yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • medya (0)

  31. Vee 4 ayın sonunda erken uyanıp okula gidiyorum. Günaydın sözlük, bütün yaz gelmesinden korktuğum gün geldi. Okul başlıyor!(gizlinot: Offffff tatile doyamadım)

  23 eylül 09:27 23 eylül 09:27

  30. Ölüm gibi bir şeydi ama kimse ölmedi, tam olarak sabah hava karanlıkken alarmla uyanmak için yazılmış olabilir bence. özellikle benim gibi uyku ile ilgili sorunlarınız varsa.

  30 aralık 2018 23:49

  29. Yarın ve özellikle bu yıl için en büyük hedefim.

  Yarın hem pazartesi hem yeniyıla giriyoruz, yeni başlangıçların tam zamanı diye düşünüyorum.

  Erken uyanmaktan kastım da işe gitmeden önce kendime zaman ayırabileceğim, kafa dinginliğine ulaşabileceğim kadar erken kalkmak. Çünkü hayatta en nefret ettiğim şey koştur koştur bir yere hazırlanmak, kahvaltı etmeden evden çıkmak zorunda kalmak... Erken kalkamadığımda kendimi bu şekilde dışarı atmak zorunda kaldığım için bütün gün modum düşük oluyor resmen. 

  Bu yüden artık erken uyanmak hayatımın çabasız bir rutini olsun istiyorum. Haftasonuymuş, tatil dönüşüymüş, seyahatteymişim  farketmeksizin erken uyandığım zaman kendimi daha iyi hissedeceğime ve hayatımın düzene gireceğine eminim.

  Erken kalkma düzenine alıştığımdaysa diğer hedeflerimi gerçekleştirmek çok kolay olacak çünkü hayattaki en önemli şeylerden biri zaman planlaması bana göre.

  Bu kararımı hem burada paylaşıyorum hem de instagram’da @365dayson hesabından bir yıl boyunca, her sabah, bir story atma challenge’ı yapmaya karar verdim ki benim için bağlayıcılığı olsun.

  Benim gibi erken uyanmayı kafasına koymuş olanları beklerim. Birbirimizi motive ederiz, 2019 bizim yılımız olur! (gizlinot: Çok gaza geldim 🤣)

  Edit: Başlangıç olarak Yarın sabah 6.00.  

  30 aralık 2018 23:08 30 aralık 2018 23:14

  28. Edinmeye çalıştığım alışkanlık.

  Anne olmadan önce tepemde davul çalsanız duymazdım ertelenen alarmlarin haddi hesabı yoktu. Hatta öğrencilik hayatımda ailemin en çok ağzından çıkan cümleler "hadi kızım kalk artık geç kaldin" ve "bak ben çıkıyorum, bir daha uyandirmam ona göre"

  Ama kızımla birlikte bana bir hal geldi. Önce hamileyken sağdan sola donemedigim için uyanmaya ve mide bulantisindan uyuyamamaya başladım. Sanırım vücut kendini hazırlıyordu.

  Sonra gece 2382626817 kere uyanan bebeğin sesine ok gibi fırlamayi öğrendim (gizlinot: Buna biraz mecbur kalmış olabilirim)

  Son dönemlerde evden çıkmam gereken saatte (yani 8) kendimi yataktan zor kaldırıyorum. Gece insanı değilim, kızım uyuduktan sonra zamanım verimli geçmiyor. Elimde telefon tv karşısında vakit öldürüyorum. Mesela dün gece kadın dizisi izleyip dramlardan dram beğendim ki bana zerre faydası olmadığı gibi rüyama da girdi. Külli zarar.

  Sorunum, defalarca uyanmama rağmen 5 dk daha diye yatağa dönüyordum. Yeni yıl hedefi olarak 5.30da kalkmayı hedef belirledim kendime. Bugün 7.10da kalkıp kızımı emzirdikten sonra uygulamayı başararak ilk adımı attım.

  Sürekliliğini sağlamak için öneri ve motivasyon cümlelerinize talibim.

  26 aralık 2018 10:26

  27. bu hafta hastayım diye 9daki derslere girmeme kararı vermiştim ama buna rağmen 7.19 gibi uyandım hatta bazen daha da erken ama kendimi zorla uyuttum :pp çok şükür ki alarmdan önce uyanan bir insanım ama bu hafta üzdü beni bu durum :)

  12 ekim 2018 00:47

  26. Son 1 aydır mecburen her zamanki saatimden erken kalkmaya başladım. İlk zamanlar yataktan kalkarken ağlayasım geliyordu. Şu tedavi bitsin de uyumaya devam edeyim derdim. 1 hafta sonunda daha iyi ve zinde kalkmaya başladım.

  10 gün sonra daha iyi ve şimdi neredeyse alarm kurmadan uyanabiliyorum. Bazı günler saatten 5dk önce uyanıyorum. Pazar günleri bile uyuyamıyorum en geç 8 de ayaktayım.

  Güne erken başlamak hem vücut hem de beyin için çok faydalı oluyormuş. Metabolizmayı çok daha erken harekete geçiriyor enerjiyi daha iyi kullanabiliyormuşuz.

  Bir süredir sabahları daha erken kalkıp en azından ise gidene kadar kendi ufak tefek işlerimi halletmeye ve birkaç sayfa da olsa kitap okumaya ayırmayı planlıyorum. Şu tedavim bitsin de halledeceğim umarım.

  11 ekim 2018 23:23

  25. derslerim hep sabahtan olduğu için alıştığım eylem. ilk başta yadırgadım ama şu an gayet mutluyum düzenimden. hafta sonları bile en geç 9'a kadar uyuyorum. günlerin giderek kısaldığı göz önünde bulundurulursa erken kalkmanın çok faydalı olduğuna inanıyorum. gün ışığından daha fazla yararlanabiliyorum ve daha verimli bir şekilde çalışabiliyorum. garip bir şekilde dinç uyanıyorum sabahları. şekeri kesmiş olmanın etkisi galiba. umarım hiç bozulmaz düzenim.

  11 ekim 2018 22:37

  24. mecbur kalıyorum. el mahkum. üniversite zamanımda bile öğlenlere kadar uyuduğumu hatırlamıyorum bir türlü. Sürekli sabahın köründe uyanmak zorunda kalmışımdır hep. Artık iş ve evlilik bir arada olduğu için Sabahları en geç 7’de uyanmam gerekiyor. Sanırım emekli olursam bir gün 12'lere kadar uyuyabileceğim.

  (edit: Rutin durumdan bahsediyorum :))

  11 ekim 2018 16:41 11 ekim 2018 19:05

  23. Nefret ettiğim neredeyse ağlaya ağlaya yaptığım eylem. Üniversite ve sonraki 2 yılda minimum 11 de uyanmaya alıştığım için komple yaşam biçimimi değiştirmem gerekiyor. Bir dönem 5'te uyanmak zorunda olduğum bir işim vardı, o ne zulümdür öyle. Bir kere istisnasız mide bulantısıyla uyanıyorum kahvaltı yapmam mümkün değil. O halde giyinmek, çıkmak, buz gibi havada midem bulanarak yürümek, toplu taşımanın bulantımı azdırması. Hayatı sorguluyorum ve yaşam hevesim, kalitem, her şeyim sönüyor. Kendime gelmem minimum saat 10'u buluyor, yaptığım işten de bir şey anlamıyorum. Şimdi 7'de uyanıyorum şu an bile kafamda nasıl uyanacağım düşüncesi var. O kadar gözümde büyüyor. eskiden 5'te kalkıyordum diye halime şükredemiyorum bile çünkü allahın belası saat uygulaması yüzünden yine karanlık yine karanlık.

  7 şubat 2017 17:20

  22. uyanma değil yataktan ayrılma kısmı daha büyük problem. benim 2 motivasyonum var: biri kahvaltıyı düşünmek. özellikle tereyağda kırılmış yumurtayı aklıma getirmemle kalkmam bir oluyor. diğeri kışın çok çok erken saatlerde havanın hala karanlık oluşu (gizlinot: <3) ve sokakların boşluğu. trafik başlamadan, insanlar dışarı dökülmeden hızlıca hazırlanıp fırlıyorum.

  21 aralık 2016 23:16