girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (108)
  • medya (0)

108. evlenip boşanıp geri döneninden daha karaktersiz değildir. bunlar böyle çeşit çeşit. boşanıp eski sevgiliye dönüp affedeceğini düşünmekte biraz şey...

21 eylül 09:19

107. hayırlı olsun, tebrikler,mutluluklar deriz. kimsenin aşkında yok gözümüz.

20 eylül 22:06

106. üç sene önce, müzevir bir ortak arkadaşımızdan öğrenmiştim yedi yılımı verdiğim eski sevgilimin evleneceğini. işten yeni çıkmıştım, çok yorgundum, bitiktim. arkadaş haberi verdiğinde o her zamanki kuyruğu dik tutan tavrımla “aa öyle mi, mutlu olsunlar” dedim. sonra o yorgunluğa rağmen delirmiş gibi yürümeye başladım. şehrin sokaklarını arşınladım, saatlerce yürüdüm; ara ara durdum sokak müziği yapanlara para bıraktım, parkların içine girip oyun oynayan çocukları izledim sakinleşebilmek için. üç gün sonra evlendi. 

çok sevdim. sevilmiştim de, bir süre için. “yönetilebilir” olmadığım için, benimle ortalama, klişe bir evlilik sürdüremeyeceği için terk edildim. işin kötü yanı, benden hangi sebeple uzaklaştığını yıllar sonra idrak ettim. birlikte büyüdüğümüz için, 25 yaşında, ilişki tecrübesi olarak ise 16 yaş kafası ile kurtlar sofrasına düştüm. Ondan sonra kimseyle yürütemedim, bir türlü olduramadım. 

fiziksel olarak bana çok benzeyen, kariyer ve eğitim olarak ise bana göre oldukça geride olan biriyle evlendi. huyumuz suyumuz tamamen zıt gibi görünüyor. ki bu da şaşırtıcı değil. erkekler uzun ilişkiden çıkınca sadece olumsuz yönlerinizi hatırlıyorlar, hatta olumlu yönlerinizi bile olumsuz hatırlıyorlar. her anlamda tam zıttınız birine gidip onun iyi-kötü-sıradan tüm özelliklerini güzelliyorlar; sanki o ilişki yaşlanmayacak, eskimeyecek.

Hala seviyorum diyemem. Ama ömrümün bir kısmını yitirdim ben. Ve yeniden de başlayamadım. işte bu “kaybetmişlik” hissini aşamıyorum.

20 eylül 20:26


105. Sonuncu sevgilim çocuk için evlenir ama beni unutacağını asla düşünmüyorum şimdiden karısına üzülüyorum. hem onun gibi kararsız biriyle evlendiği için hemde asla sorumluluk alamayacağını bildiğim için. nasıl kurtuldum ama diye kendimi kutluyorum zaman zaman

20 eylül 14:42

104. içinizde hala ona karşı bir şeyler varsa(benim var mesela evet) gerçekten insana çok garip duygular hissettirir.

bu cuma storylerden izleyeceğim düğünü. tabiki mutluluklar diliyorum. "ya " ile başlayan hiçbir soruyu sormayacağıma dair söz verdim kendime.

19 eylül 23:16

103. Tarifi pek mümkün olmayan bir his.

iğneyi batırmak için çuvaldız falan aramıyorsun, ardı ardına kendine batırıyorsun o an.

sevgi şu bu değil olay... sadece yolunda gitmeyen şeyler, yanlışlar ve hatalar geçiyor gözlerinin önünden. acabalar falan geziyor beyninde, herkesin bir defa yaşaması gereken bir his.

bir defa ama, cılkını çıkartmaya gerek yok...

çok net hatırlıyorum, düğün fotoğrafını gördüğüm zaman etraftaki herşey flu olmuş, sadece gelinliğine dikmiştim gözlerimi...

bir insana bu kadar mı yakışır bir bez parçası.

allah mutlu mesut etsin, kimsenin saadetine gölge düşürecek halimiz yok, allah bir yastıkta kocatsın, nasipte ne varsa o oluyor nihayetinde... :)

not: kocasının takım paçasını hiç beğenmedim ama yalan yok, apar topar öğle yemeğine kaçmış sgk memuruna benziyordu.

26 ağustos 02:36 26 ağustos 11:01

102. (link: https://www.suslusozluk.com/süslülerin-sevgili-ya-da-eşlerinden-ayrılma-hikayeleri?i=241250 Şurada bahsetmiştim)

Evlenmiş, Allah yolunu bahtını açık etsin de, niye bana benzeyen buldun ki? Beni mi unutamadın yoksa çok mu istikrarlısın?

19 temmuz 20:37


101. Evlendiği kıza acıyorum. Sen ondan daha iyisini hak ediyordun güzel kız.

19 temmuz 02:09

100. Şükürler olsun ki ben sevmekten vazgeçmiştim evlendiklerinde. İnsanın kendisine değil de eski sevgilisinin evlendiği kıza acıması bencilce de olsa çok güzel bir duygu. Yalnız evlendiklerinde insan yine de sorguluyor, üzülen ben üzen onlar, kul hakkıma giren onlar e ama yine evli mutlu çocuklu olanlar onlar neden diye. Hayır evliliği kazanç olarak görmüyorum ama karşıdaki bireyle aşk, evlilik vb diye yola çıkıp durum böyle olunca pek hoş olmuyor sadece.

19 temmuz 00:59

99. ben evlenmeden başıma gelmez inşallah.

19 temmuz 00:30