girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (563)
  • medya (12)

563. Başımın belası. Bende bir koca var, yüzümde krem dahi olsa öpmüyor, sarılmıyor yeminle. Makyajlı halimleyken olan tavırlarından bahsetmiyorum bile. Neymiş kirli gibiymişim. Bak bak laflara bak.

20 temmuz 23:46

562. Benimki çok yoğun olmadığı sürece beğeniyor makyajlarımı. Bir keresinde yılbaşında görüntülü konuşmuştuk fazla olmuş sanki bu sefer demişti.Belki de ilk defa o kadar makyajlı gördüğündendir. :d

20 temmuz 23:01 20 temmuz 23:01

561. Erkek arkadaşım için tüm makyaj malzemelerim gereksiz. Makyajsız halimi görse anlar ne kadar gerekli olduğunu aslında (:

20 temmuz 22:47


560. Rujla temel oluşturmuştur. Mesela kırmızı ruj sürün, ama gözünüzde sadece rimel olsun. Çok makyajlısınızdır! Yüzünüzü doldurun, sürmediğiniz kalmasın ama nude ruj sürün. “ ne güzel doğal güzelsin” derler. 

20 temmuz 14:31

559. Benim erkek arkadasim hic sevmedigini soyleyip instagramda hep makyajli kizlari begenirdi. Benim yapmam hosuna gitmezdi ama. Dogallik seviyormusmus. Ben gercekten makyaja bakis acilarini cozmekte zorluk yasiyorum. 

20 temmuz 00:41

558. abim(27) makyajımı bitirdikten sonra özellikle yanıma gelir ve miyavlamaya başlar. sebebi de malum (bkz: kedicikler) 

kedicik makyajı dediği de ten makyajı + göz kapağıma çok az bronzer dudaklarıma da essence - satin mauve süslüler.

ben artık görmezden geliyorum napim....

11 temmuz 21:17

557. Eğer bir kız makyaj gerektirmeyecek kadar doğal ve duru bir güzelliğe sahipse hastası olurlar, makyaja ne gerek var ki yapma derler. Eğer bir kız makyaj gerektirmeyecek kadar güzel değilse, makyaj daha çok hoşlarına gider ve daha olumlu bakarlar.

11 temmuz 16:27


556. Erkek arkadaşım için güzel makyaj kırmızı / nude ruj, mat far ve ince ten makyajıyla oluyor. Yüzümde kalın fondöten varsa, bu fondöten görünüyor, olmamış bu der. Işıltılı far sürsem, o ne öyle simli simli der. Pembe rujun rengini sevmez.

Peki ben onu takıyor muyum? Asla... Kafama göre makyajımı yapıp çıkıyorum.

11 temmuz 09:46

555. fondoteni öğrenmiş sadece ve ona yetiyor. kendince bir terminoloji geliştirmiş. mesela diyor ki; "hmmm bugün gözüne kızıllı fondoten sürmüşsün" veya "yanağındaki fondoten çok parlıyor. kahve gibi olan daha güzeldi" gibi.

basit bir bakış açısı yani, göz makyajı yoğunsa makyaj var, hafif ise makyaj yok şeklinde :)

11 temmuz 09:38

554. (yazar: selket)'in girdisini görünce aklıma geldi. üniversitede arkadaş grubundan çok yakın olduğum alttan alta da flörtleştiğim bir arkadaşım vardı bir gün geldi:

"hani gözünün üstüne siyah bir şey sürüyorsun ya. göz pınarından ortasına kadar yok gibi incecik sonra kalınlaşıp sivri bir şekilde bitiyor. o sana çok yakışıyor onu hep yap." dedi. tabii beni aldı bir gülme.

şimdi sosyal medya sağolsun eyeliner falan bizden iyi biliyorlar. o zaman böyle anlatılıyordu.

11 temmuz 02:59