sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (634)
  • medya (14)

  634. özellikle kendi iş çevremden deneyimlediğime göre erkeklerin karakterine göre değişiyor ve benim için aslında karakterlerini değerlendirmem açısından iyi bir gözlem fırsatı sunuyor...

  açık fikirli olanlar gayet normal algılıyorlar ve hatta bir şey hoşlarına gidince övebiliyorlar... benim sık yaptığım göz makyajlarından biri olan göz kapağıma sade bir far sürüp, alt kirpik diplerine turkuaz, lacivert, mor gibi canlı renkler sürmek örneğin ilgilerini çekiyor ve güzel olmuş bile diyorlar. fikirlerini sorunca dikkat edip söylüyorlar (allığım yoğun olmuş mu, rimelim akmış mı gibi).

  ama aksine kapalı (hatta muhafazakar) bir çevrede, kadınlarla ilişkileri çeşitlenmemiş erkeklerde ise durum çok farklı... rujumu yeniliyorum mesela sanki çok mahrem bir şey yapıyormuşum gibi gözlerini kaçırıyorlar... bir kere birisi imalı imalı niye makyaj yaptığımı sormuştu, sanki amacım bir erkek olmalıymış gibi... bazen de dik dik bakabiliyorlar, sanki palyaçoymuşum gibi...

  12 haziran 05:36

  633. Ten makyajını genellikle anlamıyorlar,göz makyajında çok pigmentli ve canlı renklere gidilmediği sürece gözlerine batmıyor.Açıkçası tek farkettiğim şey dudağa sürülen ruju nude veya farklı bir ton farketmeksizin direkt olarak anlamaları...

  12 haziran 04:12

  632. Beni makyajsız dışarda görmemiş erkek arkadaşımla bir gün buluştuğumuzda, her zaman sürdüğüm doğal tonlar yerine koyu bir ruj sürmüştüm. “Sen makyaj mı yaptın bugün?” Demişti jsjsjhsjs no makeup makeup’ı cidden yok sanıyorlar...

  24 mayıs 19:53

  631. Şimdi size bir şey itiraf edeceğim. Eğer çevrenizdeki erkekler yüzüne niye sim sürdün, yanağında neden kahverengilik var diyorsa makyaj yapamamışsınızdır. Highlighterınız disko topu olmuş bronzerınız da çamurlaşmıştır büyük ihtimalle. Bunları görünce ben de içimden diyorum bu kız ne yapmış diye. Yani makyajdan anlamamakla, erkeklerin makyaja bakış açısıyla filan alakası yok. 

  24 mayıs 07:46

  630. Youtube da erkek arkadaşım makyajımı yapıyor tarzı videoları çok sempatik bulurdum ne bileyim kız makyaj yaparken sevgilisi gelip arada öpünce falan çok hoşuma giderdi, bizim Türk erkekleri allığa bile "ohaaa badanaa" dediği için. Şimdiki sevgilim özenip makyaj yaptığım zaman "makyajın çok güzel olmuş 😍" falan diye hayran hayran bakıyor (makyajsız halimi daha çok seviyor ve ağzımı yüzümü daha rahat mıncırabildiği için mutlu olduğunun farkındayım ama) ve bu şekilde de saygı duyması ve takdir etmesi çok hoşuma gidiyor. Makyaj yaparken bazen banyonun kapısından nasıl yapıyorum diye dikkatle izlediğini falan görüyorum hoşuma gidiyor.

  Geneli bizim hoşumuza giden ve keyif aldığımız bir şey olan makyajı asla hobimiz olarak kabul etmiyorlar. O tiplerden uzak.

  23 mayıs 07:56

  629. Arada makyaj yapan biri olduğum için erkek arkadaşım yaptığım zamanlarda gerçekten beğeniyor ama genel olarak saçma buluyormuş, yorumu ise şu; YÜZÜN FONDOTEN KOKUYOR. Aslında makyajdan ziyade kapatıcı, fondoten vs sevmiyormuş, peki hala kullanıyor muyum? ELBETTE😈

  22 mayıs 17:54

  628. erkek arkadaşım makyajlı halim ve makyajsız halim arasındaki farkı anlamadığını söyledi. daha doğrusu aynen şöyle söyledi. "yüzünde makyaj var mı yok mu anlamıyorum." yuh be adam. gören de beni hep no make up make up yapıyo sanar.

  22 mayıs 17:33

  627. Hepsi aynı değil elbet ama Yumurta dahi kırmayı beceremeyen anadolunun közde delikanlıları "makyaj yapan kadın mı benden uzak allah'a yakın olsun.", "abi kadın dediğin az makyaj yapacak." Tarzı cümleler sarfeder. Böyle bir arkadaşınız varsa azıcık makyaj yapmış olsanız dahi yüzünüze "ooh badana boyayı da yapmışsın az sür şu sıvayı." Demeyi de kendilerine hak görürler. Sonra bir bakmışsın eeen makyajlısından bir kızı koluna takmıştır. Bu tiplere aldırış etmemek ve ilişkiyi acilen kesmek şarttır.

  yeri geldiğinde makyaj hakkında tartışabileceğim erkek arkadaşlar edindim bu közcüler yerine, kafam oldukça rahat. Karşı cinsten makyajına iltifat almak falan o kadar uzak kalmışım ki, erkek arkadaşlarım edince şaşırıyorum ama insanın hoşuna gidiyor tabii ki, bu közcülerin klişe badana esprisinden sonra ilaç gibi geliyor. kadının osuna busuna laf edip tespit kasan erkek net özgüvensizdir.

  22 mayıs 17:15

  626. çoğu doğallıktan yana takılır ama bakımlı makyajlı kadın sever.

  22 mayıs 13:47

  625. yaptığınızı anlamıyorlar ama yapmadığınızda "hasta mı oldun" diyorlar. ya da benim fazla ölük bir tenim var bilemedim. özellikle göz kalemi varlığı yokluğu çok fark ediyor.

  22 mayıs 11:22