yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (54)
  • medya (1)

  54. bu şehre geleli bugün tam 4 ay oluyor. özellikle şehir düzeni olarak türkiyenin belki de tek insan ölçeğinde şehri. gece hayatı alternatifli; biraz yalnız hissetsem de birçok mekanına girip çıktım.

  kendimce bi bar rehberi yaptım;

  1. peyote - indie/electronic/alternatif/triphop dinlediğim güzel mekan, avlusuyla bi anda barlar sokağını teleşından sıyrılıyorsunuz. fellastan yemek söylenebiliyor

  2. 46 - daha sokağa açık bi yer, rock bar tarzında. müşteri kitlesi bi tık daha ölçek üstünde

  3. Arena Public tube- cuma geceleri naim çıkıyor burada, eğlenceli. biraz yazlık disko ayarında

  4. replik pub - gecelerin mekanı, sevimli -samimi, kaliteli gruplar çıkıyor gece geç saatte, bazen bir rock bar bazen elektroşok devam ediyor. balık kokoreçini ayrıca

  5. Museum bar - yaş grubu biraz daha olgun- yemekleri güzel mekan. bahçesiyle göz kırpıyor.

  ama en çok kanlıkavakta gezmeyi seviyorum diyebilirim. piknik yapmayı seven süslüler yeşillendirsin..

  20 ağustos 22:48 20 ağustos 22:49

  53. Bu gidişte sonsuza kadar "mezun olduk da noldu şehrimizden olduk" diyecegim sayesinde.

  Haller genclik merkezinde dertleşmeyi ,kıraathanede piyano esliginde nostalji sarkilari dinlemeyi öyle özledimki...

  20 haziran 01:47

  52. 5 günlüğüne gidip kalbimle ruhumu bıraktığım şehirdir. 

  Yaşlı nüfusu %20, öğrenci nüfusu %800 olan şehirdir. 

  Çoğu yer yürüme mesafesinde ve şehrin merkezi tamamen öğrenciler için tasarlanmış. 

  Ama benim derdim başka. Aşık olduğum adam orada çünkü. Kurtlar sofrasında bıraktık adamı, döndük izmire iyi mi ?

  20 haziran 01:32

  51. İş sebebiyle bir senedir yaşamakta olduğum, iç anadoludaki şehirlerin medeniyet seviyesi en yüksek olanlarından, herkesin birbirine rahatsız edici bir şekilde "sen" diye hitap ettiği, yaşamın büyük şehirlere göre daha kolay olduğu küçük bir şehirdir. Yapılan yatırımlar ve Türkiye standartlarının üstünde şehircilik anlayışına sahip olması sayesinde bolca turist çeker, çevre küçük illerden gelenlerin de etkisi ile haftasonu nüfusu hafta içini neredeyse iki katlar. Hayatımda yasamadığım kadar uzun ve soğuk bir kışı bu sene yaşamama vesile olmuştur. Tüm şehir çoğunlukla öğrenci kafasında olduğundan her şey default öğrenciye göre gelir, çoğunlukla ucuz ve çok yüksek kalite olmayan şeyler/hizmetler ile sarılıdır. Çok lüks mekan, çok farklı aktivite imkanı bulamasanız bile büyük şehirden gelip tüm bunlara çok alışkın değilseniz alışırsınız. Küçük şehirlerden gelip de su kıyısında biraz medeniyet bulunduğunu görenler içinse wonderland kıvamındadır.

  17 mayıs 21:18

  50. Ali ismailimin şehri.

  28 nisan 02:51 28 nisan 02:52

  49. Ya çok sıcak, ya çok soğuk. Ortası olmayan bir havası var. Adalar'ı seviyorum. Tiyatro, opera etkinlikleri ucuz ve çok fazla var, bu güzel. Rahat bir şehir. Bazen şikayet ediyorum, bunaldığım zamanlar oluyor. Abartılmış olduğunu düşünüyorum, hele ki bazı yerleri. Yine de seviyorum yahu. İnsanları da çok sinir bozucu değil. Ayrıca İstanbul'a, Ankara'ya vs. yakın. Arada trene atlayıp gidesim geliyor, sadece bir iki kez gittim bu arada. Yaşanır yani, Eskişehir'den memleketime dönesim gelmiyor doğrusu

  27 nisan 20:54

  48. 5 yılımı geçirdim. Garip bi şekilde özlemiyorum. Evet çok güzel tam yaşanacak şehir ama bilmiyorum içinde yaşadıklarım herhalde bana Orayı özletmiyor. 

  27 nisan 12:02

  47. Yaşarken kıymetini bilmediğim, İstanbulda yaşamaya başladıktan sonra kıymetini anladığım şehir. Hangi açıdan kıyaslarsam kıyaslayayım her açıdan önde. 

  26 nisan 21:38

  46. memleketim olmasına rağmen bazen çok seviyorum bazen nefret ediyorum. aldığı göçler ve öğrenci yoğunluğu yüzünden bazen nefes bile alamıyorum. çünkü ulaşım konusunda sıkıntılı bir şehir.tramvaylar sürekli dolu ve yetersiz.ulaşım ücreti pahalı.istediğiniz gibi bir ev almak neredeyse imkansız.evler küçük ve gereksiz pahalı.genç nüfus çoğunlukta olduğu için bir sürü cafe var ve hareketli bir şehir.ayazı insana yüz felci geçirtebilir.yazın bile hırkasız dışarıda oturmak zor.

  26 nisan 13:41

  45. Eş durumundan memleketim. Baharda güneşin çekilmesiyle birlikte yanınızda mont yoksa tir tir titreten, kışın üşüten ancak yine de her mevsim istanbulun rutubetinden sonra ‘oh be ne güzel kuru hava’ dedirten şehir. Düz ayak olmasıyla her yere yürüme imkanı sağlayan, içme suyunun jingle çalan kamyonlarla evlere taşındığı, öğrenci yoğunluğundan sebep her daim genç, güzel mekanlara sahip bir iç Anadolu kenti. Tüm bunların yanında en önemlisi başında Yılmaz hoca gibi bir duayenin olduğu ve bu sebeple ‘vay bee neydi ne oldu’ dedirten şehir.

  26 nisan 10:38

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar