sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (11)
 • medya (0)

1. Az önce denk geldigim hülya avşar (link: https://youtu.be/F34ug4qpctk Beyanı)

Türkiyede yeterince erkek egemenliği söz konusuyken özellikle kadınların çıkıp bunu desteklemeleri beni deli ediyor. Sen kendi ayakları üzerinde duran, para kazanan bir kadınsın ama herkes bu kadar şanslı olmuyor. Toplumda yerleşen "kadın evde oturur çocuk bakar, erkek çalışır" zihniyetine karşı çıkması gereken asıl bu ülkenin çalışan bir yerlere gelen kadınları olması gerekirken çıkıyorlar kadınların evde oturup kocasını beklemesine övgüler yağdırıyorlar. Tabi sizin tuzunuz kuru. Kadını sosyal hayattan koparıp eve hapseden zihniyete maruz kalamayacak kadar özgür ve zenginsiniz. Sizin açıklamalarınızın ceremesini başka kadınlar çekiyor. Kendini ifade edemeyen, iki üç insan tanıyıp iletişim kuramayan, her yapacağı işten önce kocasına danışan, kendini kocasının kölesi haline getiren kadınlar yeterince fazla değil mi bu ülkede? Kendi fikirlerini söylediğinde hem ruhsal hem fiziksel şiddete maruz kalmaları yetmedimi? Ülkede pek çok kişinin bildiği ünlü diye geçinen zihniyetlerin bu tarz açıklamarından bıktım artık. Hiç bir yararınız olmadığı gibi zararınız oluyor bizlere.

Kadınları bir rahat bırakın artık. Git ne yapıyorsan yap. Şarkını söyle, programını yap ama bizi rahat bırakın.

6 mart 2018 16:42 6 mart 2018 16:44

2. alın bunu burdan kuscak bu

6 mart 2018 22:01

3. hülya avşarı değil de bu konuyla alakalı iki yüzlü bulduğum bir şeyi eleştireceğim. sözde hepiniz istiyorsunuz ki kadın çalışsın, hayata atılsın. erkek gibi söz sahibi olsun. ama ağzınızdan "kadın doktorlara güvenmiyorum hep erkeğe gidiyorum" "kadın kuaförleri sevmiyorum kıskançlar" "kadından savcı mı olur çok tehlikeli nasıl altından kalkacak kadın başına" gibi kadını alttan alta vuran, bu mesleklerin ona uygun olmadığını belirten cümleleri de düşürmüyorsunuz. kadın onu yapmasın, bu işe elinin hamuruyla karışmasın, aman fıtratında yok diye diye geriye 3 meslek bırakıyorsunuz. seçtiğimiz mesleği onaylamak size kalmış gibi.

hiç düşündünüz mü sevgili primatlar "öğretmenlik tam kadın mesleği yaa evine rahat bakar" derken benim evime bakmak istemediğimi? belki ben tehlikede olmak istiyorum, belki erkekler arasında şantiyede otoritemi kurmak istiyorum, belki 7 saat ameliyata girip nöbet tutmak istiyorum, belki evde beni bekleyen bir çocuk istemiyorum?

size inat pırıl pırıl mühendis de olacağız, taksi şoförü de. siz yeter ki istemeyin.

6 mart 2018 23:25

4. Kendisi evde otursun da görmek zorunda kalmayalım o zaman

6 mart 2018 23:49

5. bence hülya avşar zavallı bir kadın. yaptığı bu açıklamaları; kendi beyninde, erkeklere yaranmak için olduğunu düşünüyorum. (gizlinot: tabii öncelikle gündemde olabilmek için) eğer böyle düşünüyor olsa, ne ünlü bir kadın olmak ister, ne de o cüretkar sahnelerde oynayabilir. bu kadar hevesliyse evde oturan kadın olmaya, ilk kocasıyla, köyünde kalsaydı ve bu camiaya girmeseydi. yemez di mi? bence de.

programı izlemedim sadece bu saçmalığı yaptığı bölüm karşıma çıktı. bu kadının bu söylemine karşı mehmet aslantuğ'un kaliteli ve mantıklı düşünceleri içimi ısıttı.

ayrıca bir bölümde de sanırım hülya avşar "seni nasıl kaçırdım ben" demiş beyefendiye. pardon da bu kadar olgun bir adam senin zihniyetindeki birine bakar mı? güzellik de bir yere kadar.

7 mart 2018 00:22

6. Hülya avşar'ın bu dünyada yaşadığını düşünmüyorum zira kendisi milattan öncesi düşüncelere sahip biri olduğunu programının her bölümünde gösteriyor. Bir de programda boş boş konuştuğunda konukların hepsi de sakin sakin ne güzel cevap veriyor ya cidden sabırlarına hayran kalıyorum

7 mart 2018 02:02

7. Abd'nin çifte standartları gibi standartlara sahip tek hücreli bir canlının beyanı.

Ben videoyu izledim, tek hücreli canlımiz kadınin evde oturmasi, yemek yapmasi, cocuk bakmasi, kocasini karsilamasi gerektigini dusundugunu soylerken; karsisindaki asilzadenin buna verdigi son derece zarif bir cevapla "ben calisma hayatindan asla vazgecmedim, bir erkek icinde vazgecmem." gibi celiski yaratan bi savunma kullanması...

Çok ilkel bir varlıksın hülya, rüzgar nereye eserse oraya gidiyorsun. Acınası bir cehalet örneğisin.

topluma ibret olsun diye medyada yer bulduğunu düşünmek istiyorum.

7 mart 2018 10:30

8. Bu kadının aldatılmadan ötürü atlatamadığı çok ciddi bir tramvası var. O yüzden sürekli ataerkil yorumlar yapıp erkek kitleden onay görme çabası içerisinde. başlarda amacı dikkat çekmek diye düşünüyordum ama artık tamamen demin bahsettiğim durumun olduğunu düşünüyorum. Ayrıca da o kadar bencil bir insan ki bu ülkede erkekler yüzünden ölen, şiddet gören, istismar edilen onca kadına rağmen çıkıp böyle bilinçsiz cümleler sarfedebiliyor. Son sözüm; senin de kızın var sayın avşar, ilerde aldatılıp, şiddet gördüğünde "erkektir, kontrollü aldatabilir;erkektir, şiddeti sevgisindendir." dersin kızına da. Yazık bir de "zeki kadınım" diye geçiniyor...

7 mart 2018 14:31

9. Kadının kendine yaptığı en büyük kötülüktür..

kesinlikle böyle bir şey yapılmamalıdır. Kadın durumu ne kadar iyi olursa olsun, isterse para içinde yüzsün kesinlikle çalışmalıdır.

Mesela ben 30 yaşındayım ve yaklaşık olarak 13 senedir iş hayatındayım. Bundan 8 sene önce falan zulüm gibi geliyordu. Çalışmayanlara gıpte ederek bakıyordum, keşke bende çalışmasam diye.. Şimdi şimdi farkediyorum ki ben sadece para kazanmadım. Ben şuan olduğum kadın oldum. Daha özgür, daha kararlı, daha cesur.. Kısacası dünyanın ipleri sizin elinizde.. Bu yüzden tüm süslülere tavsiyem ne olursa olsun mutlaka çalışın...

7 mart 2018 22:11

10. Olabilir. Neden olmasın? Tam tersi de olabilir. Karşılıklı rıza varsa , sevgili, eş, hayat arkadaşı. Her neyse... 

30 yaşındayım. 2011den bu yana çalışıyordum. Bebeğim oldu. Şu an 5 aylık. Ücretsiz izne ayrıldım 1 yıl süreliğine. Bizdeki durum şu an bu. Eşim çalışıyor, ben bebeğimi büyütüyorum. 

Bana1,5 yıl önce sorsanız. Evde bebeğimi büyütecek olmayı. Çalışmamayı bir zulüm olarak görebilirdim. Şimdi ise her şey çok farklı. Gerçekten çalışmak değil de bebeğimin büyüdüğü anlara şahit olmak istiyorum. Hatta keşke şu babalık izni de daha uzun olabilseydi ya da eşimle ikimiz işlerimizi evden yürütüyor olabilseydik. İnanın evde oturup bebek büyütmeyi isterdik.

Kimi de bebek yapmak isteneyebşlir. Kimi çalışmadan yapamam diyebilir. O da olur.

Yani kimi evde oturur, kimi çalışır. Hatta belki kadın çalışır, erkek evde oturur. Böyle ilişkilerde gördü bu gözler.

Her şeye belli kalıp yargılarla yaklaşmak yanlış. Bir hayatı nasıl yaşamak isteyeceğiniz sizin elinizde. Bunun türlü türlü şekli var.

hülya avşar ' a gelecek olursak. Böyle bir genellemeye hakkı yok. Kendi bir de 4 aylıkken bebeği çalışmaya başlamış biri olarak. Kendi neden evde oturup bebek büyütmemiş. Bayaa çelişiyor zaten söylerken. Kendi bile ardından çalışsın vs diyor.

8 mart 2018 08:39 8 mart 2018 14:27