yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

  1. Biten ilişki arkasından üzülmeyin gençler. Araya insanlar koyarak, mesajlar atarak, arayıp rahatsız ederek geri döndürmeye çalışmayın. Hee zaten olacaksa, eninde sonunda yolunuz tekrar kesişir zaten.

  Daha durun bakalım kimler kimler çıkacak karşınıza. Sonra gülerek hatırlarsınız yaptıklarınızı.

  Not: Söylediklerimin hepsini yaptim, şimdi diyorum vay neler yapmişim ben ne gerek varmiş :)

  (yazar: kopuksuzkahve ) uktesi

  8 şubat 2017 02:39

  2. Oncelikle fevri olmayin, diklenmeyin oyle herkese. Anneye babaya iyi davranin.

  Sonra civi civiyi soker misali corap degstirir gibi sevgili yapmayin. Bunlarin hepsi pismanlik ilerleyen zamanlarda. Kendi degerinizi bilin ve gencligin verdigi heyecanla cabuk acilmayin. Bogulursunuz.

  Birinden ayrildiginizda mala baglamayin gelip geciyor , ölmedin ya arkadas ! Platonik olayina aman diyeyim girmeyin.

  Kendinize yakisan hareketleri yapin.

  xoxo :)

  8 şubat 2017 02:48

  3. sivilce sıkmak. sakın sıkmayın.

  8 şubat 2017 20:56


  4. kendi kâkülünüzü kendiniz kesmeyin. işi erbabına bırakın. ben denedim oradan biliyorum.

  9 şubat 2017 21:19

  5. Çıkma , o tartıya çıkma. Daha önce erkek öğrencilerle çalıştığım için kız öğrenci şokunu her gün yaşıyorum. Hatırı sayılır puanla öğrenci alan bir lisedeyim, akademik, sosyo kültürel olarak iyi durumdalar, maddi olarak da . Hatta bence ukalalar da  ama ergen oldukları gerçeğini değiştirmiyor. Dönem başından beri ki 4 gün demek oluyor bu, odamda hüngür hüngür ağlayan 3. Kız öğrencimle görüşmemi tamamladım. Hepsi de psikologa gidiyorlar. Sebep ise bedenlerini sevmemeleri ve şişman olduklarını düşünmeleri, ve yemin ederim hepsi benden uzun ve dal gibiler, su gibi güzellikleri var.  Aramızda lise öğrencilerimiz var elbet , girdilerden anlıyorum. Sen olduğun halinle güzelsin ve daha da güzel olacaksın. Çünkü ergenlik , çünkü bedenin değişiyor. Etrafındaki gerizekalıların ne dediğini önemseme lütfen. 

  21 eylül 2017 12:54

  6. karşı cinse nasıl davranması gerektiğini bilmeyen, aile terbiyesi almamış, medeniyetsiz sınıf arkadaşlarınızla fazla diyaloğa girmemek olabilir.

  yakın bir kız arkadaşıma birgün sınıftan bir çocuk mesaj atmış. konuşmaları da gördüm bu arada. nasılsın, neler yapıyorsun şeklinde sorular sormuş çocuk. kız da kibarlık gereği cevap vermiş hep. sonra bu çocuk konuşmaları kafasına göre kırparak, whatsapp grubuna atmış ve arkadaşım hakkında alay edici sözler söylemiş. ki sadece konuşmaları başkasına göstermesi bile saygısızca, berbat bir hareket olacakken, sanki kız kendisine yazmışta, o da mecburen konuşmuş gibi bir tavır takınmıştı. şok olduk tabi. ayrıca bu tiplerin "sevgilileri" olan kızlar hakkında ortalık yerde söylediklerini, anlattıklarını da unutmadım hala.

  bu yüzden okul hayatım boyunca bana "kendini beğenmiş" gibi yakıştırmaların yapılmasından rahatsız olmadım hiç. ben kendimi beğendiğimden değil onların o hallerini beğenmediğimden, acıdığımdan ve bunu düzgünce söylesem bile anlayabilecek kapasiteye sahip olmamalarından öyleydim çünkü. hala da uzak durduğum, muhattap olmadığım için memnunum o tiplerle.

  23 eylül 2017 15:29

  7. kimseye, bunun herhangi biri olması da önemli değil. sevgiliniz, o yıllarda belki ailenizden bile daha çok güvendiğiniz insanlardan biri dahi olsa çıplak ya da sadece sizin özeliniz olan bir fotoğraf ya da görüntüyü lütfen göndermeyin. sonunda üzülmeniz kuvvetle muhtemel çünkü. sizden onu isteyen biri ne niyetle istiyor, arkadaş çevresi nasıl kişilerden oluşuyor bilemiyor olabilirsiniz. bunun adı birine güvenmek falan değil çünkü. göndermeyince sizi terkedecek biri de varsın hiç olmasın zaten.

  korunmasız cinsel ilişkiye, hele ki o yıllarda asla girmeyin. mesele hamilelik riski de değil sadece. işin ucunda önce kendi sağlığınız var. korunmak, korunmayı istemek de bencillik değildir ayrıca. en çok da oradan vurmayı seviyor erkekler. bir şey olmaz, güven bana diyen bir erkek de, bilin ki boş atıp, dolu tutmaya çalışıyor sadece. korunma yöntemlerinin bile yüzde yüz korumadığı düşünülürse, korunmadan yapılan seks başlı başına bir kumardır. böyle bir kumar oynamak ve sonrasında yaşanabilecek ihtimaller için de yaşınız çok genç zaten. o yüzden kimsenin sizi üzmesine izin vermeyin.

  23 eylül 2017 16:12


  8. O yaştaki ergen erkekler kendini bir şey zannedip fazla acımasız olabiliyor. Ben kim ne derse kafaya takar, üzülürdüm. bunun yüzünden tüm liseyi uzun ceketle geçirdim belki de. Şimdi o kadar kızıyorum ki kendime iki denyonun lafına bakıp da kendime eziyet etmişim. Eleştirilere kulak asmak kısaca.

  Sigara. Lisede başladım, çok içmem ama bağımlılık yaptı mı yaptı.

  Saçma sapan vampir kitapları, kötü çocuk gibi kitaplar okumak. Dünya klasiklerinden, yaşar Kemal'den , Sabahattin Ali'den bir haber olmak. Ben Allah'tan böyle bir bilinçsizlik yaşamadım ama şimdiki ergenlerin elindeki kitaplara göz gezdiriyorum arada (gizlinot: Kuzenlerimden falan yola çıkarak konuşuyorum ) görünce hayal kırıklığına uğruyorum açıkçası. Onlar da okunur tabi ama hepsinin bir zamanı var.

  23 eylül 2017 21:13

  9. Sigaraya baslamak

  Cevremde o kadar çok içen var ki hayret ediyorum.Bu zamanlarda başlayanlar çoğunlukta hem geleceğiniz için hem de daha küçücuk yasta vucudunuza vermeye basladiginiz zarar için baslamayin

  Saçma sapan kitaplar, diziler, filmlerle vakit geçirmek 

  O kadar güzel kitaplar varken gidip 4n1k yabanci kotu çocuk nerede sacmalik varsa okumayin ya da popüler kültürün etkisinde kalan dizi ve filmleri izleyip kitaplari okumayin sadece.Dizi var dizi var biraz kaliteli şeyler izleyin artik herkes tekdüze olmuş kendisini geliştiren yok 

  Spor yapmamak 

  Vucudunuzla sorununuz olsun olmasin o iki büklüm oturup test cozdugumuz siralardan,telefon başlarından kalkmamiz lazim herhangi bir sporu kendinize hobi edinin 

  Ders calismamak 

  Pismanligini ileride fazlasiyla yasarsiniz.En basitinden 12. Siniflarla konusun hepsi pişman 

  Başkalarına uymaya calismak

  Herkesin kendi kişiliği var kimsenin etkisinde kalmayin

  Yanlis kisiyle arkadaşlık 

  Bu siz demoralize eden biri olabilir, kotu yönlendiren biri olabilir fark ettiğinizde uzaklasin yoksa zarar her turlu size 

  Bir ergen olarak tavsiyelerim bunlar 

  23 eylül 2017 23:34

  10. Futbol/basketbol vb takımı tutar gibi siyasi parti tutmak

  Sürekli olarak sağlıksız beslenmek

  Kambur durmak/yürümek

  24 eylül 2017 00:05