yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • oylar (3)
  • medya (1)

  1. sık sık yaşaran, ha bire ovuşturduğum, bir de asyatik göz yapısı nedeniyle makyajı dört bir yanına bulaştırmaya müsait alerjik gözlerimde kesinlikle akma veya dağılma yapmayan kalemdir efendim. öyle ki göz altına dağılıp eroinman görünümü yaratma potansiyeline sahip olduğundan kaçındığım alt kirpik dibine kalem sürme konusunda bile cesaret kazandım. sürülüp kuruduğunda gerçekten jel eyeliner gibi bir yapıya sahip oluyor ama hızlı davranıp dağıtarak buğulu makyaj da elde etmeye de imkan tanıyor.

  tek sorunu asansörlü olduğu için kalemle açılabilir bir yapıda olmaması, dolayısıyla çok ince bir çizgi çekmek mümkün olmayabiliyor ama kalemtraş yüzünden haşat olma gibi bir derdi olmadığından bereketi oldukça fazla.

  bende 06 cocoa bean (koyu kahve) ve 05 gunmetal (antrasit) renkleri mevcut. cocoa'yla büyük bir aşk yaşıyoruz, son derece doğal duruyor. kahverengi dışındaki renkleri göz makyajında çok fazla kendime yakıştırmıyorum, gunmetal'ı deneme amaçlı almıştım ama biraz soğuk geldiğinden fazla kullanmıyorum. yine de keskin siyaha efendi uslu bir alternatif oluşturması açısından gri tonlarını kullanabilen süslülerde güzel duracağını düşünüyorum.

  24 ocak 2016 00:34 ed.25 ocak 2016 18:05

  2. akmayan jel yapıda göz kalemi. gunmetal rengi var bende ve o fırçalı jel eyelinerları ya da likit eyelinerları sürmekle uğraşmaya değmez cidden. bilseydim o eyelinerlardan hiç almazdım. kalem şeklinde olduğu için çok kolay sürülüyor eyeliner şeklinde. hemen sabitleniyor ve asla akmıyor, suda çıkmıyor. isterseniz far bazı gibi de kullanabilirsiniz tabi. gözün içine de sürülebilir ama hiç sürmediğim için o performansı hakkında bir şey diyemem.

  (link: http://www.essence.eu/tr/ueruenler/goez/eyeliner-kajal-goez-kalemi/e/product/gel-eye-pencil-waterproof-05/ link)

  essence'in sitesi swatchları da koymuş. çoğu marka essence'i bu konuda örnek almıyor.

  15 mayıs 2016 15:52 15 mayıs 2016 15:53

  3. lens kullanan süslülerin de göz içinde kullanabileceği jel göz kalemi. daha önce avon supershock göz kalemini göz içinde kullanıp pişman olmuştum, essence onun kadar pigmentli ve parlak olmasa da gayet başarılı.

  15 mayıs 2016 19:26


  4. ağzımı açık bırakan göz kalemi. adamlar gerçekten waterproof göz kalemi yapmış.

  daha önce essence'den 2 defa göz kalemi almıştım ve ikisini de hiç sevmemiştim, kullanmamıştım. o yüzden bu jel kalemlerin testerını bile denemeye tenezzül etmemiştim. bugün biraz fazla alışveriş modunda olunca eve kozmetiği talan ettim, her standı mıncıklayınca arada bunun da testerını elime sürdüm. hoşuma gidince üzerine çok düşünmeden siyahını sepete attım.

  çıkarken ellerimi ıslak mendille şöyle bir silmiştim. onun üzerine saatlerce gezdim, hastaneye gittim, bu esnada ellerimi 4-5 defa yıkadım, eve geldim duş aldım (!) ve bu kalemle attığım o çizik hala silinmeden elimdeydi, hiç bir siyah kalemin gerçekten waterproof olamayacağına inanan ben şok. heralde oraya sabun denk gelmedi falan diyerek 3 pompa antibakteriyel sabunla ellerimi ovuştura ovuştura yıkadım ve kalem yerinden bile oynamadı süslüler.

  akşama doğru winkelen'de essence indirimi görmüştüm, ama eve'deki alışverişi biraz abarttım daha fazla iflas yoluna gitmeyeyim diye sadece takma kirpik alıp çıkmıştım. ben bunun böyle olacağını bilseydim her rengini almaz mıydım indirimden :(

  ekleme: bu kadar müdahaleye çıkmayan kalem, garnierin argan yağlı temizleme suyunda hemen bırakıverdi kendini (gizlinot: bir an dövmem oldu sanmıştım). kolay temizleme yolunu da bulduğuma göre, herhangi bir alerjik reaksiyon yapmazsa hayatımın kalemini buldum ben heheytt.

  21 mayıs 2016 21:32 21 mayıs 2016 21:35

  5. hemen her rengine sahip olduğum göz kalemi. yağlı göz kapaklarım nedeniyle baz kullanmadan kullanabildiğim tek göz kalemidir kendisi. sürdükten bir süre sonra sabitlenir ve gün boyu yerinden oynamaz. renkleri de oldukça belirgin verir. benim için tek eksisi kalemin ucu kalınca olduğundan çok ince çizgi çekmeye müsait olmamasıdır. ama o kadar kusur kadı kızında da olur. itina ile alınası ve kullanılası bir kalemdir bence. fiyatı da oldukça uygun.

  23 mayıs 2016 11:19

  6. Çıkmayan kalem yapmışlar. Dağıtma süresi ilk iki saniye, sonra öylece kalakalıyor. Göz içinde kullanmadığım için oradaki performansını bilemiyorum ve beyaz rengi dışındakiler için yorum yapıyorum.

  31 mayıs 2016 03:55

  7. siyah rengini burada ki yorumlar dikkatimi çektiği için göz kalemim bittiğinde almıştım. Benim gözlerim maalesef durmadan akar, ama öyle sulanma falan değil, şarıl şarıl akar, çenemden düşer damlalar, alerjik ama bir çözüm bulamadım. Güneşli havada güneş var diye akar (gizlinot: güneş gözlüğüne rağmen), rüzgarlı havada göz yaşım hiç dinmez zaten, baharda da polen sebebiyle akar. Ben siyah kalemi daha çok alp kavasoğlu`nun tabiriyle newyork eyelineri şeklinde sürerim, far ile de sabitlerim ama o zaman alt kirpiklerime bulaşıyor simsiyah çerçeveli göz oluyordu. Bu kalemde öyle birşey olmadı far sürmesem de hem çok kalıcı hem de bulaşmıyor gerçekten. yumuşacık yapısı ,renkleri çok güzel (gizlinot: yeşili özellikle ), fiyatı uygun ve en önemlisi alerji yapmadı bende. kahverengisini sonra alayım diye düşünmüştüm ama şimdi bulamıyorum hiç bir yerde.

  31 mayıs 2016 12:36


  8. Çok çok sevdiğim uygun fiyatlı,akmayan,gerçekten waterproof göz kalemi.

  Çok sevdiğim bir özelliği ise alttan çevirerek açılması.

  Çünkü makyaj çantamda dünyaları taşısam bile kalemtıraş taşımayı hep unutuyorum...

  31 mayıs 2016 12:40

  9. İzmir'de 41 derece sıcaklıkta sabah sürüp toplu taşımayla işe gidip tere battığım, beşten sonra denize girip güneşlendiğim ve eve sekizde girdiğimde sabah sürdüğüm gibi durduğunu gördüğüm göz kalemi.azıcık ucu kalın ama seviyorum kendisini.

  6 temmuz 2016 21:25 6 temmuz 2016 21:28

  10. Essence markasına ait suya dayanıklı ama gerçekten dayanıklı göz kalemi. Akmayan siyah göz kalemi arayışlarıma son vermiş kalem. Ancaaak artık siyah rengini hiç bir yerde bulamıyorum ankara'da kendisine rastlayan süslüler varsa yardımları için kendilerine minnettar kalabilirim.

  19 aralık 2016 14:23