sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (606)
 • medya (11)

606. benim için hiç önemli olmayan bakış açısı. makyaj yaptığımda kendimi daha güzel hissediyorum, kendime güvenim daha çok artıyor. önemli olan da benim nasıl hissettiğim. ayrıca erkeklere şunu söylemek istiyorum (link: https://www.pinterest.com/pin/506162445606855186/?amp_client_id=amp-HZ1nDzwsFVDV2aPDcZhjYA&mweb_unauth_id=be18330018b546b4be183ab0e5d527fe )

12 nisan 10:20

605. Girdilerin hepsini okumadan direk başlık adına bakarak bakış açımı yazmak istiyorum.

şimdi kızlar bunlar kişisel görüşlerim ve benim gibi düşünen birçok erkek olduğunu da biliyorum.

kızlar makyaj yaptığınızda kendinize karşı güveninizin olmadığını düşünüyorum. hele bir de abartı makyajsa o aman aman. uzak dursun benden kıvamındayım. ciddiyim. çok düzgün bir fiziği de olsa bir gelecek düşünemiyorum bu kişiyle.

neden mi? çünkü bana makyaj palyaço misali kendi yüzünün arkasında yatanları saklamak gibi bir amaçta olduğu izlenimi veriyor. eğer kendi güzelliğine inansa makyaja gerek duyar mı bir kız? ama güvenmiyor belli ki.

birinci konu buydu. i̇kincisi de dikkat çekme çabalarınız. bir kadın kendi o kadınsı haliyle benim çok dikkatimi çekebilir. oturuşu ile kalkışı ile konuşması ile... hiç makyaja bile gerek yok. ama o makyaj sanki zorla bak ben burdayım, beni görmelisin mesajı veriyor gözüme sokarcasına. ve tabiki yine bizimle değilsine bağlanıyorum. Gözüme sokmadan gizli güzellikleri keşfetme isteğimden belki de.

ve üçünsü de sevdiğim kadının dışarılarda makyaj yapmasını istememem. ben yanındayım ya ben. benden başkasına niye mesaj çakma çabaları? zaten ben bir kızı güzel bulmuşsam makyajsız haliyle güzel bulmak isterim. yani doğallığı ile. o yüzden de sevdiğim kadının makyaj yapmasını istemiyorum dışarıda(baş başayken tabiki kendine özenmesi hoşuma gider).

12 nisan 08:37 12 nisan 08:44

604. Hiç umurumda olmayan bakıştır. Erkekler böyle konularda ziyadesiyle ikiyüzlülerdir size makyaj yaptırmaz, ben doğal kadınlardan hoşlanıyorum sen doğal güzelsin der, sizden sonra gider instagram kaşları ile dolaşan kızlara asılır. O yüzden fikirlerini çok umursamayın. Güzellik bir bütündür, size baktığında yaptığınız makyajı görüyorsa orada bir sorun var. Kaldı ki diyelim makyajdan çok hoşlanıyor, bütün bir ömür sahne makyajıyla mı gezeceğiz, bunun havuzu var, denizi var, Sabah yataktan kalkması var, hastalığı var.. hiçbir şey olmasa makyajsız geçirmek istediğim haftalar var..

Bana makyaj pek yakışmaz mesela, fondöten, kapatıcı kullanan birisi de değilim. Ama bazen canım "boyanmak" istiyor. erkek arkadaşım hiç karışmaz, zaten kendisi de çok bakımlıdır benimle saatlerce Sephora'da Gezer, parfüm dener.. ama makyaja bakışı nötr'dür. Beraber olduğu kadına kırmızı ruj sürdürmeyen ya da gözlerini boyamasına izin vermeyen erkeklerin cinsiyetçi olduklarını ve kafalarına kodlanmış "kötü kadın" algısını bu şekilde ortaya çıkarttıklarını düşünüyorum. yanındaki kadının fazla dikkat çekmesinden hoşlanmayan bir "ezik" de olabilirler tabii. Ne olursa olsun, bir sorun olduğu kesin. O yüzden makyaj hakkında fazla konuşan erkekten zerre haz etmem(gizlinot: Wayne goss değilse :d)..

24 mart 17:16

603. onların makyaj anlayışı instagramdaki arap makyajları net hfjkj.

en anlıyorum diyeninin bile cilt makyajından hiç anlamadığını düşünüyorum. nerdeyse full makyaj gidiyorum hergün yanına sen makyaj yapmıyosun ki diyor, çok beyaz tenli yada doğuştan kusursuz tenli makyajsız bir kız görünce "ne kadar makyaj yapmış" diyor.

göz makyajı uzun kuyruklu eyeliner veya simli olmadığı sürece onu da anlamıyorlar bence. Ruj da aynı şekil nude değilse makyaj yapmış oluyorsunuz eğer nude ise doğal kız. kısaca erkeklerin görüşünü çok takmamak lazım kendi bildiğimizi, yakıştırdığımızı yapıp çıkalım süslüler.

23 mart 17:43

602. Hiç unutmam on numara cilt bakımımı ve özene özene makyajımı yapıp giyinip süslenip yanına gitmiştim de bana şey demişti “omzuma yaslanmasan, şu suratındaki şey bulaşıyor” :d gün boyu da sarıldıktan sonra gömleğine bakıp durmuştu. Ama instagramda full makyajlı kadın fotoğrafları beğeniyor, beğeniyorlar. Kadınları anlamak zor diyorlar ama bence erkekleri anlamak daha zor maalesef..

22 mart 19:43

601. Ben sevmiyorum yeaa en iyisi doğal güzellik deyip, eyeliner ve kırmızı rujla görünce gözüne ışık tutulmuş tavşan gibi kalıyorlar. Sonra “ya ben yüze sürülen şeyi sevmiyorum (fondotenden bahsediyor)” deyip “ama ben sürüyorum??“ cevabını alınca “sende belli olmuyor” diyor (wtf??)

22 mart 19:22 22 mart 19:30

600. makyajdan hiç haz etmediklerini söyleyip abartı olmayan makyajı doğallık zannederler.

22 mart 18:37

599. Bu seferki kardeşimden geliyor.

k: Abla bana göz kırpma aleti lazım.

b: O ne?

k: Hani sen yapıyorsun ya. (Eller göz hizasına gelir. Sıkıştırma hareketi yapılır.)

b: Kirpik kıvırıcı mı istiyorsun?

k. Evet.

(gizlinot: asdfgasdfg)

22 mart 00:11

598. Üç kadınla büyüyen eşimin bakışı neredeyse benimle aynı.maşallah yetiştirmişler çocuğu.bronzerdır highlighterdır yeni şeyleri de bana o ne o ne diye sora sora öğrendi.bazı şeylerin bu kadar fark edilmesi çok da iyi değil kızlar.bırakın anlamasınlar bırakın doğal ışıltınız sansınlar.öylesi çok daha iyiymiş yaşayarak öğrendim

10 mart 01:37

597. Tamamen anneleri ile alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum ben. amacım asla aşağılamak değil ama ne zaman bir sohbette bir erkek makyaj hakkında olumsuz konuşmasına tanık olsam, işte böyle seviyesiz benzetmeler "boyaya güvenmek" vs gibi, o erkek büyük bir oranla taşralı ve annesini hiçbir şekilde bakımlı görmemiş erkekler oluyor.

Annesinin bakımlı haline tanık olmuş erkeklerin makyajı oldukça normal ve hayatın içinden görüyorlar. Bu dahil tüm genellemeler yanlıştır elbette, ama şu ana kadar gözlemlerim kadarı ile durum böyle.

10 mart 00:06