sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (57)
  • medya (1)

  57. Bu gidişte sonsuza kadar "mezun olduk da noldu şehrimizden olduk" diyecegim sayesinde.

  Haller genclik merkezinde dertleşmeyi ,kıraathanede piyano esliginde nostalji sarkilari dinlemeyi öyle özledimki...

  20 haziran 01:47

  56. 5 günlüğüne gidip kalbimle ruhumu bıraktığım şehirdir. 

  Yaşlı nüfusu %20, öğrenci nüfusu %800 olan şehirdir. 

  Çoğu yer yürüme mesafesinde ve şehrin merkezi tamamen öğrenciler için tasarlanmış. 

  Ama benim derdim başka. Aşık olduğum adam orada çünkü. Kurtlar sofrasında bıraktık adamı, döndük izmire iyi mi ?

  20 haziran 01:32

  55. İş sebebiyle bir senedir yaşamakta olduğum, iç anadoludaki şehirlerin medeniyet seviyesi en yüksek olanlarından, herkesin birbirine rahatsız edici bir şekilde "sen" diye hitap ettiği, yaşamın büyük şehirlere göre daha kolay olduğu küçük bir şehirdir. Yapılan yatırımlar ve Türkiye standartlarının üstünde şehircilik anlayışına sahip olması sayesinde bolca turist çeker, çevre küçük illerden gelenlerin de etkisi ile haftasonu nüfusu hafta içini neredeyse iki katlar. Hayatımda yasamadığım kadar uzun ve soğuk bir kışı bu sene yaşamama vesile olmuştur. Tüm şehir çoğunlukla öğrenci kafasında olduğundan her şey default öğrenciye göre gelir, çoğunlukla ucuz ve çok yüksek kalite olmayan şeyler/hizmetler ile sarılıdır. Çok lüks mekan, çok farklı aktivite imkanı bulamasanız bile büyük şehirden gelip tüm bunlara çok alışkın değilseniz alışırsınız. Küçük şehirlerden gelip de su kıyısında biraz medeniyet bulunduğunu görenler içinse wonderland kıvamındadır.

  17 mayıs 21:18

  54. muhacir ve tatar nüfusun fazla olması şehrin demokratik ve hoşgörülü yapısını baya bir etkilemiş. herkes birbirine saygılı, hoşgörülü. bence şehrin temelinde üniversite dışında böyle bir gerçek yatıyor.

  bunun dışında ogü 30 anadolu üniversitesi 30 bin civarı öğrencisi ile şehirde 60 ila 100 bin tahmini öğrenci var. öğrenci sirkülasyonu çok yukarda. sürekli birileri mezun olurken başka birileri geliyor. özellikle tepebaşı öğrenciye çok alıştı. sonra 5 yıldır da ogü civarı hem apartlar hem de mahalleler bir dönüşüm geçirdi.

  öğrenci bol olduğu için esnaf sarayından tepebaşına kadar çok genç bir nüfus var. bu bölgede sanki bir şehirde değil de kampüs şehirde yaşıyor gibisiniz. ben aslında küçük kadıköy diyorum buraya. öğrenciden dolayı dinamizm, moda vs. hepsini hemen görüyorsunuz. bir değişim varsa hemen sokağa yansıyor.

  ulaşım konusunda hem yaya hem de araç kullanıcısı olarak sorunlu buluyorum. tramvayın geçtiği kavşaklar ve 4 yollar adeta tramvayı beklemeyle birlikte 2-4 dk arası bekleme süresine sahip. bundan dolayı da trafik akmıyor. özellikle hafta sonları espark civarında trafik baya yoğun oluyor. aslında bu şehrin yapısından kaynaklanıyor. içe değil, dışa büyüyen bir şehir. bu yüzden merkez sıkışık ve karmaşık duruyor. bir de tramvay olunca çok daralıyor.

  ayrıca şu yeni yaya yolu olayından sonra şehir hemen benimsedi bu kararı da. yaya geçitlerinde özellikle espark civarında sürücüler adeta avrupa'daki gibi duruyorlar, şaşırtıcı.

  sanat, kültür, şehrin diğer havası dedikleri gibi adeta bir ''avrupa şehri''. ve şehirden çıktığınızda bunu çok daha iyi anlıyorsunuz.

  iklim konusunda cidden çok tuhaf bir il. kışları baya soğuk ayazlı geçiyor, yazları bunaltıcı, onun dışında ilkbaharda kırkikindi yağmurları ile baya yağmurlu oluyor. sabah hava güzel diyip tshirt ile çıkıp öğlen ıslanıp gece üşüyerek eve girebilirsiniz. hava durumunu tahmin etmek imkansız.

  şehir güzel, gençler güzel, insanlar tatlı, koşuşturmaca yok daha ne olsun. ha mesela eylül ayında başlayan o küspe kokusu olmasın :d

  böyle işte hacım.

  17 mayıs 19:23 17 mayıs 19:26

  53. Ali ismailimin şehri.

  28 nisan 02:51 28 nisan 02:52

  52. Ya çok sıcak, ya çok soğuk. Ortası olmayan bir havası var. Adalar'ı seviyorum. Tiyatro, opera etkinlikleri ucuz ve çok fazla var, bu güzel. Rahat bir şehir. Bazen şikayet ediyorum, bunaldığım zamanlar oluyor. Abartılmış olduğunu düşünüyorum, hele ki bazı yerleri. Yine de seviyorum yahu. İnsanları da çok sinir bozucu değil. Ayrıca İstanbul'a, Ankara'ya vs. yakın. Arada trene atlayıp gidesim geliyor, sadece bir iki kez gittim bu arada. Yaşanır yani, Eskişehir'den memleketime dönesim gelmiyor doğrusu

  27 nisan 20:54

  51. 5 yılımı geçirdim. Garip bi şekilde özlemiyorum. Evet çok güzel tam yaşanacak şehir ama bilmiyorum içinde yaşadıklarım herhalde bana Orayı özletmiyor. 

  27 nisan 12:02

  50. Okurken şikayet ettiğim, mezun olunca kıymetini anladığım şehir.. İnsan elindekinin kıymetini kaybedince anlıyor, ya da kaybedeceğini anladığında anlıyor maalesef

  27 nisan 02:08

  49. Yaşarken kıymetini bilmediğim, İstanbulda yaşamaya başladıktan sonra kıymetini anladığım şehir. Hangi açıdan kıyaslarsam kıyaslayayım her açıdan önde. 

  26 nisan 21:38

  48. memleketim olmasına rağmen bazen çok seviyorum bazen nefret ediyorum. aldığı göçler ve öğrenci yoğunluğu yüzünden bazen nefes bile alamıyorum. çünkü ulaşım konusunda sıkıntılı bir şehir.tramvaylar sürekli dolu ve yetersiz.ulaşım ücreti pahalı.istediğiniz gibi bir ev almak neredeyse imkansız.evler küçük ve gereksiz pahalı.genç nüfus çoğunlukta olduğu için bir sürü cafe var ve hareketli bir şehir.ayazı insana yüz felci geçirtebilir.yazın bile hırkasız dışarıda oturmak zor.

  26 nisan 13:41