yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (33)
  • medya (15)

  33. bacaklarını alıp giysinler de göz zevkimizi bozmasınlar! Mini giyene de laf atarım, aranıyordur çünkü. (gizlinot: desteklediğim akımdır, çok yakıştırıyorum kombinleyebilene.)

  4 mayıs 11:52

  32. Bazılarında çok estetik durduğunu düşündüğüm moda. Ama görünüşten Ziyade, rahatlık açısından hayatı baya kolaylaştıran bir şey etek giymek. Çünkü ben mesela yazın 30 derecede, işe çok ince kumaşlı, havadar bir etekle gidebiliyorken, erkeklerin pantolon ile gidip sıcaktan pişmesini haksızlık olarak görüyorum.(gizlinot: Ya da mesela, dışarıda yiyeceksem/içeceksem mutlaka beli lastikli etek giyiyorum, karnımın şişmesi rahatsız etmesin diye. Pantolonlarda bu öZellik olmuyor genelde. )

  Tabi kadınlara yapılan haksızlıklar ile bu kıyaslanamaz bile. Ama haksızlık haksızlıktır diye yazmak istedim. Bu moda tutarsa, bu gibi konularda daha rahat olurlar. 

  3 mayıs 16:22

  31. Beni ilgilendirmeyen moda. Erkek arkadaşlar yorumlarını belirtebilirler.

  3 mayıs 15:38


  30. (bkz: yazar engellemek) bu tip başlıkların sözlüğün sosyokültürel seviyesini belirlemede çok faydalı olduğunu düşünüyorum, epey iyi eleme yaptım daha özgür ve verimli bir sözlük deneyimi için hepinizi bu aktiviteye davet ediyorum.

  sayesinde ataerkilliği buram buram içselleştirmiş kadınları tespit ettiğimiz modadır. iyi ki varsınız etek giyen erkekler, çok yakışıyor giyin.

  not: kadınların giydiği eteğe karışmak yobazlıksa erkeklerin giydiği eteğe karışmak da yobazlıktır. aradaki ayrım bunu yobazlık yapan şey zaten.

  3 mayıs 13:57 3 mayıs 15:36

  29. Birçok insanın takım elbise giyen kadınlara ses çıkarmazken etek giyen erkekler ile dalga geçmesinin sebebi feminenliği aşağılayıcı bir özellik olarak görmeleri. Kıyafetlerin cinsiyeti yoktur elbette fakat uzun zamandan beri insanların aklına elbise, etek, topuklu ayakkabı vs. Feminen olarak kodlanmış. Oysa bu her zaman böyle değildi.

  Kimileri erkeklerin etek giymesini 21. Yüzyılda başlamış bir akım olarak görse de aslında bu yeni bir şey değil. Örneğin antik Yunan'da erkekler genelde chiton denilen elbiseler giyermiş, hatta erkeklerin pantolon giymesine sert bir şekilde karşı çıkılmış(gizlinot:o dönem erkeklerin pantolon giymesi barbarlık olarak görülüyormuş). 10. Yüzyılda keşfedilen topuklu ayakkabılar ilk defa 16. Yüzyılda kadınlar tarafından giyilmeye başlanmış, o zamana kadar maskülen bir giyim parçası olarak görülüyormuş. M.ö. Mısır'da krallar gözlerine kohl denilen eyeliner ve yeşil ya da siyah far sürerlermiş, 1. Elizabeth döneminde makyaj hem erkekler hem kadınlar arasında oldukça yaygınmış. Yine şu an feminen bir renk olarak görülen pembe aslında 1940'lara kadar maskülen bir renk olarak görülüyormuş. Nazilerin eşcinselleri tanımlamak için Pembe üçgen kullanmaya başlaması ile işler değişmiş ve pembe feminen, mavi maskülen bir renk olarak kullanılmaya başlanmış.

  Bir de şu an birçok kadın rahat bir şekilde pantolon giyebiliyor, fakat bir zamanlar Amerika'da kadınların pantolon giymesi hapisle cezalandırılıyordu. Erkeklere böyle yasal bir yaptırım yok, fakat toplumsal olarak büyük bir baskı var. Bunun da daha fazla erkeğin kırılgan maskülenliklerinden kurtulması ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ile zamanla aşılabileceğini umuyorum.

  Yani diyeceğim o ki kıyafetlerin cinsiyeti yoktur, hiçbir zaman da olmamıştır. Eğer gözünüze hitap etmiyorsa başınızı başka bir yöne çevirirsiniz olur biter, kimse sizin göz zevkinize ya da fosilleşmiş toplumsal normlarınıza göre yaşamak zorunda değil.

  Not: Konu ile ilgili daha fazla bilgilenmek isterseniz (link: https://youtu.be/roPQKEZK2X4 Şu) videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

  3 mayıs 13:39

  28. Erkeklerin modaya adapte olma hızlarının kaplumbağa hızına eş değer olduğunu düşününce belki 50 yıl sonra sokakta etekli beyler görürüz. Onlar bizim gibi aaaa şu çok trend diyerek sarılmıyorlar her şeye. Dünya modasına bakınca erkeklerde dar jeanler çoktaaan bitti pileli pantolonlar bol kesimler moda ama var mı giyen bir bey? Çok az.. bir Uraz kaygılaroğlu bir Boran kuzum. Yaanii çokta takılmayın derim ben. 

  3 mayıs 02:23

  27. bana uzak allaha yakın olsun dediğim moda .

  2 mayıs 23:28


  26. kivircikos anladığım kadarıyla yıllardır erkeğin kadına yaptırdığı metalaştırmayı erkeklere yapmış. yolun açık olsun paşam 

  2 mayıs 20:54

  25. Okuduklarima inanamadim. Gercekten kafayi yemissiniz. Su an her seyi kenari atip Tamamen duz mantik yaziyorum. Bi kere karsi cinse cekici gelmenin altinda farkli olmak yatar. Oldu hepimiz ayni gorunelim hep beraber kanka oluruz artik. Ureme denen seyi zaten azalttilar (hormonlu ve genetigi degismis gidalar sonucu olusan yumurtalik kistleri vs dolayisiyla artan kisirlik) artik hepten biter. Zaten simdiye kadar erkeklere once kirmizi pembe vs rengarenk pantolon giydirdiler, o moda gecti yerine kadinsal darlikta tayt gibi pantolonlar hatta taytlar geldi. Hepimizin dile getirdiği su tiksindigimiz bilekten 5 parmak yukarda biten dapdar pantolon altina da corapsiz giyilen sneaker kombininden bahsediyorum. Begenene bi sey demiyorum ama burdaki yazilanlara gore hepinize acil sifalar diliyorum.

  2 mayıs 20:44

  24. yine çok ütopik yorumlar okudum, oldu o zaman arkadaşlar biz kalkalım.

  2 mayıs 19:25