yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (230)
  • oylar (99)
  • medya (5)
  4

  230. 2020 yılında kullanmaya başladığım pudra. Ben gözaltlarımı ve t bölgesini sabitlemek için kullanıyorum. Bu pudrayı kullandığım halde kapatıcı göz altı çizgilerine doluyor ve kuru kuru duruyor, yüzümde de mat bir görünüm sağlasa da etkisi çok kısa sürüyor. Bitirene kadar kullanırım ama bir daha almam.

  11 ağustos 22:24

  3

  229. Bu kadar övgüye rağmen yeni keşfettim. Bugün ilk kez denedim, fena bulmadım. Benim gibi yaz sıcağında çok fazla terleyen biri için yüzümü biraz sakinleştirdi. Matlaştırması gerçekten çok başarılı. Fazla sürünce biraz kireç gibi yapıyor yalnız ona dikkat etmek lazım.

  1 sene sonra edit: kapağı kırıldı, çantada taşımayı riskli buluyorum, her yere bulaşma ihtimali yüzde 90. Verdiği matlığı sevemedim, göz altı kapatıcısını sabitlemek için kullanıyorum, ancak az sürsem olmuyor çok sürsem olmuyor. Alternatif bakıyorum. 

  19 temmuz 2021 03:02 12 ağustos 06:52

  5

  228. ben bu ürünü severek kullanıyorum. çok güzel sabitliyor. kat kat bir görüntü vermiyor, cidden o mat görüntüyü incecik bir tabaka olarak yakalıyorsunuz yüzünüzde. fiyat performans ürünü bir pudra arayanlara mutlaka önereceğim bir ürün.

  8 temmuz 2021 11:26


  5

  227. Watsonstan 30 küsür liraya aldığım pudradır. Bembeyaz olması sizi korkutmasın, dağılınca belli bile olmuyor hiç. Daha önceden kutu kutu (bkz: Rimmel london stay matte pudra) kullanan biri olarak artık Essence'dan daha memnun olduğumu söyleyebilirim. Cildim karma; alın, burun ve çene bölgem gün içinde oldukça parlar (fondöten varken de yokken de)

  bu pudrayla bu durumun önüne geçebiliyorum. Paketlemesi oldukça sağlam hatta bendeki biraz zor açılıp kapanıyor diyebilirim. Fondöteni ve kapatıcıyı pul pul yapmadı, güzel sabitledi, cakey durmadı, rengini değiştirmedi. Tam bir f/p ürünü diyebilirim.

  8 mayıs 2021 18:45

  4

  226. Anneme almıştım bu pudradan. Ürün fiyatına göre gayet işlevli ama çok ilginç bir şekilde kapağı kendi kendine kırıldı. Cidden sehpanın üstünde dururken çıtırt diye bir ses duyduk bir baktık kapak çatlamış tabii sonra da ikiye ayrıldı. Gerçekten nanması güç ben bile hala anlam veremiyorum. Lanetli bir ruh tarafından ele geçirilmişti muhtemelen. Szinkiler de lanetli olabilir dikkat edin

  20 mart 2021 16:49

  225. 2 kez aldım ama ışık hızında parçalanıyor maalesef :(( Kullandığım diğer pudralara göre daha memnun kaldığımı söyleyebilirim.Daha doğal bir görünüm veriyor.Pütür pütürlük daha az oluyor.Ama darbelere hiç dayanıklı değil :(

  20 mart 2021 16:33

  3

  224. üstteki girdiye kesinlikle katılıyorum. Kapağının çok çabuk kırıldığını almadan önce okuduğum için ekstra özenli bir şekilde muhafaza ediyordum. Bildiğin çekmecede hareketsiz duruyordu. Bir gün makyajımı yaparken elime aldığımda kendiliğinden çatır çutur parçalara ayrıldı. Öyle durduk yere. Benim için ambalaj önemli değil kırık da kullanırım diyorsanız alın.

  Tanım: Tövbe estağfurullah lanetli pudra.

  20 mart 2021 13:45


  3

  223. Fiyatına göre gayet iyi işlev gören pudradır. Sadece almadan önce kapağının çok dandik olduğunu, çabucak kırıldığını okuduğumdan çok dikkatli kullanıyordum, bir gün bir baktım kapak yok. Yani diyeceğim o ki kapak ve pudra bir arada asla durmuyor arkadaşlar, ya kırılıyor, kıramazsanız da gecenin bir yarısı aniden uçup gidiyor öyle bir büyüsü var. 

  19 mart 2021 22:59

  2

  222. Ambalajı aşırı uyduruk olan transparan pudra. Bence grileştirme ya da koyulaşma(gizlinot: Terimi tam hatırlayamadım. Pigmente olma mıydı lol) tarzı bir durum yaşatmıyor. Fakaaaat gel gelelim abi aşırı kuruttu bu benim cildimi. Hadi gözaltlarına bir şey demiyorum ama t bölgem gibi yağlı bir yeri çok az ürün uygulamama rağmen(gizlinot: Hatta ıslak süngerle de fazlasını almıştım belki bu sefer kurutmaz diye) nasıl kurutup çizgilerime ürünleri doldurmayı başardı anlam veremedim. Kullandığım en son pudra budur. Sayesinde pudraya tövbe ettim. 

  23 kasım 2020 01:53

  5

  221. Benim kullandığım ilk pudra olduğu için diğer markalarla karşılaştırma yapamıyorum. Birçok makyaj youtuber'ı öneriyordu, o yüzden bu ürünü seçtim.(gizlinot: Şeyda Erdoğan, ojemrujumrimelim)

  Göz altı kapatıcısını sabitlemek, toz ürünlerin daha rahat dağıtılmasını sağlamak, güneş kremini matlaştırmak için kullanıyorum. Fırçayla uyguluyorum. Transparan bir yapıda, beyazlık bırakmıyor. Vaatlerini yerine getirdiğini düşünüyorum. Sabitliyor ve matlaştırıyor.

  Cruelty free.

  Gratis online'dan indirimsiz 26 liraya aldım. 8 gram, 24 ay kullanım süresi olan bir ürün için fiyatı çok uygun geldi. Essence fazla indirime giren bir marka değil sanırım. sadece, gratis'in tüm ürünlerde %50 indirim yaptığı zaman fiyatı düşmüştü.

  İçerik konusunda hiçbir fikrim yok. Cilt bakımı içeriklerinden az çok anlıyorum ama makyaj konusuna hakim değilim. İlk sırada bebek pudralarından tanıdık olduğum talk var. Listenin sonuna doğru (link: http://www.caryskincare.com/acnecomedogeniclist.html Komedojenik riski yüksek olan) ethylhexyl palmitate var. Bende komedona veya sivilceye neden oldu mu emin degilim açıkçası.

  Fiyat/performans ürünü. Tekrar alacağımı düşünmüyorum. Uzunca bir süre bu paket gider zaten. Spf içeren bir pudra alırım. Gün içinde tazeleyince işe yaramış olur.

  (gizlinot: Gratis'ten bu ürünü de satın aldığım alışverişi araştırmadan, impulsif bir şekilde yaptım. O yüzden çok pişmanım. Gratis online deneyimi de iğrençti. Hem çok geç geldi hem ürünleri iade edemedim. Gratis online'a da bilinçsiz alışverişe de tövbe ettim. Bu da bir günah çıkarma olsun.)

  ilgili medya:
  1
  22 kasım 2020 22:52