girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (33)
  • medya (0)

33. jenerik şarkısını başrolde oynayan kız söylüyormuş. ben beğendim şarkıyı, sesi de güzelmiş. ilk bölüm girişi güzeldi şarkıyla.

geleneksel türk yaz dizisi işte. çok üzerinde durulacak bir şey değil. bol klişeli, esas oğlanın zayıfları yerdiği, doğallığın kazandığı, güzel, saf ve hafif şakar esas kızın güzelliğinin farkında olmadığı, bol bol ekmek arası köfte, adana urfa yediği, esas oğlanın ise uber yakışıklı, akıllı, acayip ötesi yetenekli, muhtemelen dünyanın 8. harikası olduğu yağı alınmış light dizi. büyük ihtimal tutar bu. seneye de aynısından bir tane yapacaklar.

ek: esas kızımızın acayip bir hafızası var, mike ross tadında. gördüğünü unutmuyor maşallah.

11 temmuz 21:23 11 temmuz 21:27

32. Kiralık aşk çakması dizi.

11 temmuz 21:12

31. tanım: yaz dizisi.

fakat o sürekli üstsüz gezdirilen çocuğun baklava baklava kasları ehmm üşüyecek, yazıktır üstüne tshirt atıversinler. bir de epeydir yoktu sanki ortada saç, vücut yapıp da dönmüş. her ekrandan ayrı kalan keşke böyle dönse. başroldeki kızla ilgili yorum yapmıyorum, okuyorsa buraları üzülmesin. olur öyle bazen. 

11 temmuz 20:36


30. evet klişe ötesi, sanatsal bir dizi olmayı ve size yeni şeyler göstermeyi vaadetmeyen bi dizi. bence çok kasmayın. bana eğlenceli geliyor, bilgisayara bakarken falan kenarda açıyorum. eğleniyorum.

11 temmuz 17:30

29. Klişeler ötesi dizi.

yeni sezona demet'in ikonik karakteri en azından yüzme öğrenerek girmiş . Buna da şükür ilerleme var.

Kurgu eleştirisi:

İri ve sakallı biri sizi karanlıkta öpecek ve siz aşık oldum galiba deyip koşarak kaçacaksınız. Ve her dakika onu arayacaksınız. Diyelim ki kızımız zengin ayakkabısını ve marka marka kokan parfümü hissedince, zengin kız bu aşık olayım en iyisi dedi. Ama bu kurgu şapşal aşık kızımıza uymuyor. Çünkü o başrol ve İyi düşünceli olmak zorunda.

Bir öneri:

Yine olay böyle gelişsin. kız adamın parfümünden patronu olduğunu anlasın. ona göre tavlamaya çalışsın. Ne bileyim bir kere de kötü düşüncelerle aşk başlasın. İlişkiler hep iyi saf düşünceler üzerine mi kuruluyor. Bir sezon da kızın erkeği veya erkeğin kızı tavlama çabalarını görelim. Bir kere de başrol gerçekçi olsun. hem iyiliği hem kötülüğü içinde barındırsın.

kötülerin savaşçısı selena ruhlu kızlarımız sıkmadı mı? Kızlar bir düşünün etrafınızda kaç kişiden biri bu tipte. benim çevremde hiç yok. Aşk dediğin şey azcık çirkefleştirebilir, yapmam dediği şeyleri yaptırır insana. Senaristlere Gidin katil de yapın demiyorum tabiki de. bir tutam bencillik, kıskançlık ve çirkeflik ekleyin yeter.

Not: Spoiler diye uyarmadım. Zaten yıllardır spoiler yediğimiz dizi kurgusu.

11 temmuz 13:15

28. Başladığı günden beri tekrar tekrar yayınlandığından dolayı televizyonda denk gelmemek imkansız. Diğer girdilerde yeterince yerden yere vurulmuş. aynen katılıyorum, iq düşüren cinsten. Ama bir karakterin gerçekliğine hayran kaldım.

Tanım: Ece targıt cosplayinin bulunduğu dizi. 

11 temmuz 09:57

27.  Dün denk gelince gördüm demeyi isterdim ama bildiğiniz oturdum izledim kafam dağılsın diye. Ne kadar spoiler bilmiyorum ama şuna benzer bir dialoga rastlayınca sinirden köpürdüm. Başroldeki kasıntı abi “dünyada bu kadar dert varken İstanbul’daki insanların en büyük derdinin detoks olması çok garip.” tarzı bir şey diyor. Cidden mi? Yani cidden mi? Meriç acemi türkiye gerçeğinden bu kadar mı uzaksın? Nasıl böyle bir şey yazabilirsiniz ya hiç mi utanmadınız yazarken, oynarken falan? Kaç milyonluk İstanbul’da insanların tek derdi detoks cidden haklısınız. İşsizlik, trafik, yoksulluk, ekonomi, çarpık kentleşme falan hiç sorunumuz değil.

Tanım: bomboş dizi.

11 temmuz 09:35


26. çok değil 30 sn demet özdemir'e maruz kalınca,beyin ılık ılık kulaktan akmaya başlıyor..

11 temmuz 07:33

25. Meriç aceminin bu dizi için geçen sezon ufak tefek cinayetleri boşladığını, bu diziye kendini verebilmek için utc ye son zamanlarda özenmediğini okumuştum. Yani bunun için mi harcadın utc yi demek istiyorum. Ya bi insanın bu dizinin hikayesini yazmak için cidden kendini vermesine, yoğun çalışmasına falan gerek var mı gerçekten? Kiralık aşk ve türevlerini izlemiş herhangi birimiz gayette yazarız senaryosunu birebir aynı çünkü. Hem bir insan kiralık aşkı yazdıktan sonra neden gider aynısını çeker ki? Neden kendisini tekrar eder? Bu kadar mı paraya ihtiyacın var meriçcim.

Kısacası bin kere tekrarı çekilmiş, klişelerden seçmeler bir yaz dizisi. Bunu izlemek isteyenler varsa, akşamları da bir işiniz olursa sabahları kiralık aşkı koyuyorlar. Ordan devam edebilirler pek fark etmez yani.

11 temmuz 00:03

24. Salaklık leveli 10/10

10 temmuz 22:48