sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.9
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (25)
 • oylar (8)
 • medya (3)

25. İlk çıktığı zamanlar yağmur vardar'ın beğenmesi üzerine almıştım. Benimki 10 numara. Çok açık tenlilere uymayacaktır diye düşünüyorum. 

 İlk olarak cildim kuru-karma. Bende kapatıcılığı az. Ama memnunum bu özelliğinden. Yapısı kalın gibi ama ciltte öyle durmuyor. Sevmediğim yanı bir saat sonra yüzü yağlandırmaya başlıyor. Burnum pırıl pırıl oluyor. Her sürdüğümde üzerine essence'in transparan pudrasını sürmeme rağmen hem de.  pure beauty'nin Bb kremini kullanıyordum daha önce ve o çok daha kalın olmasına rağmen ilginç bir şekilde asla bu kadar yağlandırmıyordu. Bitene kadar kullanmayı düşünüyorum yine de. Kış tamamen gelince rahat edeceğimi düşüNüyorum. Ben  sadece kuru ciltlere öneriyorum bu fondöteni. Yağlı ciltler yanından bile geçmemeli

13 kasım 18:24

24. yağlıya dönük karma cildime çok iyi gelmiş fondöten. burnuma fondöten sürmem ben, hiçbir ürün burnumda iyi durmadığı için. yağsız nemlendirici üstüne transparan pudra geçerim sadece. yüzümün geri kalanı için konuşuyorum, güneş kremi veya nemlendici üzerine parmaklarımla uyguladım. tampon hareketlerle çok kolay oturdu yüzüme. birkaç sivilce lekemi tam kapatmadı, belki biraz fazla uygulasam kapatırdı ama ben concealer tercih ettim. üstüne transparan pudra ile gün içinde yüzümde yağlanma - parlama yapmadı. yüzümde fondöten var gibi hissetmedim. kolay kolay hiçbir renkli cilt ürününü kabul edemem en hafif denenler bile ağır gelir bana. bendeki sanırım 010 rengi, soğuk alt tonlu açık tenliyim ve çook hafif sarı durdu. alt tonunun sarı olduğu belli yani çok dikkat edince, kesinlikle karşıdan sarı sarı durmuyor ben çok incelediğim için fark ettim. renk eşitsizlikleri ve silik lekeleri kapatmak ise amacınız, çok güzel bir ürün. tavsiyem size tavsiyem.

31 ekim 08:32 4 aralık 21:53

23. 01 nude ivory rengine sahibim. Renk olarak açık buğday tenlere tam uyacağını düşünüyorum. Sanırım tam olarak sarı alt tonlu değil. Bu yüzden nötr alttonlu süslülere çok daha güzel uyabilir diye düşünüyorum.

Fondötenin yapısı orta kalınlıkta; azdan ortaya doğru bir kapatıcılığı ve hafif ışıltılı ama yine de ıslak olmayan doğal bir bitirişi var. Sünger yerine duofiber bir fondöten fırçasıyla uyguladığınızda kapatıcılığı biraz daha artabiliyor. Cildimde kusma ya da yamalanma yapmadı ancak kalıcılığı çok fazla değil, bazsız maksimum 3-4 saat. Daha sonra cildimden uçtuğunu fark ediyorum. İçeriği aşırı temiz değil ama çok kötü de değil. İnce bir parfüm kokusu hissediliyor ancak çok yoğun parfümlü bir ürün değil.

Çok fazla fondoten kullanmayı sevmediğim için düzenli kullanımda sivilce yapıp yapmadığını bilmiyorum ancak yaklaşık bir aydır belli aralıklarla kullandığımda sivilce yapmadı. F/p olarak beğendiğim bir ürün olduğu için sanırım bittikçe bunu alır kullanırım, macera aramam gibime geliyor. 

29 ekim 21:43


22. bugün aldığım fondöten. ciltte yayılması, bütünleşmesi çok başarılı. ağırlık hissi yapmıyor. kalıcılığı da iyi. uygun fiyata alınacak en başarılı fondötenlerden olabilir bence.

3 ekim 09:29

21. Kalıcılığı güzel yüzde maske gibi durmayan ciltle güzel bütünleşen fondöten. Ben 20 numarasını aldım en açık rengi açık gelir diye tester yoktu bu da biraz koyu geldi ama rahatsız etmiyor kesinlikle. Kapatıcılığı da orta diyebilirim gün içinde biraz parlama yaptı onun da ter kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Günlük fondötenim oldu kendisi maybelline fit me kullandıktan sonra high end fondöten gibi hissettiriyor. (gizlinot: Lol)

2 ekim 20:36

5

20. Çok açık renkli ve sarı alt tonlu cilde sahip olduğumdan yüzümde hafif koyu duran fondöten. Note'un 1 numaralı concealerını kullanarak rengini açıyorum ve yüzümde mükemmel duruyor. Yapısı yumuşaklığı bitişi her şeyini çok sevdim. Çok az kullanıyorum ve kapatıcılığını yeterli buluyorum. Suratımda kalıp gibi hissetmiyorum. Maybelline Fit Me den sonra artık günlük fondötenim bu fondöten.

24 eylül 10:28 24 eylül 10:29

19. An itibariyle 38 lira olmuş. Bendeki 20 numarası. Şu an bronzum rengim biraz açılınca kullanırım dedim ve tester yoktu...

ilgili medya:
1
5 eylül 16:12


18. parlak bitişli bir fondöten. beauty blender la uygulandığında dağıtımı biraz zor geldi bana. fırçayla uygulamak daha iyi gibi. renklerin hepsi buraya geldi mi bilmiyorum, ama gelen renklere baktığımda sanki sarı altonlulara daha uygun gibi denilebilir ama tam olarak öyle de degil. bir değişik yani. nedense ilk sürdüğümde doğal durmasına rağmen gün içinde hafif belli noktalarda öbekleşmeler oldu yüzümde. ama sadece yakından bakıldığında görülüyordu bunlar, uzaktan bakıldığında hakikaten fresh and fit yani .öyle, sağlıklı, taze ve canlı.

2 eylül 03:48

17. t-shop'ta 38,95 liraya çıkmış fondöten. (gizlinot: tüm essence ürünlerinde zam yapılmıştı) rossmann henüz artırmamıştı, şans eseri bugün 30 liraya almıştım oradan.

yedeklemek isteyenler veya benim gibi ilk kez almak isteyenler elini çabuk tutsun. zam yakındır diye düşünüyorum.

ekleme: evet, her yerde zamlanmış. dün rossmann ve eve'de de 38 liraya gördüm. geçmiş olsun. 

1 eylül 21:32 6 eylül 17:26

16. Kapatıcılığı yüksek, asla maske gibi durmuyor. Cildinizle çok güzel bütünleşiyor ve kalıcı. Ne zaman kullansam yüzün ne güzeeel diye iltifat alıyorum :')

25 ağustos 10:18 25 ağustos 21:23