sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (29)
 • medya (0)

29. bu hafta hastayım diye 9daki derslere girmeme kararı vermiştim ama buna rağmen 7.19 gibi uyandım hatta bazen daha da erken ama kendimi zorla uyuttum :pp çok şükür ki alarmdan önce uyanan bir insanım ama bu hafta üzdü beni bu durum :)

12 ekim 00:47

28. Son 1 aydır mecburen her zamanki saatimden erken kalkmaya başladım. İlk zamanlar yataktan kalkarken ağlayasım geliyordu. Şu tedavi bitsin de uyumaya devam edeyim derdim. 1 hafta sonunda daha iyi ve zinde kalkmaya başladım.

10 gün sonra daha iyi ve şimdi neredeyse alarm kurmadan uyanabiliyorum. Bazı günler saatten 5dk önce uyanıyorum. Pazar günleri bile uyuyamıyorum en geç 8 de ayaktayım.

Güne erken başlamak hem vücut hem de beyin için çok faydalı oluyormuş. Metabolizmayı çok daha erken harekete geçiriyor enerjiyi daha iyi kullanabiliyormuşuz.

Bir süredir sabahları daha erken kalkıp en azından ise gidene kadar kendi ufak tefek işlerimi halletmeye ve birkaç sayfa da olsa kitap okumaya ayırmayı planlıyorum. Şu tedavim bitsin de halledeceğim umarım.

11 ekim 23:23

27. Alışınca muhteşem bir şey ama alışması çok zor. Zaten akabinde metrobüste ayakta uyuya kalmak geliyor. Havada durdum şahitlerim var gibi bir şeydi. 

11 ekim 22:46


26. derslerim hep sabahtan olduğu için alıştığım eylem. ilk başta yadırgadım ama şu an gayet mutluyum düzenimden. hafta sonları bile en geç 9'a kadar uyuyorum. günlerin giderek kısaldığı göz önünde bulundurulursa erken kalkmanın çok faydalı olduğuna inanıyorum. gün ışığından daha fazla yararlanabiliyorum ve daha verimli bir şekilde çalışabiliyorum. garip bir şekilde dinç uyanıyorum sabahları. şekeri kesmiş olmanın etkisi galiba. umarım hiç bozulmaz düzenim.

11 ekim 22:37

25. mecbur kalıyorum. el mahkum. üniversite zamanımda bile öğlenlere kadar uyuduğumu hatırlamıyorum bir türlü. Sürekli sabahın köründe uyanmak zorunda kalmışımdır hep. Artık iş ve evlilik bir arada olduğu için Sabahları en geç 7’de uyanmam gerekiyor. Sanırım emekli olursam bir gün 12'lere kadar uyuyabileceğim.

(edit: Rutin durumdan bahsediyorum :))

11 ekim 16:41 11 ekim 19:05

24. her gece bu hayalle uyuyorum ama uyanınca bir bakıyorum 12 olmuş

11 ekim 01:11

23. Hep özeniyorum yapmak zorunda da kalıyorum. Ama yok bana mısın demiyor bünyem kesinlikle benim biyolojim bu durumu desteklemiyor. Ben erken uyandıysam kaçta yatarsam yatayım uyumamış gibi oluyorum. O gün iptal benim için mal oluyorum adeta. Yani sonuç olarak tüm iş okul hayatımı bir mal gibi geçiriyorum. Ayrıca erken uyandıkça kilo alıyorum veya vermem zorlaşıyor. Ama en güzel yanı da o temiz, serin hava ve kuşların ötüşleri. Henüz araba sesleri ve gürültü kirliliği yokken çok güzel duyuluyorlar. 

11 ekim 01:10


22. Nefret ettiğim neredeyse ağlaya ağlaya yaptığım eylem. Üniversite ve sonraki 2 yılda minimum 11 de uyanmaya alıştığım için komple yaşam biçimimi değiştirmem gerekiyor. Bir dönem 5'te uyanmak zorunda olduğum bir işim vardı, o ne zulümdür öyle. Bir kere istisnasız mide bulantısıyla uyanıyorum kahvaltı yapmam mümkün değil. O halde giyinmek, çıkmak, buz gibi havada midem bulanarak yürümek, toplu taşımanın bulantımı azdırması. Hayatı sorguluyorum ve yaşam hevesim, kalitem, her şeyim sönüyor. Kendime gelmem minimum saat 10'u buluyor, yaptığım işten de bir şey anlamıyorum. Şimdi 7'de uyanıyorum şu an bile kafamda nasıl uyanacağım düşüncesi var. O kadar gözümde büyüyor. eskiden 5'te kalkıyordum diye halime şükredemiyorum bile çünkü allahın belası saat uygulaması yüzünden yine karanlık yine karanlık.

7 şubat 2017 17:20

21. uyanma değil yataktan ayrılma kısmı daha büyük problem. benim 2 motivasyonum var: biri kahvaltıyı düşünmek. özellikle tereyağda kırılmış yumurtayı aklıma getirmemle kalkmam bir oluyor. diğeri kışın çok çok erken saatlerde havanın hala karanlık oluşu (gizlinot: <3) ve sokakların boşluğu. trafik başlamadan, insanlar dışarı dökülmeden hızlıca hazırlanıp fırlıyorum.

21 aralık 2016 23:16

20. kışın inanılmaz zor olan eylem. her sabah 06:00da kalkıyorum ve kaloriferlerde yeni ısınmaya başlıyor allahım yok böyle bir işkence, canımdan can gidiyor. birde üşürken pijamaları üstümden çıkarma sorunsalı var daha da kötü, üstümü değiştirmem 3 saniye falan sürüyor sanırım.

21 aralık 2016 22:47