sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (148)
 • medya (11)

148. Ben de  olumlu bakıyorum . Mümkünse göğüs küçülttürme ameliyatı yaptırmak istiyorum . Kendimi bildim bileli hep çok büyüktüler.saklayayım diye eğik yürümekten ,yaptığı sırt ağrılarından, emzirirken şişmesinden,kıyafetlerin olmamasından o kadar bunaldım ki , çok ciddi düşünüyorum. Bu vakte kadar emzirmek istediğim için yaptırmadan bekledim.

Ameliyat geçirmeyenler için “ehehe estetik” demek kolay tabii ama her ameliyat ciddi riskler taşır, açıkçası o kişi buna cesaret edip acısına katlanıyorsa, bunun için bütçe ayırıyorsa, bu iş artık bir sağlık problemi haline geldiyse neden olmasın?

21 mart 14:34

147. yaklaşık 1 hafta sonra olacağım ameliyat.memelerim küçük bile değil çünkü yoklar ve hiç olmadılar.ergenliğe girişimden itibaren her gören 'ayy cnm ya' şeklinde yaklaşıyordu garipsiyordum ne olacak diye,ama büyüdükçe bu konuda biraz üzülmeye başladım.alışverişe çıkıyorum nefis bir elbise beğeniyorum,üzerimde güzel durmuyor çünkü göğüs kısmı bol.bralet giyemiyorum boş kalıyor.bikini beğeniyorum push up değilse çocuk gibi duruyorum.

yıllarca acır gözlerle bakılan memelerimi en sonunda yaptırmak istediğime karar verdim.annem başka ameliyatlara izin vermeyecekken meme ameliyatıma tamam dedi.teyzem dövmeden bile hoşlanmaz,senin hiç yoktu haklısın dedi.

böyle bir durumda olmadıkça da estetik ameliyat eleştirenleri de gerçekten anlamıyorum.bazen değiştirmek istediğimiz yerlerimiz bizi gerçekten çok üzmüş,farklı hissettirmiş olabiliyor.kimsenin ameliyat kararını da 'dur ben bir kendimi tek tipleştireyim' diyerek aldığını sanmıyorum.zira ameliyatlar gerçekten pahalı ve narkozu kafanıza göre yemek istemezsiniz.

bırakın kendisini nasıl güzel hissedecekse öyle davransın insanlar.onaylamayan yaptırmaz.yaptırana da gelip ben hiç onaylamıyorum demeyin lütfen.sormuyoruz ki

21 mart 13:54

146. estetik ameliyatın kötü olarak nitelendirildiği bir algı var, eğer bir kişi estetik yaptırdıysa sonucu güzel dahi olsa hemen kötü manada yaftalanıyor. yok "estetik güzeli", yok "estetikle ben de bu kadar güzel olurum" vs. o zaman yaptır ve sen de o kadar güzel ol. 

kadın veya erkek fark etmez, yaptırmış ve yakışmış, adı üstünde estetik ameliyat. bu kadar kurcalayanlar bence içten içe kıskanıyorlar bilinçaltında. çok güzel bir kadın var diyelim, burnunda aslında estetik varmış. buna sevinen insanlar gerçeği var. 

tabii ki kötü örnekleri de mevcut, şu dönem herkes tek tipe bürünüyor, kimisine ne kadar yakışıyorsa kiminde o kadar kötü duruyor. 

bir de bu iş sanıyorum ki zamanla bazılarında bağımlılık haline geliyor ki örneğin dudağını yaptıran bir kişi "güzel oldu, burnumu da törpülettireyim" diye diye devam ediyor, o kadar ameliyattan sonra ortaya genellikle yapay bir görüntü çıkıyor, güzel de olsa sıradanlaşıyor benim gözümde.

en kötü örneklerine genelde televizyonda denk geldim; orta yaşlı kadınların sunduğu programlar var ya, onlar işte. hanımefendinin artık o kadar estetikten, botokstan yüzü o kadar gerilmiş ki, ne mimik ne ifade kalmış, sadece şişme dudakları hareket ediyor. genç kalayım derken daha kötü bir duruma gelmişler. doğal şekilde yaşlanmak böyle olmaktan daha iyi bence. 

kısacası benim fikrim bir veya birden fazla ameliyat olsun sonuç güzelse öyle kalsın. daha fazla oynayınca var olan güzellik yok oluyor. 

21 mart 09:59

145. yani bir darbe, kaza vs. olmadıysa ya da depresyona sokacak kadar rahatsız eden bir durum yoksa ne gereği var diye düşündürendir. isteyen yapar tabi de hepimiz olduğumuz halimizle güzeliz. zaten artık bu estetik ameliyat furyası ile tek tip seri üretim kadınlar doldu instagram özellikle.

edit: karşı fikir söyleyince (ki karşı fikirde yok aslında burda) hemen eksileyin hemen:)))

21 mart 09:03 21 mart 09:17

144. Bazı kadınların iyi hissetmek için yaptırdığı şey. Sorun yaptırmak ya da yaptırmamak değil. kadınlar neden bu kadar kusursuz güzel olma ihtiyacı hissediyor bunu sorgulamak gerek.

Herkes tornadan çıkmış gibi: hokka burun, dolgun dudak, çıkık elmacık kemikleri, kusursuz kaşlar, kalıcı makyajlar.

Bir moda çıkıyor kalçaya yağ enjekte etmeye başlıyorlar.

Başka moda çıkıyor gözlerinin şeklini değiştiriyorlar.

Üstelik bunları yaptırmak normal yaptırmamak anormal gibi gösteriyorlar.

Orayı düzelttir, burayı aldır, bu işin sonu yok ki.

Sağlıklı olmak için yapılan müdahaleler dışındakiler tamamen toplumun dayatmasıdır.

Ayyy ben böyle mutlu oluyorum diye kimse kendini kandırmasın.

Kendiyle barışık çok insan tanıdım, hiçbiri fiziksel özelliklerini kafaya takan insanlar değildi.

Bu arada burnumda kemer var ve ölene kadar da orada duracak.

20 mart 14:55

143. temmuz 2018'de kardeşim burun estetiği yaptırdı. yeni kapalı yapılanlardan değil, eski model. o arada 8 aylık hamileydim ve o kadar acı çekti ki hala daha doğumdan daha çok gözümü korkutur.

20 mart 14:53

142. Yaptırmadığım için pişman olduğum ameliyat türü. Çok iyi bir doktorla anlaşmıştım meme büyütme ameliyatı olacaktım. Her şey tamamdı. Çevremde emzirince büyüyecek zaten, patlarsa gibi saçma sapan sözler yüzünden vazgeçtim korktum. Gerçekten en büyük pişmanlığım.

Bir de bunun medikal olanı vardır. Narkozsuz.

Fahriye Evcen, Bella Hadid gibi isimler aslında burun haricinde -estetik- yaptırmamış. O yüzden estetiğim yok diye basbas bağırıyorlar. Ama eski fotoğraflarına bakıp nasıl ya basbaya evrim diyoruz. İşte o evrim geçirmiş dediğimiz şey medikal estetik. Ünlü milleti de narkoz olmadan yapılan minik iğneli işlemleri estetikten saymadığı için doğalım diyerek başta kendini sonra milleti kandırıyor. Burun ve meme harici çoğu ünlünün değişimi medikal estetiğin nimetleri.

edit: Estetiğe karşı değilim isteyen yaptırır, istemeyen yaptırmaz herkesin kendi kararı ama estetik yaptırıp inkar edenlere karşıyım arkadaş. Plastik cerrahların da işi zor harika bir burun yapıyor ünlü birine. Baştan yaratıyor ama bir teşekkür yok üstüne bir de inkar "yoo hayır doğalım yaptırmadım". Estetik cerrah olsam bu duruma sinir olurdum sanırım (gizlinot: aslsasld)

20 mart 14:43 20 mart 17:26

141. ucuza kaçmayın. merdiven altı yerlerden kaçının. piyasanın altında fiyat veren kişilere şüpheyle yaklaşıp sosyal medya üzerinden mutlaka iyi bir araştırma yapın. Güzel olacağınızı hayal ederek eski halinizi mumla arayabilirsiniz.

20 mart 14:24

140. herkesin konuyla ilgili giriş cümlesi aynı: isteyen yaptırır isteyen yaptırmaz, kimse karışamaz filan falan. elbette isteyenin yaptıracağı bir şey estetik ameliyat. eleştiren kişiler de hayır durunnnn yapamazsınız demiyor, kimse kimsenin kafasına silah da dayamıyor.

ama toplumca kabul edilen güzellik algısına uygun bir prototip haline gelmek istemeyen ve bunu eleştiren insanlara da biraz alan açılsın bir zahmet. dış görünüşle ilgili çok fazla kafa yormak, kendini değersiz hissetmek, kendiyle barışık olmamak zaten bir sorun. gene de bence estetiğin çok yaygınlaşması bireysel bir olay değil tamamen toplumsal. aşırı yaygın olduğu yerlerde de -mesela güney kore- hastalıklı bir toplum yapısı var. güzelliğin çok çok önemli olduğu düşüncesini benimseyip, bunu sürekli yeniden üreteceğimize, insanın mükemmel olmadığını vurgulamalı ve özellikle kadınlara yönelik güzellik standartlarıyla mücadele etmeli bence.

yaptıranlara kötü gözle bakılması gerektiği sonucu çıkmasın söylediklerimden. hepimiz güzelleşmek için birşeyler yapıyoruz. kendimizi iyi hissediyoruz. fakat sözlükte güzel ya da sıradan -ki bence sıradan olmak kötü birşey değildir- kişilerin dış görünüşleriyle ilgili yersiz kaygılarını ve ameliyat fikirlerini görünce şok oluyorum. fazla takanlar var, takmayın.

20 mart 12:04

139. Hep aklımda olan ama uygun zaman ve parayı ayarladığımda yaptıracağım ameliyat . Birde ruhen de hazır değilim şu an. Ama insan kendini mutlu hissedecekse yapılmalı yani sırf moda diye tamamen farklı bir görüntüye karşıyım. Herkes birbirine benzemeye başladı son zamanlarda bu hiç güzel değil bana göre. 

20 mart 08:51