yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • medya (1)

  27. Bir haftadan fazla oldu sipariş vereli. Gelen giden yok. Siparişten önce para ile almıştım 5-6 tane. Onlar bitti. Marketler renkli maskelerle içeri almıyor. Ne yapacağız? Hadi markete gitmeyelim biz, ya İşe gitmek zorunda olanlar ne yapacak ?! Bir işi de düzgün yapsanız şaşardık!

  16 nisan 20:53

  26. Ptt üzerinden verdiğim sipariş bugün elime ulaştı.

  Eczane için kod gelen bir tanıdığım ise eczanelerde maske bulamadığını söyledi.

  16 nisan 19:24

  25. ben de önce epttavmden sonra e-devletten ailem ve kendim için sipariş verdim. onlar istanbulda yaşıyorlar. bana dün sms geldi bugün de gittim eczaneden aldım. ama aileminki hala gelmemiş. eczane poşetine koymuşlar 5adet herhangi bir ambalajı yok. umarım hijyenik ortamlarda dikilip muhafaza ediliyordur. eczanaye gelmeden öncesini kastediyorum yani yoksa eczaneden yana bi kuşkum yok.

  16 nisan 19:07


  24. E ptt üzerinden sipariş vermiştim tabi o yalan olunca e devletten siparişi verdim kendim ve diğer 3 aile üyem için. Yalan olmasın ya geçen hafta pazartesi ya da salı günü sipariş verdim, bir hafta boyunca ne gelen ne giden oldu. Bayağı da merkezi bir yerde yaşıyorum aslında. Bir hafta geçtikten sonra salı günü yani iki gün önce tekrar sipariş verdim. Bugün öğlen 4 paket maske geldi. Geçen haftaki siparişlerim mi bu haftaki mi bilmiyorum. Koruyucular mı? Sanmıyorum, oldukça ince maskeler. Keşke ücretsiz dağıtmak yerine tanesi 5-10 kuruştan satılmaya başlansa.

  16 nisan 17:55

  23. e devlet üzerinden ben ve ailemden iki kişi için başvurmuştum. önce erkek kardeşime birkaç gün önce mesaj geldi gitti aldı sonra dün bize mesaj geldi. dümdüz poşete beşer tane koyup verdiler. cerrahi maske dağıtılacak falan diyorlardı da bunların koruyuculuğu yok ki dümdüz beyaz maskeler. hiçbir yerde maske bulamayıp mecburen siyah bez maske satın alanlarla dalga geçiyordu herkes ama en azından onların içine selpak falan koyunca hiç değilse koruyuculuğu bir nebze artıyordu bunlarda o da yok. bu dağıttıkları haftalardır koruyucu özelliği olmadığı söylenen maskelerden.

  16 nisan 16:42

  22. epttavm üzerinden başvurdum ,sistem patlayınca e devletten başvurdum.Ama ne gelen var ne giden.bugün tekrar e devletten başvurdum.anlamadığım başvurum varken tekrar sistem neden alıyor ya da hiç oluşmadı mı? parayla satın aldığımız maskeler de bitiyor.Eczaneler maske yok yazısını asmış.Bakalım ne yapacağız.İnşallah bir an önce ulaşır.

  16 nisan 00:47

  21. kodum bugün gelince direkt gidip eczaneden aldım. poşette verildiği için herkes bir şeyler yazmış ama benim takıldığım şey maskenin kalitesizliği. yüzüme peçete tutup çıksam kendimi daha güvende hissederim, maske o derece ince. her yerde filtreli maske kullanmalısınız, kağıt ve kumaş maskeler işe yaramaz deniliyor ama bu dağıttıkları maske onlardan çok daha kalitesiz duruyor. evde temizlik yaparken kullandığımız kağıt maskelerle de karşılaştırdığımda aralarında hiçbir fark göremedim. eğer düşündüğüm gibi dağıtılanlar kağıt maskeyse ve koruma özellikleri yoksa bu halka ''korunuyorsunuz'' ilüzyonuyla zarar vermektir. korunduğunu düşünüp dışarı çıkan insanların virüse farketmeden maruz kalması izolasyon sürecimizi iyice uzatır. bu maskeler konusunda bilgili olan birisi açıklasa cidden memnun olurum çünkü ben anlam veremiyorum.

  16 nisan 00:40


  20. hiç beklemiyordum hatta bu iş nasıl yapılmaz entry'leri girmeye hazırlanıyordum ancak başvurumun 2. haftası PTT tarafından eve teslim edilmesiyle şaşırdığım girişim. dışarıda maske yerine fularlarımı kullanıyorum, maskelerimi elzem durumlar için saklıyorum. bir an önce maske almayan herkese ulaşması dileğiyle.

  ilaveten, PTT ve diğer kargo çalışanları gerçrekten çok yoğun çalışıyorlar bu süreçte, süreci eleştirelim ancak bu sürecin onlara daha ağır yük olarak dönebileceğini lütfen unutmayalım.

  alternatif üretmeye bakalım, hepimizin sağlığı için.

  15 nisan 21:34

  19. olmayan dağıtımdır. biz de maske siparişi verdik. bize maske göndermediler. bu hafta içinde bir gün fox tv ana haber bülteni'nde maske siparişi veren herkesin mağdur olduğu haberi yayınlandı. bir kere de ülke için düzgün bir şey yapsalar şaşarım.

  15 nisan 21:05 15 nisan 21:10

  18. fikir güzel, evet başından beri uygulama kısmında hatalar var ama şöyle de bir şey var. maskelerin tekli paketlerde ambalajlanması gerektiğini düşünenler olmuş. o konuda haklılar, yalnız normal dönemde bile maskeler 100'lü paketler halinde geliyor eczaneler ya da medikal ürün satışı yapan yerlere. dolayısıyla şimdi bu sıkışıklıkta tek tek paketleme işine hiç girmiyorlar. çünkü üretim aşamasında ciddi bir yoğunluk var talebi yetiştirmeye endeksli firmalar doğal olarak. umarım ilerleyen günlerde o şekilde bir uygulamaya gidilir.

  bir diğer konu da her eczaneye aynı oranda gönderilse de, iş yoğunluğu fazla olan hastane yakını ve işlek mekanlardaki eczaneler yerine ara sokaklardaki, mahalle arası diye tabir edilen eczanelerden yana şansınızı denemek daha mantıklı. birinde sabahtan öğlene bitebiliyor. aynı cadde üstünde bile olsa her eczanenin müşteri potansiyeli, gelen giden yoğunluğu aynı değil çünkü.

  bir de 55-65 yaş arası grup daha riskli kabul edildiğinden aile büyüklerinize kod gelme olasılığı bu yaş altındaki kişilerden çok daha yüksek. sabah başvuru yapıp, iki saat içinde telefonuna kod gönderilenler de azımsanmayacak sayıda.

  son olarak eczaneye giderken nasıl olsa kod geldi deyip kimliğinizi almadan gitmemek lazım. eğer tc numaranızı ezbere bilmiyorsanız tabii.

  15 nisan 20:27