sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (2)

  1. En meşhur gizleme bahaneleri "burnumda et vardı onu aldırdım" olan insanlardır.

  18 eylül 2016 03:04

  2. Eskiye oranla azalan insan türü.

  Eksikliklerini dışa vurmak istemiyordur. Zaten kompleks haline getirdiği, çirkin bulduğu uzvuna estetik yaptırdığını itiraf edecek özgüveni yoktur.

  estetige karşı değilim ama ben mükemmel ve kusursuzum diye kasılmara karşıyım.

  o yüzden estetiğini gizleyen biriyle karşılaşınca çatır çatır estetik olduğunu söylüyorum.

  18 eylül 2016 07:46

  3. Şüphesiz ki bu insanların en ünlülerinden birisi (gbkz: kim kardashian) ablamızdır. Yıllarca her açıdan fotoğrafı çekilen ve bütün estetikleri ayan beyan ortada olan kendisinin hala 'sadece botox yaptırdım o da bi kereee taam mı' demesi tam bir rezalettir bence. Kim tam olarak ne yaptırmış ve neleri gizlemiş merak edenler (link: http://www.suslusozluk.net/n/81859/ için )

  18 eylül 2016 08:45

  4. Burnuma çeşitli sebeplerden estetik yaptırmayı düşünüyorum sağlık sorunlarım da var hafif bir dıştan eğrilik de var. Kimsenin gözüne çarpmaz kimse burnun kötü demez yüzümün en dikkat çeken ögesi burnum değil. Estetik yaptıracağım dediğimde neden ki diye soruyor çevrem. Ama gidip estetik yaptırsam eminim ki densizin bir kaçı çıkıp yaaaa ama o estetik güzeli estetik yaptırdı filan diyecek. Bu şekilde estetikten önce hiç birşeydi şimdi güzel oldu algısını sevmiyorum. Hakkımda böyle konuşulmasını da istemem.

  Bir gün estetik yaptırırsam bunu insanlara söylememe sebebim bu olurdu muhtemelen.

  Yıllar sonra gelen edit ; tam bir yıl önce rinoplasti yaptırdım çok mutluyum. Asla gizleme gibi bir durumum olmadı. Herkes hayran hayran bakıyor burnuma kendinizi nasıl mutlu hissedecekseniz onu yapın süslüler :)) 

  18 eylül 2016 12:49 7 mayıs 21:15

  5. gizlemenin de ötesinde, yaptırmadıklarını kanıtlamak için türlü türlü şekillere girip "doğal" güzelliklerini kanıtlamaya çalışan tuhaf insanlar. durumu özellikle kendim de dolgu ve botoks yaptırdıktan sonra çok daha iyi anladım. çeneme ve dudaklarıma dolgu yaptırdım, alnımda ve göz kenarlarımda da botoks var, kırışıklıklar gitti ve kaşlarım kalktı. öte yandan yaptırdığımı en yakın arkadaşlarım bile anlamadılar, "bakın bakalım ne değişiklik var" diye özellikle dikkatlerini çektikten sonra "bir güzellik gelmiş" deyip bir saat kıvrandılar ne olduğunu çözmek için, ben neler olduğunu sayana kadar. çünkü iyi bir doktorun elinden çıkan ayarında operasyon aslında sadece kişinin kendisinin anlayabileceği ama çok bağıran bir fark yaratmayan sonuçlar doğurabiliyor.

  gelgelelim bazı insanlar sırf inkar ya. "botoks yaptırsaydım bak alnım böyle kırışmazdı bak bak bak böyle bak bak" diye kaşlarını manyak gibi kaldırıp alnını göstermeye çalışmalar falan, hayır arkadaşlar gayet de kırışıyor o kadar kaldırınca botoks da olsa. tamamen dozuyla alakalı. botoks sen kaşlarını kafa derine çıkacak kadar kaldırınca bile alnın kırışmasın diye değil, normal duruşundaki sarkıklıktan kurtulmak için.

  aynı şekilde "dolgu yaptıranların dudaklarında kırışıklık olmaz, balon gibi şişkin olur" deyip ağzını gözümüzün içine sokup tek tek kırışıklıkları saymamızı bekleyenler var. evet 2-3cc'lik dolguyu basarsan balona döner, diğer türlü o görüntü oluşmak zorunda değil. 1cc dolgu sadece üst dudağıma yapılmış olsa da dudak kırışıklıklarım aynı şekilde duruyor. ağzın ve dişlerin yapısına göre iç dudağa doğru enjeksiyon yaptıklarında özellikle, dudak daha dolgun görünse de hiçbir gergin görüntü oluşmuyor.

  şimdi tabii ki mevsimler, kilo vermek ve yaş insanın yüzünü çok değiştiriyor ama bazı durumlarda el insaf ya bizdekine de göz diyorlar. elmacık kemiği yaptırır "kilo verdim ondan olmuştur", holywood yanağı yaptırır "yüzüm oturdu", saçını boyar "güneşten açıldı" öf ne gerek var? "estetik mi yaptırdın" sorusuna cevabım karşıdaki insanla samimiyetime göre olur; yakın görmüyorsam kendime bunu bana sorması yersizdir ve cevap vermem, geçiştiririm ama "hayır yaptırmadım" demem. yakın biriyse zaten kendim söyler fikrini alırım.

  insanları salak yerine koymanın kişinin kendi özsaygısını düşürdüğünü düşünüyorum, naçizane.

  28 ocak 23:34

  6. "nefes alamıyordum" versiyonu vardır bir de bunun.

  29 ocak 10:08

  7. şimdi estetik yaptırmak sıkıntı değil de, estetik öncesinde yaşadığı psikolojiyi kabul etmek istemiyor olabilir insanlar.

  yani "burnum çok çirkindi, bunu da gidip ameliyat masasına yatacak kadar kafama takıyordum o nedenle yaptırdım" demek pek de kolay değil. ya da botox yaptırdım deyince sanki "yaşlanıyorum artık göz kenarlarım kırıştı, yaşlı gözükmek istemiyorum, genç kalmak istiyorum, bu yüzden dünya kadar para vermeye hazırım" demiş gibi hissediyorum, yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum. ama estetik yaptıran insan bir nevi bir yerinin önceden çirkin olduğunu ve bunu düzelttirmek zorunda hissettiğini itiraf etmiş oluyor ki utangaç insanlar için özellikle zor bir olay. ben de gizliyorum bu nedenle mesela. ha alnımı falan kırıştırıp ısrarla inatla ikna etmeye ya da ispatlamaya çalışmam, o kadar da kuyruklu yalan atamam anlaşılır zaten yüzümden de, "hayır yaptırmadım" der geçerim. yakınım olan insanlara zaten söylerim, yakınım olmayan sorma haddini buluyorsa da yalan duymaya hazır olsun. yani kişinin bedeninin özel bir konu olduğunu düşünüyorum, kimse açıklamaya zorlanamaz. hiç tanımadığım insanların bile sorabilme cesareti bulmasına da şaşırıyorum.

  çok yakın arkadaşıma sorsam o yalan söylese ona da deliririm o çok ayrı ama.

  29 ocak 13:12

  8. çok da anlaşılmaz değil bence. tamam bi burun ameliyatı oluyosa ve gözle görülür bir değişiklik varsa saklaması abes. ama botoks dolgu yüz gerdirme gibi bişi yaptırıp da söylemiyorsa olabilir. çünkü insanlar bu sefer kişiyi estetik güzeli olarak damgalıyo. diyelim ki azıcık bi dolgu yaptırdı. "aaa ama o estetikli". sanki estetikten önce hilkat garibesiydi. bu tarz müdahaleleri ben de saklarım yalan yok.

  29 ocak 17:00

  9. kuzenim yeni yaptırdı. 'belli olmuyor' diyorum.'mal mısın belli olması gerek ne anlamı var o zaman' diyor. bu da böyle bir bakış açışı . yaptırırsam söylerim . saklamanın ne anlamı var ki.

  29 ocak 17:03

  10. Gizlemeyi geçtim deli gibi inkar edenlere ne demeli peki ?

  En sık söylenen yalan o zamanlar küçüktüm şimdi yüzüm oturdu ya da kilo verdim yüzüm oturdu.

  Ben kilo verdiğimde göz altlarım çöküyor yanaklarım eriyor tipim kayıyor resmen ama onların elmacık kemikleri belirginleşiyor, gözler badem göz oluyor, burun desen on numara, dudaklar dolgunlaşıyor. İşte bunlar hep doğalım hem de çok güzelim imajı vermek için yoksa başka bişey gelmiyor aklıma. 

  26 şubat 18:40