sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (46)
 • medya (0)

46. can yaman az önce, sizi çekici bulmuyorum diyen sanem'e kahkahalar atarak çekici bulmuyorsun ha güzel şakaymış bana aşıksın gibi şeyler dedi. gerçek hayattaki balon egosu oynadığı karakterde de var resmen. sapık gibi ısrar ediyor bir de. kızın ağzının içine girerek konuşmasının ne kadar rahatsız edici olduğu yukarda yazılmış, katılıyorum. ay evlerden ırak.

29 eylül 21:16 29 eylül 21:16

45. Basrol erkek karakterin sapik yazildigini dusundugum bir dizi

İki tarafta hoslaniyor olsa da adamin surekli kistirip ha opecekmis gibi bir pozisyonda konusmasi -neredeyse her sahne- rahatsiz edici gorunmuyor mu

Bir de o kızın karakterini yazmayi detaylari unutmuslar. Yan karakterler daha iyi

28 eylül 11:34

44. Mutsuz bir günün sonunda beyni uyuşturma işini layığıyla yapan dizi. Yahu, bu dizinin ismi bence can bey olmalıydı. Koskoca şirket ama tek konu can bey. Can bey, polenden ayrıldı mı? Can bey kızdı mı? Can bey ise geldi mi? Can bey, senem'e niye öyle dedi? Can bey, projeye onay verecek mi? Aaaay içim şişti.

Orantısız vücutlu, little dick energysine sahip bir adamın bir kızın peşinden koşmasını izliyoruz her bölüm. Kızı istiyor ama konuşamıyor. Herkesin korktuğu, o soğuk duruşlu maganda iki lafı bir araya getiremiyor. kızın Kolundan çekiyor, lafı ağzına tıkıyor ama sürekli bir "ee sen poleni mi kıskandın, yök sen beni niye aradın" diye başlayıp yakın temasa giden saçma sapan pasif agresif hareketler. Sürekli çarpışmalar, dudak dudağa gelip aptallaşan kız ama profesyonelliğinden hiçbir şey kaybetmeyen çaaaan bey. Aşklarının önünde tabii ki engel var ve o engel bir konuşmaya bağlıyken o konuşma asla yapılmıyor.

Aşık olunan kizimiz asistan galiba ama ne hikmetse birden şirket toplantılarına alınıyor, mutlaka fikri soruluyor. Kızda çocuk çocuk hareketler var. Böylece küçük yas kitlesine de hitap edilmesi hedeflenmiş. Bir yandan da kıza masum imajı çiziliyor. Diğer kötü kadınlar falan hep yönetici ve fettan. Şaşmaz bu. Kadın üst kademedeyse mutlaka kötü karakterdedir yaz dizilerinde. Ama senem, masumluğu ve akıllı fikirleriyle herkesi solluyor ve sapsık sapsık prensinin kollarına koşuyor.

Bir de her saçma dizideki gibi abuk karakter var burada da ama iki tane: cey cey ve senem'i karşılıksız seven şaşkaloz. Bunların sürekli abartılı hareketleri, boş Lafları, garip konuşma şekilleri var. İzleyen kitlenin "ya ona ben çok gülüyorum yaa" diyeceği basitlikteki roller. Bu cey cey mesela, şirkette yönetici kadrosunda olmamasına rağmen neredeyse şirket hakkında her şeyi biliyor. Yahu, şirket böyle mi yönetilir? Şirketin asistanından çaycısına herkesin ağzında da can bey ve onun muhteşem hayatı.

Gerçekten tamam para güzel şey ama senaryo yazılırken, roller okunurken; her şeyi geçtim çekerken bile şu saçmalığı nasıl içinize sindiriyorsunuz? Çoluk çocuk izleyip böyle aşklar yaşamaya, böyle insanlar olmaya çalışıyor. Neden daha yararlı, daha özgün işler çıkmıyor bu yaz dizisi sektöründe?

Evlilik programları gibi yaz dizileri de kalksa keşke.

12 eylül 21:25 12 eylül 21:32


43. bir aşk dizisi düşünün ki hem başrol kadın oyuncusu hem de erkek oyuncusu iticlikte ve yeteneksizlikte zirvede olsun.

o dizinin adı erkenci kuş.

göz kantaan performanslar için salı akşamları foxa bekliyoruz...

edit: fox değil starmış kızlar.

4 eylül 20:25 4 eylül 20:46

42. hayatsızlıktan izlediğim dizi için yazdığım ikinci girdime hoşgeldiniz. bu sefer farklı bir amaç için geldim ama. son bölümde çaldıkları şarkıyı bi' dinleyin demeye geldim. ufuk beydemirmiş söyleyen abimizin adı. şarkının adı 'yüreğimdesin' (link: https://www.youtube.com/watch?v=YgQ7J0bUOS4 link) dizi abibas ama şarkı adidas yani. türk dizilerinde böyle güzel şarkılar görünce şaşırıyorum.

aynı zamanda 'ay tenli kadın' şarkısını da söyleyen kişiymiş. ufukcum buraları okuyorsundur kesin (gizlinot: kesin okuyosundur, kesin.), beni bul bi şey söyliycem :)

2 eylül 16:19

41. geçenlerde yaz ayları dizisizliğinden her akşam tekrarları döndüğü için zamp yaparken kısa süre-45 saniye belki- biraz bakarım diye durdum. her an değiştirecek gibi olmama rağmen reklama kadar izledim ama yani o an ne düşündüm falan hiç hatırlamıyorum. resmen hipnoz oldum gibi ben de diyorum bu ınstagramda falan herkes bunu nasıl katlanıp izliyor meğer adamlar tekniği bulmuş. hipnoz ksdfjkdfgj

31 ağustos 22:41 31 ağustos 23:28

40. her bölüm öpüşme clickbaiti içeren ama bir türlü öpüştürülemeyen oyunculara sahip dizimsi (bkz: bu diziyse game of thrones ne?) (gizlinot: bu hangi köyün romantiklik anlayışı?) ipucu: karşınıza çıkan fragmanlarından bile takip etseniz aynı televizyon deneyimini yaşayabilirsiniz. bu açıdan efektif bir oluşum.

31 ağustos 16:57


39. Ne başlangıcı ne de devamı mantıklı olan dizi. Biri sizi karanlık bir ortamda öpecek ve aşık olacaksınız öyle mi? Nerenin masalı bu? Sonrasında olanlara hiç değinmiyorum bile. Sadece getir götür işi yapan biri patronu ile nasıl o kadar yakın olabilir. Fragmanlardan anladıpım kadarıyla da işi uzattıkça uzatıyorlar sırf sevgili olmalarını göstermek ama yakın sahneleri de azaltmamak için. Eskiden devam eden diziler başlasa da reyting kurbanı olup bitse keşke. Zekamıza hakaret çünkü.

31 ağustos 14:17

38. biraz kaba olacak ama sanem ve can'ın her nasılsa devamlı ağız ağıza (gizlinot: dudak dudağa da diyebiliriz) geldikleri dizi. kim patronuyla bu kadar yakın? kişisel alan falan hak getire!

osman ve leyla daha güzel bir çift:)

31 ağustos 08:15

37. güçlü, kararlı, kendinden emin erkeğin karşısına konan sakar, yere bakarak konuşan, güçsüz karakterli kadın görmekten bıktım. her gün televizyonda büyüme çağındaki çocuklara izletilen ve ideal olarak gösterilen ilişki şekli bu mu gerçekten? kız çocuklara gerçek aşkı bulabilmeleri için karşısındaki erkeğin otoritesini sarsmamayı, ondan ekonomik veya sosyal anlamda güçlü olmamayı veya en basiti kendinden emin olmamayı mı öğretiyorsunuz?

üstelik başroldeki erkek oyuncunun kadın oyuncuyu tavlamak için yaptığı şeylerin tümü işyerinde mobbing/taciz diyebileceğimiz türden hareketler ve izleyicilerin bunu sert erkeğin yaptığı romantiklikler olarak algılaması bekleniyor.

tanım: 'yazın başka dizi yokken izleyiciyi kemikleştirelim kışın da burdan yürürüz' dizisi

31 ağustos 01:26