm fırçaları olmamakla beraber büyük çoğunluğu ferrule'nin sıkıştırılması, dayanıklılık ve işlevsellik olarak rt'den sonra ikinci sırada. ayrıca mac bu konuda bir şekil öncüsü, pek çok yeni model ilk önce mac'te çıkıyor.

  + sephora - piyasadaki en güçlü rakip. taklon kıl kalitesi çok yüksek ve bulamayacağınız şekil yok. tek sıkıntı sap kısmı süper dayanıklı değil. özellikle çift renkli kılları olanlar it cosmeticsle oldukça benzer.

  + it cosmetics - ülkemizde olmamakla beraber kıl yoğunluğu ve işlevi bence en çok düşünülmüş fırça markası. sentetik kılları hem tozlarda hem likitlerde muhteşem sonuç veriyor. ülkemizde olsa benim için bir numara.

  + makeup forever - çin üretimi kahverengi ağaç saplı fırçaları mac kadar ve belki daha fazla çeşit içeriyor. hepsi dizayn edilmiş, bir yerden kopyalanmamış fırçalar. öncelikle taş gibi yapılmışlar, asla zarar görmüyorlar. kılları likit ve pudra uygulamasına göre wavy ve straight olarak ayrılıyor. likit uygulamaya uygun straight kıl versiyonu çok az hareket eden naylon kılları andırdığından bayılmıyorum ancak wavy olanları mükemmmel fırçalar. tek sorun kıllarının genelde uzun olması, bu sebeple tam kontrol vermiyorlar.

  + nascita - pro serisi ile başlayan yeni tiplerini ve kıl yapısını çok beğenmekle beraber saptan çabuk ayrılabiliyor. benim için bir çeşit ucuz sephora.

  - nars - dönem dönem çıkardığı son derece başarılı sentetik setleri haricinde genelde sürekli kolleksiyonda fantazi ürünler içerdiğinden bence gerçek bir fırça üreticisi değil. işlevsellik olarak oldukça düşükler.

  - bobbi brown - en az sevdiğim fırça markalarından. dayanıklı ve kaliteli fırçaları olduğunu düşünmüyorum. farklı markaların çok daha iyi iş yapan fırçaları var, zaten fırça sayısı çok az.

  - tom ford - fırçaları güzel ve dayanıklı olmakla beraber az sayıda ve sınırlı şekilde olduğundan bana yeterli değil.

  - sigma - süper dayanıklı tamam ancak çok yoğun ve esnek olmayan fırçalar bu sebeple olmasa da olur. genelde çok yoğun ürün uyguluyorlar. ayrıca kıl yapısı bana çok kalın ve naylonumsu geliyor.

  5 ağustos 11:47

  5. Sephora pro serisi. Yıllarca farklı farklı markalardan makyaj fırçaları aldım içlerinden en iyisi ve en sevdiklerim hep sephora'dan çıktı. Özellikle fondöten fırçası (90 numara) gerçekten tam anlamıyla bir fırçadan beklentimi karşılıyor. Kılları çok ince ve yumuşak. En kalın fondöteni bile sürseniz çizgi olmuyor, çok doğal bir görüntü bırakıyor. Herhangi bir kıl dökülmesine de şahit olmadım şimdiye kadar. 

  5 ağustos 01:14

  4. Bobbi brown, real techniques, nascita denediklerim arasında en memnun kaldığım markalar. Inglot fırçaları merak ediyorum aslında ama elimde çok fazla fırça var.

  4 ağustos 22:00 4 ağustos 22:11

  3. Real tecniqhues markasının fırçaları çok kaliteli ne formu bozuldu, ne kıl döktü ilk aldığım günkü gibi. Elfin fırçaları da aynı şekilde çok kaliteli. 

  4 ağustos 21:36


  2. -Annem zamanında avondan tombul bir pudra fırçası almış ondan bana kaldı yıllardır kullanıyorum her hafta yıkıyorum bana mısın demedi bir kıl dökmedi ve o kadar güzel ki.. ben bronzerim yüzümde kalıp gibi durmasın yüzümde homojen dağılsın diye en son adım olarak kullanıyorum

  -nyx, nascita, sephora ve rt den aldığım fırçalarımdan da çok memnunum

  4 ağustos 21:32 31 ağustos 02:29

  1. ukte: (yazar: endless132504)

  rossmann'da satılan for your beauty'nin fırçaları çok sağlam. elimdeki karıştırma fırçasını 4 sene, allık fırçasını da 5 senedir kullanıyorum. ikisi de 1 tane kıl bile dökmedi ve şekilleri asla bozulmadı. uygun fiyatlı ve uzun ömürlü ürünler.

  eklips'ten 3 tane far fırçam var. biri mor saplı kedidili fırça diğer ikisi de bambu saplı fırçalar. lisedeyken almıştım, 7 senedir kullanıyorum ve bunlar da hiç kıl dökmediler ve şekilleri bozulmadı. zamanında 3-4 liraydı hey gidi.. bütün bu fırçaları halen kullanıyorum. sapasağlamlar.

  4 ağustos 21:25