sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (57)
 • medya (1)

57. İş sebebiyle bir senedir yaşamakta olduğum, iç anadoludaki şehirlerin medeniyet seviyesi en yüksek olanlarından, herkesin birbirine rahatsız edici bir şekilde "sen" diye hitap ettiği, yaşamın büyük şehirlere göre daha kolay olduğu küçük bir şehirdir. Yapılan yatırımlar ve Türkiye standartlarının üstünde şehircilik anlayışına sahip olması sayesinde bolca turist çeker, çevre küçük illerden gelenlerin de etkisi ile haftasonu nüfusu hafta içini neredeyse iki katlar. Hayatımda yasamadığım kadar uzun ve soğuk bir kışı bu sene yaşamama vesile olmuştur. Tüm şehir çoğunlukla öğrenci kafasında olduğundan her şey default öğrenciye göre gelir, çoğunlukla ucuz ve çok yüksek kalite olmayan şeyler/hizmetler ile sarılıdır. Çok lüks mekan, çok farklı aktivite imkanı bulamasanız bile büyük şehirden gelip tüm bunlara çok alışkın değilseniz alışırsınız. Küçük şehirlerden gelip de su kıyısında biraz medeniyet bulunduğunu görenler içinse wonderland kıvamındadır.

17 mayıs 21:18

56. Ali ismailimin şehri.

28 nisan 02:51 28 nisan 02:52

55. Ya çok sıcak, ya çok soğuk. Ortası olmayan bir havası var. Adalar'ı seviyorum. Tiyatro, opera etkinlikleri ucuz ve çok fazla var, bu güzel. Rahat bir şehir. Bazen şikayet ediyorum, bunaldığım zamanlar oluyor. Abartılmış olduğunu düşünüyorum, hele ki bazı yerleri. Yine de seviyorum yahu. İnsanları da çok sinir bozucu değil. Ayrıca İstanbul'a, Ankara'ya vs. yakın. Arada trene atlayıp gidesim geliyor, sadece bir iki kez gittim bu arada. Yaşanır yani, Eskişehir'den memleketime dönesim gelmiyor doğrusu

27 nisan 20:54

54. 5 yılımı geçirdim. Garip bi şekilde özlemiyorum. Evet çok güzel tam yaşanacak şehir ama bilmiyorum içinde yaşadıklarım herhalde bana Orayı özletmiyor. 

27 nisan 12:02

53. Okurken şikayet ettiğim, mezun olunca kıymetini anladığım şehir.. İnsan elindekinin kıymetini kaybedince anlıyor, ya da kaybedeceğini anladığında anlıyor maalesef

27 nisan 02:08

52. Yaşarken kıymetini bilmediğim, İstanbulda yaşamaya başladıktan sonra kıymetini anladığım şehir. Hangi açıdan kıyaslarsam kıyaslayayım her açıdan önde. 

26 nisan 21:38

51. memleketim olmasına rağmen bazen çok seviyorum bazen nefret ediyorum. aldığı göçler ve öğrenci yoğunluğu yüzünden bazen nefes bile alamıyorum. çünkü ulaşım konusunda sıkıntılı bir şehir.tramvaylar sürekli dolu ve yetersiz.ulaşım ücreti pahalı.istediğiniz gibi bir ev almak neredeyse imkansız.evler küçük ve gereksiz pahalı.genç nüfus çoğunlukta olduğu için bir sürü cafe var ve hareketli bir şehir.ayazı insana yüz felci geçirtebilir.yazın bile hırkasız dışarıda oturmak zor.

26 nisan 13:41

50. Eş durumundan memleketim. Baharda güneşin çekilmesiyle birlikte yanınızda mont yoksa tir tir titreten, kışın üşüten ancak yine de her mevsim istanbulun rutubetinden sonra ‘oh be ne güzel kuru hava’ dedirten şehir. Düz ayak olmasıyla her yere yürüme imkanı sağlayan, içme suyunun jingle çalan kamyonlarla evlere taşındığı, öğrenci yoğunluğundan sebep her daim genç, güzel mekanlara sahip bir iç Anadolu kenti. Tüm bunların yanında en önemlisi başında Yılmaz hoca gibi bir duayenin olduğu ve bu sebeple ‘vay bee neydi ne oldu’ dedirten şehir.

26 nisan 10:38

49. Artık içinde yaşamasam da ikinci evim olduğunu hissettiğim, çok özlediğim şehir.

26 nisan 01:24

48. şuan bulunduğum şehir. istanbulda doğup büyümüş, vaktinin çoğunu kadıköy, beşiktaş, galata gibi genç çoğunluğuna hakim yerler de geçirmiş biri olarak yorum yapacağım.

anadolu üniversitesinde okuyorum. eskibağlar da kalıyorum. şehir bir öğrenci için gayet güzel ve yeterli. imkanlar diğer çoğu şehre göre oldukça yerinde. halkın genel kafa yapısı gayet makûl. size, etliye sütlüye çok karışmıyorlar.

ama burada ki öğrenciler arasında bence uçurum var. bir kısım çok iyi, sevecen, güler yüzlü diğer kısım aşırı kasıntı, suratsız, kendini bir şey sanan tipler.

bugün dışarıya çıktım sadece yürüyüş yapmak için, bazı kızların beni nasıl süzdüğüne inanamadım. cidden erkekler size bakıp kafasını çeviriyor ama kızlar çok garip bakıyor, bunu anlayamadım. giyimim falan da normaldi abartı bir şey yoktu.

böyle sanki ben onlardan daha aşağıdaymışım gibi, kendileri benden daha üstün daha zekiymiş gibi bir tavırları var. 5 dakika sonra eve dönesim geldi. yine de biraz daha gezdim.

seviyorum bu şehri ama bir soğukluk var anlamadığım. bazen birisi yolda yürürken öylesine gülümsüyor içim ısınıyor, bazen hiç sebep yokken size öldürecek gibi bakıyorlar. bazı mekanlar çok kasıntı, içine giremiyorum, çekiniyorum resmen, bazı mekanlar sıcacık gözüküyor dışarıdan, girdiğinizde onlardan biriymişsiniz gibi ilgileniyorlar sizinle.

çok zıt bir şehir öğrenciler açısından.

bir de çıkar ilişkisi bence inanılmaz fazla, olaylar çok hızlı gelişiyor, sürekli farklı durumlar ile karşılaşabiliyorsunuz. kadıköy'de büyüdüğüm için mi bilmem, orada neler olacağını neler düşünüldüğünü kestirebiliyordum, burası şuan garip geliyor bana.

26 nisan 01:19