sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (4)
 • medya (0)

1. Derbederim sözlük, berbat bir haldeyim şu an.

Herkesin farklı tepkiler verebileceği durum, ama sanmıyorum ki hiç kimse sevinsin.

İnanamıyorum ya, yaşadıklarıma inanamıyorum. Bu bana kocaman bir şaka gibi geliyor, ve bu şaka işte en büyük hatta tek gerçeklik şu dünyada. Bunu bilmesi fena, ve ben biliyorum, şimdi çok daha iyi...

Ne kadar daha yaşarım ben bu dünyada artık onu bilmiyorum, belki uzun, belki kısa.

Ben bu adama duyduğum aşk yüzünden zamanında evlenmedim başkasıyla. Sanki berabermişiz gibi hala, ama üzerinden onca zaman geçtikten sonra, yoluma devam etmek Hakkımsa bile, bir başkasına o gözle bakmak beni inanılmaz ikilemlere saldı, mahvetti.

Onun ardından çok zor toparlamıştım ben kendimi.

Al şimdi...

Ayrıldığımızda öldüm bir kere.

Ayrı kaldığımız süre boyunca öldüm.

O başkasıyla evlenince öldüm.

Çok kötüyüm, onun adına olması gerektiği gibi sevinemedim. Belki kötü diledim, kırıldığım için, düşündükçe kötüleşiyorum, ben bencil miydim?

Allah'ım ben bu adama hayatımı, en güzel zamanlarımı verdim...

Talep mi etmişti bunu, hayır, nasıl bir aşktır, sevgidir, nedir, bilmiyorum, anlamıyorum bunu halen.

Yıllar geçince aradan, başkasını da sevdim, hem belki onu sevdiğimden ayrı, farklı ve de çok.

Hep bir kırgınlık kaldı içimde sadece, hepsi buydu, biraz da kızgınlık.

Ayrıldığını öğrendiğimde çok soğukkanlıydım sadece, hesaplaşırız ya hani kendimizle kendi içimizde,

Ben beni hiç tanımayan o kadın için de üzüldüm, ve de ancak uzaktan gördüğüm.

Bugün, bugün felaket çok acı bir gün.

Ölümünü öğrendiğimde "hadi oradan, olamaz" diye önce şaşırdım sonra da güldüm.

Ve ardından bir kere daha, bir parçamla daha öldüm.

27 eylül 2018 21:38

2. tam olarak sevgili sayılmazdık, daha çok flört gibiydik. ergenlik aklımla çok hoşlanıyordum, bir mesajıyla kalbim erirdi. çok yakışıklı bir çocuktu, hani şu herkesin sevdiği altın çocuklar olur ya işte o da öyleydi. lisedeki tüm kızların beğendiği, başarılı, çevresi geniş ve çok popüler biriydi. aramız çok kötü şekilde bozuldu, çok da kötü hakaretler etti bana hala anımsarım. o kadar nefret ediyordum ki ortak arkadaşlarımızdan adını duyunca tüylerim diken diken oluyordu, adını duydukça sinirim asla geçmeyecek diyordum, ta ki ölüm haberini alana kadar.

öldüğünde o kadar gençti ki, bu yaşta bir insana ölümün asla uğramayacağını düşünürdüm. herkesin bu kadar sevdiği, kendisinden küçüklerin idol olarak gördüğü, tanıdığım her kızın aşık aşık baktığı, harika bir hayat yaşayacağından emin olduğumuz biriydi, biliyorum ölüm kimseye yakışmaz ama 17 yaşa hiç yakışmıyormuş. kendisine karşı hiçbir şey hissetmiyordum bu olay olduğunda, yıkıcı bir kayıp hissetmedim ama artık olmaması çok garipti. her an koridordan bir kız çıkıp onun önceki gece nerde ne yaptığını anlatacak gibiydi ama kimse çıkıp gelmiyordu. geçmişe dönsem mesela o hakaretlere cevap bile vermeyip olanı biteni anlatmaya çalışırdım, o gece dışarı çıkma derdim ya da oraya gitme. benden 2 yaş büyüktü, şimdi ben ondan yaşlarca büyüğüm. hepimiz büyüdük, değişip bambaşka insanlar olduk, onun hiç böyle bir hakkı olmadı. yaşamak isteyip de yaşayamadığı o koskoca hayat için üzgünüm sadece.

27 eylül 2018 23:10

3. hayal bile edemiyorum çünkü eski sevgilimle hala çok yakın arkadaşız. kötü ayrılmamamıza rağmen o hemen yeni sevgili yaptığı için bir süre konuşmadık ama daha sonra konuşmaya başladık, ben tatildeyken köpeğime baktı on günlüğüne falan. çok acı verici bir durum. yaşayanlara rabbim bol sabır versin süslüler.

27 eylül 2018 23:17

4. Benim hiç eski sevgilim ölmedi. Biraz daha acısını yaşadım, nişanlıydık. O günün sabahında ev bakılmıştı. Düğün yerimiz tutulmuş, bazı eşyalarımız alınmıştı. Mutluyduk.. 5senelik beraberliğin ve onca mücadelenin sonunda evlenecektik. Olmadı. Güzel kalbi kaldıramadı.

Omuzlarım 2.defa çökmüştü. Hep düşündüğüm "şimdi ben ne yapacağım?"dı. En kötü zamanlardaydım. Telefonumu tutamayacak kadar ellerim titriyor ve sürekli ağlıyordum. Mecburdum ama. Ayağa kalkmalıydım. O böyle istemezdi biliyorum. Ve çok acı bir cümle kaldı beynimde. "Gelin girmedik ev olur ama ölüm girmedik ev olmaz." Büyükler yine yanılmamıştı. Ruhun şad olsun koca yürekli adam. Seni yıkarken öptüğüm o soğukluğun hala dudağımda. Beni büyüttün, ufkumu açtın. Rahat uyu..

29 eylül 2018 19:57