yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (96)
  • medya (1)

  96. Hayattaki en en yakın arkadaşımla evliyim ve bu çok şanslı bir şey bence. Onun dışında bir tane en yakın kız arkadaşım var ve 25 yaşında tanıştık. Dolayısıyla çocukluktan beri süregelen bir arkadaşınız yoksa da üzülmeyin sonradan da bulunabiliyor.

  dün 14:48

  95. en yakın arkadaşım her zaman sevgilim olmuştur çünkü hemcinsleriniz sizin her zaman yüzde yüz iyiliğinizi isteyecek naiflikte ve samimilikte olmayabiliyor maalesef

  dün 13:54

  94. En yakın arkadaşım olmalı fikrindeydim yıllarca. Liseden sonra bunu bıraktım. Çünkü en yakınının en ufak kazığı da ağır batıyor. Bunun yerine yakın arkadaş kavramını geliştirdim. Beklentinizin ne olduğu çok önemli. Her şeyi ama her şeyi incik cincik detayına kadar paylaşıp her gün iletişimde kalınan bir arkadaşlık mı beklenen mesela? Ben bazı en yakın arkadaşlıklar görüyorum birbirlerinin her şeyine müdahil ve her gün her saat görüşecek mıç mıçlıkta. İşte ben bu kısmı sevmiyorum. Beni darlıyor. Hele bir de düzenli bir ilişkiniz, size arkadaş gibi bir sevgiliniz de varsa böylesi bir durumda en yakın arkadaş kavramı çok mümkün olmuyor zaten. Mesela biz üniversiteden 7 kişilik bir yakın kız arkadaş grubuyuz. 10 senedir bu şekilde devam edebilmemizi, aramızdan biriyle diğerinin birbirinin en yakın arkadaşı olması yerine hep birlikte olabildiğince doğal, sınırları da samimiyeti de belli olan ilişkimize, her şeyi akışına bırakma ve dozu ayarlayabilmemize bağlıyorum.

  Benim bu hayatta çok arkadaşım var ve yakın arkadaş sayım da çok. Ama en yakın arkadaşım diyebileceklerim sevgilim ve 2 kız kardeşimdir. Çünkü zaten açık sözlü ve gizlisi saklısı olmayan biri olmama rağmen yine de en filtresiz olduğum insanlar onlar olduğu için bu sıfat en fazla onlara layık olabilir hayatımda. Açıkçası Geriye dönüp bakınca da en yakın arkadaş mevzusunda hiç eksiklik hissetmiyorum.

  O en yakın arkadaşlık kavramı dizilerdeki gibi samimi, doğal, pazarlıksız, hesapsız kitapsız olmayabiliyor, öyle zannederken yıllar sonra yanıldığnı acı şekilde tecrübe edebiliyorsun. Hayat o kadar uzun bir yol ki, önemli olan yolda devam edebilmek, aa biz bu yolu tamamladık, en yakın arkadaşız diyemezsin o yol hep bir sınavla devam eder. öğrenciyken eşit olduğun en yakın arkadaşınla, sen iş bulduktan sonra sen evlendikten sonra sen çoluk çocuğa karıştıktan sonra da öyle kalabilmek, onun da şartlarının iyi olmasıyla bile doğru orantılı neredeyse. Çünkü insanın iyisi sen iyi o kötü ya da tam tersindeyken belli olur ancak. O kişi tarafından Kiskanilmadigini, dibe cekilmedigini görerek anlarsın o kişi en yakın arkadaş mı gerçekten?

  16 ağustos 23:12 16 ağustos 23:18


  93. sadece kendi hayatimin basroluymusum baska insanlarin hayatinin merkezinde olmayi beklememek gerekiyormus... bunu anladiktan sonra o kadar koymamaya basladi. 'arkadaslarimdan' insani acidan hicbir beklentim kalmadi kalmak istiyorsa kalir gitmek istiyorsa gider, yaptiklari hicbir sey uzemez bu saatten sonra beni. sadece guzel anilar birktirmeye calisiyorum

  16 ağustos 13:03

  92. en yakın arkadaşın olmaması değil de yanlış insanları en yakın arkadaş seçmek diye bir şey var bence. zaten onları da zaman geçtikçe hayatınızdan çıkarmaya başlıyorsunuz

  16 ağustos 10:16

  91. zamanında en yakın arkadaşım dediğim insanların bir tanesi bile şu an hayatımda değil.

  her ilişkinin bir miadı olduğunu öğrendim. dostluk da aşk da yaşanır, zamanla biter geriye sana kattıkları ve senden aldıkları kalır. o yüzden artık en yakın arkadaşım yok ve bu hayatta büsbütün yalnız olduğumun bilincindeyim, samimi ama seviyeli arkadaşlıklar kurmak en güzeli.

  15 ağustos 14:57

  90. gerçekten böyle bir arkadaş var mı bana düşündüren başlık..

  hayatımda hiç küsmem darılmam dediğim kim varsa şuan konuşmuyorum insanlar artık eskiisi kadar temiz niyetli değil bence..

  15 ağustos 14:47


  89. benim yok çok mutluyum

  15 ağustos 12:54

  88. Bence sağlıklı olan bi durum ya. Biriyle dipdibe olmaktansa yakın arkadaşlarının olması daha iyi gibi.

  11 ağustos 08:13

  87. Dönem dönem yani 6-7 yılda bir bana bunun kafası geliyor. Çünkü 6-7 yılda bir en yakın arkadaşım değişiyor sabit kalmıyor yani. İlkokuldayken başkaydı ortaokul-lisede başka, üniversitede başka ve şimdi iş hayatına geçişte yine değişecek gibi.  Mesafe veya şehir aynı olmayınca veya bakış açısını değiştirecek olaylar yaşayınca değişiyor sanırım benim. Öyle ahiretlik hiç olmadı yani 10-15 yaşından şimdiye dek süren bir en yakın arkadaş durumum. Üzücü bence kendi adıma en azından. 

  10 ağustos 03:04