yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (643)
  • medya (14)

  643. çoğu makyaj sevmediğini ifade eder. bu durumda kendilerine "o zaman makyaj yapma" demek farz olmuştur.

  15 ağustos 23:40

  642. Rimel+fondöten+kapatıcı+Kontür+göz kalemi kullanmışımdır ve erkek bir arkadaşımız beni "makyajsız"olarak nitelendirmiştir.

  Söyleyeceklerim bu kadar.

  Not: No makeup make-up falan da değildi.

  15 ağustos 17:46

  641. Eğer koyu ruj sürdüysen badana yapmışsın derler, ruj hariç her şeyi yüzüne boca ettiysen doğal makyaj derler.

  Kızlar makyaj yapmasın doğal olsun derler ama 5 kilo boya süreni beğenirler.Kendi söyledikleri ve yaptıkları çelişiyor en başta.

  15 ağustos 16:52 15 ağustos 16:57

  640. Şimdiye kadar bütün sevgililerim "ben doğallıktan yanayım"cı oldu ki ben de sürekli makyaj yapan biri değildim zaten o konuda sıkıntı çekmedim.

  Şu anki sevgilim de eskiden makyajdan gram anlamamasına rağmen birlikte yaşamaya başladığımızdan beri baya öğrendi bu işleri ve geçenlerde "vay no make up make-up yapmışsın güzel olmuş" falan demeye başladı.

  Yerinde ve abartılı olmayan makyajın gayet de güzel bir şey olduğunu sonunda bir erkek türüne de gösterebildiğim için mutluyum ve gururluyum, tşk.

  15 ağustos 14:58 15 ağustos 15:06

  639. benimkinden inciler:

  - sen bazen gözüne bir şey çiziyorsun güzel oluyor(gizlinot: Eyeliner)

  - öpünce iğrenç tadı olan şeyi sürme(gizlinot: Fondöten)

  -yanağına neden ruj sürdün(gizlinot: Allık)

   Bir de buna ruj çok yakışıyor kızlar görseniz(gizlinot: swh). Öpüşünce bulaşıyor dudağına öyle bir tatlılık yok. benim bakışımdan anlıyor ama artık hemen silmeye başlıyor tadını çıkaramıyorum(gizlinot: swh)

  15 ağustos 11:10

  638. makyaj diyince nikkietutorials edasında makyaj yapıyoruz sanıyorlar ve doğal makyajı ruj sürmedikçe anlamıyorlar

  doğal dediğimde kapatıcı + kontür + allık + aydınlatıcı + hafif bi fondöten bu arada :d bunlarla karşılarına çıktığınızda anlamıyorlar AMA TEK RUJ SÜRÜNCE oo makyaj yapmışsın bugün

  15 ağustos 00:08

  637. Bence makyajın etkisini algılayamıyor çoğu. Örneğin far varsa gözünün üstüne renkli toz sürmüşsün olarak anlıyorlar ancak o farın göze nasıl şekil verdiğini, göz şeklini vurguladığını anlamıyorlar; ya da highlighter’ı yanağında sim var diye algılıyorlar ama elmacık kemiğini çıkık gösterdiğini falan fark etmiyorlar. Öyle olunca makyajsız daha güzelsin vs derler tabii. 

  14 ağustos 23:15

  636. instabloggerların ve youtuberların yaptığı  videolarda izledikleri abartılı makyajlardan dolayı makyaj yapmayı en az 2-3 saat süren bir eylem ve kadınların evrimleşmesi olarak görüyorlar

  halbuki makyaj yaptığımızda yüz hatlarımız değişmiyor ya da kendimi tanıyamadım gibi bir şey hissetmiyorum

  bir çoğumuzun yaptığı da bir kusuru daha arka plana itip(sivilce/kızarıklık/t bölgesinin pudralanmayınca yağlanması gibi)

  daha estetik duran bir yönümüzü vurgulamak(elmacık kemiklerim çıkık olduğu için belli etmeyi seviyorum ona göre hafif bir kontür ya da bronzer/allık uyguluyorum

  ama dudaklarım ince diye dudak kalemleriyle kendime kalın dudaklar çizmiyorum gibi)

  14 ağustos 23:09

  635. çoğu erkek kadınların (veya diğer erkeklerin) erkekler için makyaj yaptığını düşünüyor. Benim fikrimce bu toplumun erkeklere verdiği ben merkezcilik ve kadının iradesine olan saygısızlıktan geliyor. Sonuçta daha çocukken bize kadınların "açık" giyindikleri için erkekleri günaha soktuklarını öğreten bir toplumda yaşıyoruz. Erkek ne halt işlerse işlesin, yine kadın suçludur. Herşeyin sorumlusu odur, yaratılışı erkeği cezbedip günah işletmektir.

  Beyni bu gibi zırvalarla dolan erkekler doğal olarak dünyanın etraflarında döndüğünü zannediyorlar

  Benim fikrime göre biyolojik olarak hepimiz beğenilmek istiyoruz. Beğenilmek için de görüntümüzü belirli şekillerde topluma sunuyoruz. Erkekler için bu jilet gibi ütülenmiş bir gömlek ve bakımlı saç sakal olabilir, kadınlar için de yüz hatlarıyla uyumlu sade bir makyaj ve feminen, parlak saçlar.

  Bu kısmı doğru, fakat vurgulanması gereken şey şu: Bakım ve süslenmeyi hepimiz, herkes için yapıyoruz. Kadınlar hem erkekler, hem diğer kadınlar, hem de kendileri için makyaj yapıyorlar. Çünkü kendimiz dahil içten içe herkes tarafından beğenilmek istiyoruz. Yalnızca erkekler tarafından değil. İkincisi, bir kadın her makyaj yaptığında toplumun ortalama olarak "güzel" bulduğu ideal için makyaj yapmıyor. Makyajın tek amacı güzel olmak değil zaten. Aynı zamanda kendine bakmak, renklerle ve şekillerle birşeyler denemek, yüzünü farklı açılardan görmek gibi bir çok kullanışı olabilir. Ki onun yanında makyaj her zaman beğeni için değil, bazen romantik bir görüntü için, bazen itici ve gotik, bazen profesyonel, bazen rengarenk ve eğlenceli gözükmek için kullanılabilir.

  Makyaj her türlü duyguya, temaya hizmet edebilir. Ancak bir kadın yüzü gördüğü an minicik s*ki kalkan buruşuk malların bu incelikleri anlaması, bu psikolojik perspektifi idrak etmesi mümkün değil

  14 ağustos 22:29 14 ağustos 22:31

  634. Ruj sürmeysen yapmamışsındır. Algıları az bunların.

  14 ağustos 21:42