girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (541)
  • medya (12)

541. kozmetik alışverişlerinde benimle birlikte geziyor genelde. sephoradayız huda, nars ve too facedin paletlerini mıncıkladım bir süre. çıktık, ben elime swatchladığım farlara şiirler yazarken dönüp bir anda " bunlar çok kaliteli herhalde, macten bile pahalılar" dedi. (gizlinot: yicem) genelde pembe ve sedefli tonları çok az makyajdan sayıyor.

10 ağustos 00:51

540. Ne zaman mac strobe kullansam yüzün yağlanmış diye yüzümü siliyor. Ben de artık ehhe sıcak ya terliyorum herhalde falan diyorum. Aydınlatıcı nedir, ne işe yarar anlatacak kadar güçlü değilim.

1 ağustos 23:43

539. Çok abartılı bir düğün makyajı olmadığı sürece aslında pek de anlamıyorlar yüzünüzde makyaj olup olmadığını. Ama makyajdan ciddi anlamda anlayan erkekler de var. Örneğin benim bir arkadaşım makyaj kanallarını sürekli takip eder. Can sıkıntısıyla izlemeye başlamış sonra hoşuna gitmiş. Trans veya eşcinsel değil, makyaj da yapmıyor ama bilgisi var. Tabii böyle erkekler çok çok az. Genel olarak kızlar doğal olsun derler ama beğendikleri kızların yüzündeki makyajdan haberleri yok. Makyaj zaten insanı daha bakımlı gösteriyor.

29 temmuz 11:42


538. Sevgilim cilt makyajından aşırı nefret ediyor. Öpünce falan hoşuma gitmiyor diyor ama tabii ki onun hoşuna gitmiyor diye yapmayacak değilim. Zaten çoğu zaman anlamıyor bile. "Fondöten var mı" diye sorarsa "yok aşkım sadece nemlendirici sürdüm" diyorum ve yiyor. Zaten tam bir cahil makyaj konusunda, geçenlerde bi test edeyim dedim ve rimel için, kaşa sürülüyor dedi. Seviyesini anlamanız için bıraktım bu örneği.

29 temmuz 11:30 30 temmuz 17:37

537. eski erkek arkadaşımın hoşuna giderdi makyaj yapmam. sanırım abartılı yapmadığım için. gerçi ruj yoksa göz makyajı da hafifse makyaj yok gibi oluyor onlara göre. ben de ruj sürmeyi sevmediğimden benim ürünlerle oynamama tatlı tatlı bakardı. birkaç kez kendisine makyaj yapmama izin vermişti. kirpik kıvırıcıyı elime aldığımda ağlayacak sanmıştım. (gizlinot: swh)

29 temmuz 02:47

536. mezuniyetimde kırmızı liptint sürmem ve tören alanına gelen ailemi karşılayıp yerlerine oturtmam, best kankim (gizlinot: 13 yıldır birlikteyiz boru değil be) ve annemden sonra babamı öpmek için yönelmem ve kendisinin panik olup aman boyama beni demesi (gizlinot: üzüyorsun babiş...), sonra da yok bu bulaşmıyor deyip güzelce öpmem, bulaşmaması ve sonra babamın "o neydi gız" efektiyle annemin çantasına attığım tintimi incelemesi.

ya çen onu ruş mu şandın yaaaaaa şapşiiiiikk <3

bir de şey var, highlighter sürdüğümde hayatım karşıdan çakıyorsun demişti. yine babam, evet kdmandbanndnsnsns

azıcık rimel ruj sürünce no problem ama böyle highlighter bronzer falan şeyabınca adam hemen "bak yüzünü bozma bu yaşta" diye nutuk çekiyor. lan annem bu kadar öğüt vermedi be...

25 temmuz 02:23 25 temmuz 02:33

535. Başımın belası. Bende bir koca var, yüzümde krem dahi olsa öpmüyor, sarılmıyor yeminle. Makyajlı halimleyken olan tavırlarından bahsetmiyorum bile. Neymiş kirli gibiymişim. Bak bak laflara bak.

20 temmuz 23:46


534. Benimki çok yoğun olmadığı sürece beğeniyor makyajlarımı. Bir keresinde yılbaşında görüntülü konuşmuştuk fazla olmuş sanki bu sefer demişti.Belki de ilk defa o kadar makyajlı gördüğündendir. :d

20 temmuz 23:01 20 temmuz 23:01

533. Erkek arkadaşım için tüm makyaj malzemelerim gereksiz. Makyajsız halimi görse anlar ne kadar gerekli olduğunu aslında (:

20 temmuz 22:47

532. Rujla temel oluşturmuştur. Mesela kırmızı ruj sürün, ama gözünüzde sadece rimel olsun. Çok makyajlısınızdır! Yüzünüzü doldurun, sürmediğiniz kalmasın ama nude ruj sürün. “ ne güzel doğal güzelsin” derler. 

20 temmuz 14:31