girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (36)
  • medya (0)

36. 5 dakikadan fazla dayanan bordo berelidir

18 temmuz 21:15

35. "Buyuklere masallar" tadinda bir dizi.

18 temmuz 19:28

34. özgün senaryosu meriç acemi'ye ait olan dizi.

dün akşam ilk kez izledim ve kiralık aşk'ın azıcık değiştirilmiş hali bence.

fakir ama ailesi ile sevgi pıtırcığı, güzel, saf esaskız. kızın mahallede takılan kankisi.

kiralık aşk'ta defne'nin annesi babası yoktu, burda sanem'in var ama kankisi ayhan'ın yok.

yine çok güzel bir mahallede yaşıyorlar. ev mütevazi ama güzel.

genç, yakışıklı,zengin, sporcu, prensipli esasoğlan.kendisi bir şekilde yine kızın patronu. ofis dışında da evde fln beraberler.adamın kocaman evi, evinde de tatlı, efendi yardımcı amcası var.

şirkette yine esasoğlana aşık iyi pozisyonda bir kadın var ve kadın esaskızımıza düşmen şimdilik.

kiralık aşk'ta ömer defne'yi sormadan öpmüştü. bunda da ilk bölümde öpüşmüşler okuduğum kadarıyla.

ve kızımızın patronundan gizli işleri sabote etme görevi var. bu ileride aralarını bozacak durum sanırım.

meriç acemi'nin sanıyorum zengin, yakışıklı, prensipli patron ve güzel, saf kız takıntısı var.

akşam izlerken hep bu benzerlikleri düşündüm.

mesela kiralık aşk kızımız ilk bölümlerde bir davete katılıp patronu büyülemişti. dün akşam yine bir parti vesilesiyle kızımız patronu büyüledi.

bilemiyorum niye bunu yapıyor meriç hanım.

dizide ceycey karakteri çok sinirime dokundu. fazla bence.

birde patronun abisi ya da kardeşi sanırım işleri bozmaya çalışan emre, esasoğlandan daha seksi bence. hele o partide can'a giydirdikleri ceket neydi? adamın omuzlar zaten iki metre.

(gizlinot: moda bana uzak sanırım)

kıza giydirdikleri elbiseyi de beğenmedim ayrıca.

18 temmuz 09:05


33. aşırı klasik bir star tv yaz dizisi.

büyük bir şirket. şirketle çok alakası olmayan, maceracı, yakışıklı, sportif abi. abisini çekemeyen şirket düşkünü, hain, dolaplar çeviren kötü kardeş. bir de saf, iyi kalpli, güzel kızımız var. aşk üçgeni şeklinde dönmese de ortada bir üçgen var evet. envai çeşit entrika, oyunlar, planlar...

ne yalan söyleyeyim ben bu tarz gerçeklikten uzak saçma romantik komedileri izlemeyi seviyorum. yaz akşamlarında kucağımda cipsimle koltukta uzanırken kafa dağıtıp biraz olsun güleyim diyorsanız bence siz de izleyebilirsiniz. saygılar sevgiler...

not: demet özdemire ne olmuş ya bir güzelleşmiş geldi gözüme

17 temmuz 22:56

32. jenerik şarkısını başrolde oynayan kız söylüyormuş. ben beğendim şarkıyı, sesi de güzelmiş. ilk bölüm girişi güzeldi şarkıyla.

geleneksel türk yaz dizisi işte. çok üzerinde durulacak bir şey değil. bol klişeli, esas oğlanın zayıfları yerdiği, doğallığın kazandığı, güzel, saf ve hafif şakar esas kızın güzelliğinin farkında olmadığı, bol bol ekmek arası köfte, adana urfa yediği, esas oğlanın ise uber yakışıklı, akıllı, acayip ötesi yetenekli, muhtemelen dünyanın 8. harikası olduğu yağı alınmış light dizi. büyük ihtimal tutar bu. seneye de aynısından bir tane yapacaklar.

ek: esas kızımızın acayip bir hafızası var, mike ross tadında. gördüğünü unutmuyor maşallah.

11 temmuz 21:23 11 temmuz 21:27

31. Kiralık aşk çakması dizi.

11 temmuz 21:12

30. tanım: yaz dizisi.

fakat o sürekli üstsüz gezdirilen çocuğun baklava baklava kasları ehmm üşüyecek, yazıktır üstüne tshirt atıversinler. bir de epeydir yoktu sanki ortada saç, vücut yapıp da dönmüş. her ekrandan ayrı kalan keşke böyle dönse. başroldeki kızla ilgili yorum yapmıyorum, okuyorsa buraları üzülmesin. olur öyle bazen. 

11 temmuz 20:36


29. Klişeler ötesi dizi.

yeni sezona demet'in ikonik karakteri en azından yüzme öğrenerek girmiş . Buna da şükür ilerleme var.

Kurgu eleştirisi:

İri ve sakallı biri sizi karanlıkta öpecek ve siz aşık oldum galiba deyip koşarak kaçacaksınız. Ve her dakika onu arayacaksınız. Diyelim ki kızımız zengin ayakkabısını ve marka marka kokan parfümü hissedince, zengin kız bu aşık olayım en iyisi dedi. Ama bu kurgu şapşal aşık kızımıza uymuyor. Çünkü o başrol ve İyi düşünceli olmak zorunda.

Bir öneri:

Yine olay böyle gelişsin. kız adamın parfümünden patronu olduğunu anlasın. ona göre tavlamaya çalışsın. Ne bileyim bir kere de kötü düşüncelerle aşk başlasın. İlişkiler hep iyi saf düşünceler üzerine mi kuruluyor. Bir sezon da kızın erkeği veya erkeğin kızı tavlama çabalarını görelim. Bir kere de başrol gerçekçi olsun. hem iyiliği hem kötülüğü içinde barındırsın.

kötülerin savaşçısı selena ruhlu kızlarımız sıkmadı mı? Kızlar bir düşünün etrafınızda kaç kişiden biri bu tipte. benim çevremde hiç yok. Aşk dediğin şey azcık çirkefleştirebilir, yapmam dediği şeyleri yaptırır insana. Senaristlere Gidin katil de yapın demiyorum tabiki de. bir tutam bencillik, kıskançlık ve çirkeflik ekleyin yeter.

Not: Spoiler diye uyarmadım. Zaten yıllardır spoiler yediğimiz dizi kurgusu.

11 temmuz 13:15

28. Başladığı günden beri tekrar tekrar yayınlandığından dolayı televizyonda denk gelmemek imkansız. Diğer girdilerde yeterince yerden yere vurulmuş. aynen katılıyorum, iq düşüren cinsten. Ama bir karakterin gerçekliğine hayran kaldım.

Tanım: Ece targıt cosplayinin bulunduğu dizi. 

11 temmuz 09:57

27.  Dün denk gelince gördüm demeyi isterdim ama bildiğiniz oturdum izledim kafam dağılsın diye. Ne kadar spoiler bilmiyorum ama şuna benzer bir dialoga rastlayınca sinirden köpürdüm. Başroldeki kasıntı abi “dünyada bu kadar dert varken İstanbul’daki insanların en büyük derdinin detoks olması çok garip.” tarzı bir şey diyor. Cidden mi? Yani cidden mi? Meriç acemi türkiye gerçeğinden bu kadar mı uzaksın? Nasıl böyle bir şey yazabilirsiniz ya hiç mi utanmadınız yazarken, oynarken falan? Kaç milyonluk İstanbul’da insanların tek derdi detoks cidden haklısınız. İşsizlik, trafik, yoksulluk, ekonomi, çarpık kentleşme falan hiç sorunumuz değil.

Tanım: bomboş dizi.

11 temmuz 09:35