yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (46)
  • oylar (23)
  • medya (3)
  5

  46. go goldie renginden 2. sini aldığım far. ilkini highlighter olarak kullandım bitti. şimdi göz pınarlarımı aydınlatmak için kullanıyorum. f/p olarak güzel ürün bence.

  21 ekim 2019 10:03

  3

  45. Çok uzun zaman önce indirim standlarında ya da kasa önlerinde gördükçe 3-5 lira civarlarında 3 rengini aldım. 15(simli lila) 12 (simli mint yeşili) 09 (mat krem).

  Çok uygun veya farklı renkler olduğu için sırf meraktan aldığım ürünler. Paletini almadım zaten bu şekilde ufak olmaları daha cazip geldi bana. Çok başarılı bir pigmentasyonları yok ama kötü değil. 15 ve 12 yi daha çok yazın tek başına uyguladım. 09 u da bazen baz olarak kullandım ancak wnw brule nin önüne geçemediği için çok kullanmıyorum. Yine bu fiyatlara farklı renklerini görürsen alırım ama özellikle arayacağımı sanmıyorum.

  ilgili medya:
  1
  20 ekim 2019 13:13

  3

  44. 04 brownie'licious rengini kullandım sadece. yaklaşık 2 yıl önce 5.50 tl gibi bir fiyata almış olmam lazım şu an yanlış hatırlamıyorsam 11-11.50 falanlar. essence in içine tekli far alıp yerleştirmelik paletleri var mı bilmiyorum ama bu farlar tam kendi paletinizi oluşturmalık, o sebepten genel anlamda ambalajları, kapakları dandik sayılabilir. farın yapısına gelecek olursak diğer girdilerde de belirtildiği gibi innnanılmaz tozutuyor. diğer renklerle karşılaştırma yapamayacağım ama en azından bendeki renginin aşırı tozuttuğunu söyleyebilirim. ayrıca hafif "patchy" denilen yama yama durma olayı var, farı fırçaya alıp katlanma bölgesine ya da göz kapağınızın herhangi bir yerine sürmek istediğinizde çok dikkatli ve hafif davranmanız lazım yoksa far bir anda lök diye oturup yapışıyor ve hareket ettiremiyorsunuz, dağıtmaya çalıştığınızda dalga dalga ve yama gibi duruyor. ben katlanma bölgeme gölge vermektense dalga dalga durma riskini minimuma indirmek için bütün göz kapağıma yoğun bir şekilde sürerek kullanmayı tercih ediyordum. anında yapışmasından dolayı kalıcılığı güzel kolayca uçmuyor göz kapağınızdan. zamanında 5.50 ken daha fazla rengi alınıp denenebilirmiş ama hala şans verebilirim diğer renklerine

  15 ekim 2019 22:48


  43. Bende 7 numara mauvie time(leylak rengi) ve 3 numara sanırım foxy roxy (ışıltılı bir bakırımsı) isimli farları vardı çoktandır. Foxy roxy ne kadar yumuşak ve pigmentli ise, asıl bayılarak aldığım mauvie time o kadar tebeşir ve pigmentsiz. Rengini vermesi için resmen saldırmam gerekiyor birkaç kez. Ama tozutma sorunu halledilmeyecek gibi değildi. En son 24 numaralı dare to shine adlı sarı farını aldım. Rengi güzel, pandaki gibi neon bir sarı durmadı gözümün üstünde. Ama Arkadaşlar. Böyle bir tozutma yok arkadaşlar. Kirpiklerim sapsarı oldu, farı oturtmaya çalışırken gözümün önünde sarı toz bulutları uçuşuyordu. Fiyatı da çok ucuz sayılmaz essence kalitesi için. 13tl idi. Ben pigmentli ve kalıcı ise tozutmayı problem etmediğimi sanıyordum ama bunun sebebi bu farla tanışmamış olmammış. 

  8 şubat 2019 20:16

  42. chilli vanilli rengini kullanıyorum, ama baz olarak . göz kapağımda toplanmıyor, mat ve doğal bir görünüme sahip, renk eşitsizliklerini gideriyor.göz kapaklarım çok yağlı ve farın pudramsı yapısı dengeliyor. en son Kozmela'dan 3,90 TL ye 4-5 tane aldım, göz kapaklarındaki yağlanmadan ötürü hele de göz kaleminin akmasından şikayet edenler düşünmesin alsın derim

  1 kasım 2018 21:04

  1

  41. Mauve time, miss foxy roxy, snowflake ve apriçotta rengine sahibim. Elim nerdeyse hiç gitmiyor ama pigmentasyonları güzel çok tozutuyorlar. Yeni fiyatlarıyla essence far paleti yapacağıma başka markadan far paleti alırım çok da ahim şahim kalitede değiller.

  1 kasım 2018 17:23

  40. Mauvie-time ve miss foxy roxy renklerine sahip olduğum essence’in refill far serisi.

  Uygun fiyatlı, fiyatına göre kalitesi de fena sayılmaz. Mauvie-time isminden de anlaşılacağı gibi mat soğuk bir mauve rengi. -Türkçe karşılığı “leylak rengi” diye geçiyor sanırım- bütün mat farlarda yaşadığım tebeşirimsi his bunda da var, kremsi değil ama çok da tozutmuyor. Pigmenti iyi, kalıcılığı eh, fena değil. Ben de özellikle katlanma bölgesinde çok hoş durduğunu düşünüyorum ama tek başına da kullanılır günlük hafif makyajlarda, çok çabasız ve sade bir görüntü veriyor. 

  Miss foxy roxy ışıltılı turuncuya dönük bronz bir renk yapısı daha yumuşak ve biraz daha kremsi. Pigment sıkıntısı yok.

  Genel olarak yapılan yorumları incelediğimde  bu serinin mat farlarının ışıltılı farlarına göre daha az pigmentli daha az kalıcı ve daha sert yapıya sahip olduğundan şikayetçi olmuş insanlar ama bendeki mat renkten memnunum ben.

  1 kasım 2018 08:48


  39. bugün rossmann’da kasa kenarına atılmış ürünler arasında bulup 4 tl’ye mauvie-time! isimli farını aldığım seridir. henüz gözümde denemedim ancak swatchladığım kadarıyla yumuşacık ve pigmentasyonu gayet iyi. tebeşir gibi kuru değil, sıvanıp kalacak kadar kremsi de değil. indirimsiz fiyatı ile almam ama 4 tl iken kaçırılacak farlar değiller. denk geldikçe alırım diye düşünüyorum. birçok güzel rengi var ben ilk deneyişim olduğu için risksiz bir renk seçimi yapmak istedim. katlanma bölgesinde çok güzel duracak bir far.

  31 ekim 2018 19:49

  38. hem refil olarak hem kendi kutularıyla kullanılabilmeleri nedeniyle çok sevdiğim farlar. indirimlerde yakaladıkça bana uyan birkaç rengi (18 black as berry, 08 peach-party ve 07 mauvie-time) aldım. hepsinin kalıcılığı ve renk vermesi birbirinden farklı. bu yüzden almadan önce denemek gerek. gramajları fazla olsa da şu andaki fiyatları olan 10.25'i hak etmiyorlar bence.

  13 eylül 2018 18:56

  37. Ülkemize 5.5 liradan girip 2018 yılında 10 liraya yükselip dün rossmanda belirli renklerin 4 liraya düştüğü üründür kendisi. Bugün crease bölgesini renklendirebileceğim mürdümlere yakışacağını düşündüğüm 07 mauvie time rengini aldım.

  Sütlü kahveden hallice günlük makyajlara çok yakışacağını düşünerek pembe tabanlı bir kahve rengi olduğunu düşünerek aldım.Yine ışık aldatmasına kandım renk biraz daha evde koyu geldi gözüme ancak hala güzel bir ton olduğunu düşünüyorum. Özellikle makyaja yeni başlayanlar için ideal bir renk.

  Pigmentli bir ürün. Kalıcılığı orta seviyede.Essenceden beklemediğim derecede mat yapıda ve yumuşak. Tozutma problemi var ama aşırı değil her far kadar.

  İsterseniz palet haline getirebiliyorsunuz fakat tek başınada farı kullanabilirsiniz ancak farın kapağını çok sevmedim çabuk kırılabilecek yada çabuk gevşeyebilecek yapıda.

  1.7 gr lık bir ürün bence yeterli seviyede ve benim gibi küçük makyaj çantası taşımayı sevenler için bir açık renk far birde bu ürünü yanınıza alarak koca paletleri taşımaktan kurtulabilirsiniz.

  ilgili medya:
  1
  4 eylül 2018 15:44 4 eylül 2018 15:46