sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (24)
 • oylar (9)
 • medya (1)

24. yaklaşık 3 aydır pembe renkli curl&hold olanını kullanıyorum. markanın çok sevilen maskarası i love extreme kullanıp hiç memnun kalmamış iken bu maskaraya bayıldım. öncelikle kirpiklerim sarı renk orta boya sahipler. maskara günlük kullanım için bana isteğim uzunluğu ve hacimi sağlıyor. gün içerisinde dökülme veya akma problemi ile karşılaşmadım hiç. benim için tek eksisi çift fazlı temizleyicelerle bile zor çıkması.

10 ekim 23:07

4

23. Curl & hold (pembe) olanına sahibim ve bu ikinci tüpüm. Genelde hiçbir kozmetik ürününde bir kez aldığımı kolay kolay ikinci kez almam hep yeni şeyler denemeye meraklıyımdır ama bundan sonra aldığım maskaralar beni hayal kırıklığına uğratınca yaklaşık 2 ay önce rossmandan 18 tl'ye almıştım.

Olumlu özellikleri:

-Çok güzel hacim veriyor ve uzatıyor.

-Normalde de güzel kıvırıyor hatta kirpik kıvırıcı kullanınca takma kirpik efekti veriyor.

-Gün içinde dökülme yapmıyor.

Olumsuz özellikleri:

-Tek olumsuz özelliği nispeten zor çıkması ve çok hırpalarsanız kirpiklerinizi dökmesi ama onu da bir şekilde hallediyorum.

Sonuç olarak öneriyorum, alınız aldırınız.

12 eylül 17:16

3

22. Pembe renkli curl & hold olanı kullanıyorum. Kaşık şekilli kıl fırçalara zaafım olduğu için almıştım. Fırçaya gelen ürün miktarı çok fazla. Bu durum kullandıkça da pek değişmedi. Cılız kirpiklerimi birbirine yapıştırıyor bu sebepten. Topaklanma da yapıyor ve zamanla bu parçacıklar yüzüme dökülüyor. Onun dışında uzatması, kıvırması ve verdiği hacim bence çok iyi. Temizlerken biraz uğraştırıyor ama kirpik dökülmesine neden olmadı. 4 aydır kullanıyorum, iki üç ay daha kullanırım sanırım. Kuruyacak veya bitecek gibi görünmüyor.

Edit: son hali hakkında fikir belirteyim derken girdiyi sildim yanlışlıkla, o yüzden yeniden paylaşıyorum. Etkisi gittikçe güzelleşiyor. Yapıştırma problemi ortadan kalktı. Kıvamı iyice oturdu, bu halinden çok memnunum. İstediğim gibi hacimli veya doğal kirpik görünümü elde edebiliyorum o anki ruh halime göre. Önceden Bazı sabahlar nasıl bir görüntü ortaya çıkacağını kestiremediğimden kullanmaktan kaçındığım oluyordu. Şimdi kontrol bende olduğu için sürekli elim bu maskarama gidiyor.

6 eylül 16:03


21. Başlarda verdiği hacim vaovv dedirtiyordu ama zaman geçtikçe kirpiklerimi çok yapıştırmaya başladı. Fırçaya çok fazla ürün geliyor çünkü. Bu yüzden uygulaması zor ve kirpiklerimi tek tek ayırmayan, aksi gibi yapış yapış gösteren rimellerden nefret ediyorum. Alt kirpiklere uygulamak da kolay değil ayrıca. Günlük olarak kullanamıyorum, artık kendisiyle anlaşamıyoruz 

14 temmuz 14:23

20. Lash extension versiyonunu kullanıyorum, uygularken dikkatli olmak gerekiyor. Ürünü kirpik dibine yoğun uygulama tekniği bunda işe yaramıyor topaklanıyor ve güzel sonuç vermiyor onun yerine hafifçe dipten uca kirpikleri taramak gerek o zaman çok güzel gözüküyor gerçekten. İçindeki fiber parçalar gün içinde dökülme yapıyor maalesef bu yüzden bir daha almayacağım.

14 temmuz 13:03

19. Curl&hold isimli pembe rengi asla yaz sıcağına dayanmıyor. 6 saat sonunda göz altlarım simsiyahtı. Soğuk, nemli olmayan havalarda da tercih etmezdim gerçi. Ürünü olduğu gibi kirpiklere bırakıyor ve örümcek bacağına çeviriyor. Ne yapısı, ne de fırçası hoşuma gitti. Aynı fiyata güzel maskaralar var; bu yüzden bir daha satın almayacağım.

13 temmuz 16:10 13 temmuz 16:11

18. Bende mor olanı var. Çok güzel volüm verio kıvırıyor. Fakat gün içerisinde dökülme yapıyor. Çıkarması da epey zor. Garnier çift fazlı makyaj temizleme suyu bile zor çıkarıyor. Fırçaya çok fazla ürün gelip kirpikleri birbirine yapıştırıyor. Ben kullanırken fazlasını sıyırıp kullanıyorum.

13 temmuz 15:10


17. curl&hold olanı kullandım. 12 saat boyunca kirpiğim de kaldı, öncelikle rengi ve uzatması gerçekten iyi, ama benim de göz kapaklarımda belli bir süre sonra bulaşma yaptı(gizlinot: bu arada kirpiklerimi kaşıma kadar getirdi kaşımın hemen altında bulaşma oldu) alt kirpiklerime de sürdüm orda bulaşma olmadı ilginç bir şekilde. genel olarak fiyatına göre performansı iyi bence ,kışın daha az bulaşma yapar diye düşünüyorum.

13 temmuz 13:17 25 ağustos 22:18

4

16. Pembe renkli olanını aldım ve şu an örümcek kirpiklerle aynaya bakıyorum hüzünlü bir şekilde. Gerçekten simsiyah rengi çok güzel ama topaklandı kaldı öyle. Umarım yeni açtığım için böyledir.

Edit: bitirmeye yaklaştığım için girdiyi düzenlemek istedim. Dikkatli sürüldüğünde kirpikleri yapıştırmadan çok güzel hacim veriyor ve kat kat uygulandığında gerçekten takma kirpik görüntüsüne ulaşabilirsiniz. Bana çıkarması zor geldi. Benim maskara için o kadar vaktim yok bu yüzden yoluma daha günlük ve kolay çıkan bir maskarayla devam etmek istiyorum.

22 haziran 15:55 21 ağustos 23:27

15. ba-yıl-dım! allahın makyaj yapmayı sevenlere ve eyeliner-rimel ikilisine bayılananlara gönderdiği bir lütuf kendisi! essence'in en baba ürünü olarak bilinen pembe maskarasını kullandıktan sonra bunu kullandım onu da belirtmek isterim ve o maskara bunun yanında bir hiç. maybelline sensational ile essence birleşmiş etkisini gerçekten gösteriyor. yalnız bu maskara çok zor çıkıyor mümkünse temizlerken yağlı makyaj çıkarıcılarını kullanmayı tercih edin efenim.

edit: bendeki pudra rengi olan

18 haziran 14:35 18 haziran 14:36