yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (0)

  14. bunun bir de arsız platonik terörü versiyonu vardır. utanmadan sıkılmadan size iftira atar, küçük düşürmeye çalışır o da kesmezse korkutmaya çalışır. hakkınızda türlü türlü hikayeler anlatıldığı için tanımadığınız bir sürü insan sizi tanır. bir de kadınlara entrikacı derler, türk erkeğinin entrikalarından korktuğum kadar hiçbir şeyden korkmuyorum ben.

  7 nisan 21:08

  13. Anladım ki hepimizin öyküsü büyük ölçüde aynı. ben de tam iki yıl bu teröre maruz kalmış biriyim. iki koca yıl düşünebiliyor musunuz? Ömrümden iki yıl çöpe gitti. korkuyla, midem ağzımda, her an tetikte geçen iki yıl. o kadar korktum, o kadar sindim ki bir süre sonra kişiliğim bu yönde gelişmeye başladı. benden öyle şeyler gitti ki bir daha düzeltemedim.

  hala çok öfkeliyim, geçmedi, geçmeyecek. çünkü buna hakkı yoktu, kimsenin yok.

  bu tiplerin hepsi eli kanlı bir avcı, katil. zayıf gördükleri avlarının üzerine kapanıyorlar, parçalıyorlar, öldürene kadar durmuyorlar. hem ruhen hem de bedenen bunu başaranlar var. gencecik bir kız kendini pencereden atarak öldürdü, haberlere çıktı. ve adam dışarıda şu anda. tehdit ettiği kız kendini öldürdü, daha doğrusu adam kızı öldürdü. zorbalık da bir silahtır ve insan öldürür. fiziken dokunmadı diye masum mu oluyor şimdi bu katil?

  bu zorbaların hepsi ama hepsi bu potansiyelde. bazı kızlarımız narin ruhlu oluyor, dayanamayabiliyor. ve çok acı sonuçlarla karşılaşabiliyoruz.

  Ben direnmeyi seçtim, vazgeçmedim ama ben de ruhen çok etkilendim. şuraya yazanların hepsi etkilendi. hanginiz bir çizik bile almadım diyebilir şimdi?

  şimdi o pislik hayatına mis gibi devam ederken ben zaman zaman öfkeden çıldırıyorum. bu adalet mi?

  eski sevgili terörü, eski koca terörü, erkek terörü... sorun aslında mülkiyet kavramında. kadını mülk olarak gören zihniyette. bir insanın başka bir insana "ait" olamayacağını, çünkü bağımsız bir "canlı" olduğunu, ait olabilmesi için "eşya" olması gerektiğini, kadının da bir eşya olmadığını anladıkları gün her şey düzelecek.

  28 mart 15:00

  12. Bunun terörün adı aslında ısrarlı takip ve yasalarda cezası var. Daha ayrıntılı bilgi isteyenler 6284 sayılı kadına yönelik şiddetin önlenmesine dair kanunu inceleyebilirler.

  28 mart 14:53


  11. Ayrılmayı reddeden biri tarafından aylarca bu teröre maruz kaldım ben de. Ayrılmayı başarana kadar geçen süre birlikte olduğumuz süreden fazla sürdü.

  Hatta ayrılmak diyorum ama aslında sevgili bile değildik. Birbirimizi tanımaya çalıştığımız flört döneminde birbirimize uygun olmadığımızı ve agresif yapılı biri olduğunu fark edip görüşmek istemediğimi söyledim ve bunu aylarca kabul etmedi. Aramalar, iş çıkışıma gelmeler, iş arkadaşlarımla bir şekilde arkadaşlık kurup onlarla dışarı çıktığımızda yanımıza gelmeler, onların yanında sevgiliymişiz gibi davranmalar, ayrılamazsın diye tehditler falan. Başta suyuna gitmeye çalıştım, bu şekilde uzaklaştırabilirim sandım. Ancak görüşmek istemediğimi her söylediğimde tehditlerin boyutu artınca bıçak gibi kesip atmaya karar verdim. Aradı açmadım, arkadaş ortamımı değiştirdim, birkaç ay sonra işimi değiştirdim ve kurtuldum.

  Buna maruz kalan her kadının bir an önce kurtulmasını diliyorum. Bunu çevrene, ailene, arkadaşlarına anlatmanın da ne kadar zor olduğunu biliyorum ama insan anlatınca rahatlıyor. Anlatın, rahatlayın ve resmi kurumlardan destek almaktan çekinmeyin. Gerekirse mesajlarını silmeyin, aramalarını kaydedin ve gerekli olduğunda suç duyurusunda bulunun.

  Kimsenin hayatımızı yönetmeye çalışmasına izin vermeyelim.

  28 mart 11:15

  10. Edid: gereksiz uzun yazmışım özür dilerim.

  İki yıldır birlikte olduğum biri vardı, ilişki zaten sonlara yaklaşıyordu ve birbirimizden uzaklaşmıştık. Bir gün bana ben gideceğim bu ülkeden, beni geleceğinde resmedebiliyor musun diye sordu. Ben de dürüstçe "hayır" dedim, o da tamam o zaman deyip kendi isteğiyle benden ayrıldı. Evlilik vs düşünmesem de hayatımda birçok sorunun olduğu bir dönemde terk edilince psikolojim bozuldu ama ona kızmadım. Ertesi ay beni arayıp iki kızla takıldım, senin gibi olmuyor, seni özlüyorum dedi paşam. Yüzüne kapattım. Birkaç ay sonra biriyle flört etmeye başladım, onun da tanıdığı biriydi, sosyal medya kullanmadığım için onun bundan haberi olmadı tabii. Aylar geçti, bu kişiyle sevgili oldum, kimsenin etmediği kadar mutlu etti beni. Bu aylar boyunca eski sevgilim içtiğinde beni aradı açmadım, mesaj attı cevap vermedim. Açıkçası uğraşmak istemiyordum ve sonuçta beni kendi isteğiyle bırakmıştı. En sonunda doğum günümü kutladığında kiminle birlikte olduğumu söyleyip artık mesaj atmaması gerektiğini söyledim. Çok öfkelendi, hala bazen yüzyüzeyken söylesem ne olurdu acaba diye düşünürüm.. Bütün sosyal medya hesaplarında bana küfürler etti, orospu dedi, sevgilime küfürler etti, üstelik bunlardan doğal olarak ortak arkadaşlarımız aracılığı ile haberim oldu. Neyse bunları sineye çektim, bir ay sonra ailemin yanına memleketime gittim. Erkek arkadaşım mesaj attı, ekran görüntüleri. Şerefsiz küçük asalak gidip ortak bir arkadaş bulmuş (o da kaderin bir cilvesi, tamamen farklı şehirlerdeler) biz sevgilinle şunu yaptık bunu yaptık gibisinden olan ve çoğunlukla olmamış olan fanteziler anlatmış, neymiş arayacakmışız yüzleşecekmişiz hahahah. İkimizden de tepki alamadı. Sonradan flörtleştiğim sevgilim olan kişiyle hala birlikteyim (4 yılı geçti) ve bu virüs olayı bir gün biterse evleneceğiz. Bütün o mesajları, hiçbirini önemsemeyecek, her zaman en iyi arkadaşım kalacak birini geç de olsa bulacak kadar şanslıymışım. Asalak ise başka ülkeye falan gidemedi, 27 yaşında ailesi ile yaşıyor ve sürünüyor. Beddua etmiyorum negatif enerjisi bana geri döner diye ama gerçekten çok iğrenç, pislik biriymiş.

  27 mart 20:13 27 mart 20:13

  9. ayrıldıktan sonra eski erkek arkadaşım kavga ettikten sonraki ağzı yüzü kan içinde olan fotoğrafını mms ile atmıştı bana gecenin üçünde, her yerden engelliydi çünkü. numara engellemeyi o zamanlar bilmiyordum, fotoğrafı açtığımda korkudan ölecektim gerçekten. "ben öleyim sen eğlen, kan içindeyim, 12 dikiş attılar hala ölmedim, ölürsem hakkını helal et." falan yazdığını hatırlıyorum. hakkımda attığı tweetlerde ne orospuluğum kalmıştı ne yalancılığım, tweetlerinde erkek arkadaşıma hakaretler ediyordu. bu adam biz beraberken en ufak şeye sinirlenir, en ufak şeyden kavga çıkarmanın bir yolunu bulurdu. beni taciz ettiğini bile biz ayrıldıktan sonra fark ettim. toksik ilişkinin allahıydı, kurtulduğum için minnettarım.

  edit: ben de daha fazla mesaj atmasının taciz olduğunu, gerekirse savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı söyleyerek kurtulmuştum.

  27 mart 15:29 27 mart 15:32

  8. saplantılı birinin attığı mesajları, aramaları, ordan burdan çıkmaları, fake hesapları anlarım da, benim de bulunduğumu bildiğin sözlük gibi platformlardan hesap alıp, kendi hayatını kelimesi kelimesine kendi dilinden yazıp sonra bana güya anonimken mesaj attığında hiç mi düşünmedin "bu kız salak mı girdilerime bakarsa benim ben olduğumu anlayabilir." diye?

  tanım: savcılığa vermekle tehdit ederek durdurduğum terördür. devam etseydi verecektim de, milyon kanıt vardı elimde. asla ama asla pabuç bırakmam. iş bu raddeye gelene kadar kendisini trollediğim zamana acıyorum.

  27 mart 00:55


  7. bana ettiği beddualara pek itibar etmediğim için , bi süre sonra kedilerime beddua etmeye başlamıştı. gerçekten çok kanıma dokunmuştu. hadi benden nefret ettin, benim küçücük can’larımla ne alıp veremediğin vardı? 5 sene geçti affetmedim, hiç bir zaman da affetmicem. inşallah hayatın boyunca sürünürsün.

  22 şubat 2018 13:13

  6. Herkesin yaşaması ne acı bu kötülüğü. Allah onları yaşatıp bizim psikolojimizi bozan asalakları ıslah etsin inşallah. 

  Benimde var iki hikayem biri eski sevgilimdi biri de bana platonik biri. Eski sevgili olan çok fazla uğraşmadı ama o platonikten çok çektim

  Üniversitenin ilk yıllarında nerden bulduysa beni Facebook dan eklemiş tabi kabul etmedim tanımadığım dan Mesajlar yazmış selam tanışalım seni gördüm beğendim vs. Türü şeyler. Hiç cevap vermedim tabi sonra telefonu mu Bulmuş mesajlar atıyor arıyor engelliyorum başka numaradan arıyor. Tam 5 defa numaramı değiştirdim. Aileme de anlatamıyorum ne varsa sanki keşke anlatsaydım. Okula kadar takip ediyor. Yurdumun çevresinde takılıyor. Biriyle flört ettim onu tehdit etmiş aramızı bozdu. Sonra biri daha oldu ona başta anlattım böyle böyle biri var diye meğerse tanışıyorlar mış bir arkadaş çevresinden. Yine de biz konuşmaya devam ettik sevgili olduk. o da tehditlerine iftiralarına devam etti hiç sallamadık azalarak bitti şükür ki. 

  10 şubat 2018 21:25

  5. Başlığı görünce midem kasıldı ciddiyim. Mevcut olan girdileri de okudum ve gerçekten çok üzüldüm. Bunlara maruz kaldığımız için çok çok üzgünüm elimde olsa hepinize sarılmak isterdim. 8 ay yaşadım bunu ve gerçekten delirecek gibi olmuştum. Engellediğim halde durmadan aramalar, ailemin numaralarını bulup beni bunlarla tehdit etmeler, arkadaşlarımı görünce olmayan şeyleri söylemeler (gerçekten çok ağırlardı) , okulda herkesin içinde bir ton küfür etmeler ve daha neler neler. Aklıma geldikçe kalbım sıkışıyor inanın abartmıyorum delireceğimi düşünüyordum. Sanki her köşe başında karşıma çıkacak hissini içimden atamıyordum. Aradığı zaman titremeye başlıyordum. Bazen hiçbir şey olmamış gibi canım napıyorsun diye arardı sevgilisi olmasına rağmen, bana yaptıklarına rağmen, ondan ne kadar nefret ettiğimi bilmesine rağmen. En yakın arkadaşlarım abarttığımı söyleyip durdular ve ben aylarca tek başıma bununla mücadele ettim. Bittiğini sandığım her anda tekrar başladı. Lütfen bu iğrenç insanlara yenilmeyin tahmin ettiğinizden daha güçlüsünüz başkaları sizin yaşadıklarınızı anlamıyor olabilirler ama eminim hepsi geçecek. Sizi seviyorum hiçbirinizin bir daha böyle şeyler yaşamaması temenisiyle.

  10 şubat 2018 17:26