girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (559)
  • medya (12)

559. Benim erkek arkadasim hic sevmedigini soyleyip instagramda hep makyajli kizlari begenirdi. Benim yapmam hosuna gitmezdi ama. Dogallik seviyormusmus. Ben gercekten makyaja bakis acilarini cozmekte zorluk yasiyorum. 

bugün 00:41

558. abim(27) makyajımı bitirdikten sonra özellikle yanıma gelir ve miyavlamaya başlar. sebebi de malum (bkz: kedicikler) 

kedicik makyajı dediği de ten makyajı + göz kapağıma çok az bronzer dudaklarıma da essence - satin mauve süslüler.

ben artık görmezden geliyorum napim....

11 temmuz 21:17

557. Eğer bir kız makyaj gerektirmeyecek kadar doğal ve duru bir güzelliğe sahipse hastası olurlar, makyaja ne gerek var ki yapma derler. Eğer bir kız makyaj gerektirmeyecek kadar güzel değilse, makyaj daha çok hoşlarına gider ve daha olumlu bakarlar.

11 temmuz 16:27


556. Erkek arkadaşım için güzel makyaj kırmızı / nude ruj, mat far ve ince ten makyajıyla oluyor. Yüzümde kalın fondöten varsa, bu fondöten görünüyor, olmamış bu der. Işıltılı far sürsem, o ne öyle simli simli der. Pembe rujun rengini sevmez.

Peki ben onu takıyor muyum? Asla... Kafama göre makyajımı yapıp çıkıyorum.

11 temmuz 09:46

555. fondoteni öğrenmiş sadece ve ona yetiyor. kendince bir terminoloji geliştirmiş. mesela diyor ki; "hmmm bugün gözüne kızıllı fondoten sürmüşsün" veya "yanağındaki fondoten çok parlıyor. kahve gibi olan daha güzeldi" gibi.

basit bir bakış açısı yani, göz makyajı yoğunsa makyaj var, hafif ise makyaj yok şeklinde :)

11 temmuz 09:38

554. (yazar: selket)'in girdisini görünce aklıma geldi. üniversitede arkadaş grubundan çok yakın olduğum alttan alta da flörtleştiğim bir arkadaşım vardı bir gün geldi:

"hani gözünün üstüne siyah bir şey sürüyorsun ya. göz pınarından ortasına kadar yok gibi incecik sonra kalınlaşıp sivri bir şekilde bitiyor. o sana çok yakışıyor onu hep yap." dedi. tabii beni aldı bir gülme.

şimdi sosyal medya sağolsun eyeliner falan bizden iyi biliyorlar. o zaman böyle anlatılıyordu.

11 temmuz 02:59

553. o gözünün üstüne sürüyosun ya bi tane,böyle kahverengi oluyo, işte o sana çok yakısıyor(gizlinot: tişikkirlir cnmss *.*)

11 temmuz 02:48


552. Aşkım aylaynaynayını(eyeliner) eşit sürememişsin ben sürebilirim istersen diyo yiycem yaa adını söylemiyor ama konuya hakim. Ama genel olarak benim sevgilim de koyu ruj sürdüğümde çok makyaj yaptığımı düşünüyor.

10 temmuz 20:40

551. Erkek arkadaşım renksiz lip balm bile sürsem fark ediyor, doğal diye kandıramıyorum asla :) Bir de genel olarak koyu göz makyajından belirgin rujlardan hoşlanmıyor, sadece eyeliner ve çilek yemiş görüntüsü veren belirgin olmayan bir ruj favorisi oluyor. Öte yandan üniversitedeki en yakın arkadaşım erkekti ve dumanlı göz makyajını ve kıpkırmızı ruju çok çekici bulurdu, bunlardan birini yapmadıkça da yüzümde makyaj olup olmadığını anlamazdı. 

10 temmuz 19:54

550. Sevgilimle bizde durum şöyle göz makyajı falan yaptığımda fark eder, beğendiğinde ooo güzel olmuş der, nude ruj,kapatıcı falan pek anlamaz. Eyelinerı çok zor hatırlıyor ve maskarayı hep unutuyor, adı neydi nereye sürülüyordu falan diyor genelde (gizlinot: Swh )

10 temmuz 19:37