yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (9)
  • medya (1)
  4

  10. ara renklerden olan 23 numarasına sahip olduğum kapatıcı.

  kapatıcılığı ortadan yükseğe diyebilirim. ben sivilce için kullandığımda sivilce üzerine dokundurup biraz bekletip öyle yediriyorum, full'a yakın bir kapatıcılık elde ediyorum bu şekilde.

  23 numarası net sarı alttonlu. beyaz-açık buğday arası tene uyacaktır.

  marka cruelty-free, yalnız ürün vegan değilmiş. fakat essence'in tüm ürünlerini vegan formüle geçirme gibi bir vaadi var diye biliyorum, umarım en yakın zamanda bu ürün de vegan kategorisine geçer yoksa bir daha almayı düşünmem.

  27 kasım 2021 19:09

  9. Şans eseri 20 numarasını aldığım, aşık olduğum fakat 10 numarası ile beni hayal kırıklığına uğratan ürün, öncelikle her essence klasiği gibi 10, 20, 30 olmak üzere üç rengi var benim bildiğim. Ben ışıkların beni yanıltmasıtla 20 numarasını aldım, göz altlarımı aydınlatacak bir renk olmadığını anladığımda bari ziyan olmasın yüzüme sivilce kapatmak için, fondöten sürmediğim zamanlarda hafif eşitlemek için kullanayım dedim ve bayıldım bu böyleyse on numarası bebek gibidir diyerek bitirdiğim gibi on numarasına saldırdım fakat on numarası asla beklediğim gibi çıkmadı. Ürün yeteri kadar kapatıcı kalın bi ürün, sürmeden önce gözaltınızı nemlendirmenizi öneririm, benim kadar beyaz tenli değilseniz size uyan numara 20 ise bi şans vermelisiniz

  15 mart 2020 23:42

  2

  8. essence'in bugüne kadar kullandığım ten ürünleri arasında kesinlikle en beğenmediğim ürün olan kapatıcısı. öncelikle çok yoğun bir yapısı var, tıpkı koyu kıvamlı bir fondöten gibi. açıkçası bu kadar yoğun ve mat yapılı ürünleri ben pek rahat kullanamıyorum. (gbkz: essence stay all day kapatıcı)sını kullanmıştım daha önce, onu gerçekten beğenmiştim. bunu da onun gibi iyi çıkar zannederek almıştım. evet kapatıcılık anlamında başarılı. yalnız suya dayanıklı olduğu konusu biraz sıkıntılı, ayrıca dövmeleri kapatacak kadar yüksek bir kapatıcılık da beklememek lazım. ciltteki akne lekelerini ve bir miktar da göz çevresindeki koyu halkaların görünümünü hafifletecek şekilde bir kapatıcılığa sahip.

  fakat bir yandan kapatırken, bir yandan da kalıp gibi bir görüntü oluşturuyor. bunu da göz önünde bulundurarak kullanmak gerek. ben göz altında kullanmak için pek doğru bir ürün olduğunu düşünmüyorum açıkçası. çünkü ciddi anlamda çizgilere doluyor ve bir miktar da kurutma yapıyor. yani öncesinde ne kadar iyi nemlendirirseniz nemlendirin göz çevrenizi, yine de kurutma ihtimali var. eğer çok kuruve hassas bir göz çevreniz varsa uzak durmak çok daha mantıklı. benim göz çevrem öyle çok kuru olmadığı halde bile bir miktar kuruluk sorunu yaşadım çünkü. ciltteki kusurları kapatma konusunda daha iyi olsa da, mimik çizgilerine dolması, ciltte durdukça hafiften oksitlenmesi ve ağırlık yapması açısından kullanmaya elim gitmiyor bir süredir. fiyat olarak uygun olmasının dışında benim de açımdan başka da olumlu bir yönü yok gibi. essence'in yapı olarak bu kadar sıkıntılı bir ürün beklemiyordum açıkçası. beni hayal kırıklığına uğrattı.

  23 ocak 2020 21:16


  4

  7. Almak istediğim çoğu kapatıcının fiyatının 50-60 civarı olmasından anlık gına geldi ve tesadüfen bunu görüp aldım. İndirimde miydi tam hatırlamıyorum ama 20 TL gibi bir fiyata aldım.

  Mat olduğu için özellikle gözaltımı çok iyi nemlendirdikten sonra sürüyorum. Çizgilere dolma yapmadı. Daha önce kullandığım fit me genel olarak kimsenin çizgilerine dolmuyordu benim doluyordu o yüzden bu kesin dolmuyor diyemem ama fiyatına göre güzel bi ürün. Kapatıcılığı da orta.

  23 ocak 2020 18:11 23 ocak 2020 18:11

  3

  6. Ben bu ürünü matt yazdığını görmeden yanlışlıkla aldım. Diğer kapatıcı çok övülüyordu dalgınlıkla bunu almışım. 20 numara bendeki . Çok açık bir renk. Dokundurduğunuz anda sabitleniyor. Çok hızlı dağıtmak lazım. Aşırı hızlı hem de . Çizgilere dolma yapmıyor. Ama kuru görünüm yaptı benim göz altlarımda . Tekrar almam. 

  5 kasım 2019 17:58

  5. Girdilerin aksine diğer waterproof kapatıcısının iyi olduğunu bildiğim için bunu da evede görüp çok iyi kapattığını görünce almak istedim. 20 numarasını aldım açık tenli olduğum için rengi uydu. Kurutma yapmadı lorealin more than concealer kapatıcısı göz altlarımı daha kuru gösteriyor hem de bazen performansı yorgunluğuma bağlı olarak değişiyor. Bunu kullandıkça tekrar editlerim.

  16 ekim 2019 22:38

  1

  4. Kesinlikle çöp bir ürün. Sürdüğüm an sabitleniyor homojen bir şekilde dağıtamıyorum. Kapatıcılık da yok kesinlikle çok hafif lekeyi bile kapatmıyor. Tekrar alacağım bir ürün değil.

  11 eylül 2019 16:01


  3. (gbkz: rossmann)’dan satın aldığım su geçirmez ve dövmeleri bile kapatabileceğini vadeden likit kapatıcıdır.

  su geçirmezliğini test etmedim ama kesinlikle dövmeleri bile kapatabilecek kadar yoğun bir kapatıcı değil.

  göz altlarım çok sorunlu değildir, ama bendeki hafif morlukları bile tam kapatamadı. bir de ne zaman baksam sadece iki rengi mevcuttu: 10 ve 20 numara. bendeki 20 numara olan, inanılmaz açık bir renk. kireç gibi resmen. 10 bundan bile daha açıktı. 

  göz altlarımı iyi nemlendirmeme rağmen kuruttuğunu hissettim. süngerle tampon hareketlerle uyguladım ve bu şekilde çok da kolay ve homojen şekilde dağılmadığını söyleyebilirim.

  aslında kullanıp bitirdiğim ürün bu mu emin olamadım ama yine de buraya yazdım. fotoğrafını medyaya ekleyeceğim, bu ürünün aynısı ama üzerinde “matt” yazmayanı. 

  ilgili medya:
  1
  22 temmuz 2019 04:00 23 temmuz 2019 17:41

  2. Tavsiyeler sonucu aldım. Kapatıcılığı güzel ama gün içerisinde oksitlenme yaptı. 

  24 mart 2019 01:00

  1. essence'in özellikle ten ürünlerini çok beğeniyorum çünkü ton olarak yüzüme tam oturuyor herhangi bir sarılık ya da turunculuk yok. bu concealer da oldukça bereketli ve bence kapatıcılık olarak fazlasıyla yeterli. tek sıkıntısı gerçekten çok mat yapıda göz çevresini nemlendirmeden kullanılmasını tavsiye etmem.

  bir de essence sürekli yeni seri çıkarıyor şu an satışta var mı emin değilim ama f/p olarak güzel bir ürün bulunursa şans verilmeli.

  ukte sahibi: (yazar: suslukizi)

  24 kasım 2018 00:11 24 kasım 2018 00:12