yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (39)
  • medya (2)

  1. bazen eve hortum tutup yıkamak istediğimdir. cam silme işini de öyle yapmak isterim. ama olmuyor. temizlik yapılmalı mutlaka. ama en iyi temizlik biriktirmeden yapılan.

  3 ekim 2014 14:38

  2. bizim evde allah'ın her günü yapıldığı için hiç ekstra bayram temizliği, yaz temizliği telaşına kapıldığımızı hatırlamam. her gün toz al, tuvalet banyo temizle, evi sil süpür derken ömür geçiyor. (gizlinot: sorunluysak demek ki)

  3 ekim 2014 15:04

  3. sadece bunun için doğmuşum ben dostlar.

  çok severim temizlik yapmayı,evdeyken sürekli temizlik önlüğü,eldiven ve bezlerle dolaştığımdan külkedisi diye alay konusu oldum (gizlinot: siz ne anlarsınız be)

  ama inceden yorulmaya başladım artık zor gelmeye başladı (gizlinot: yaşlandık be sözlük)

  bir bakıma terapi gibi geliyor bana , temizlik yaptıkça kötü düşüncelerden arındığımı hissediyorum sanki.

  8 haziran 2015 15:24


  4. Tamamen insanın alıştığı ve kafasında şekillendirdiği standartla ilgili olduğuna inandığım şey.

  Nereden geliyor bu standart bilmiyorum ama bildiğim şey çok çok temiz (neredeyse her gün 1-2 saat temizlik yapılan) bir evde büyüyüp suan etrafımdaki pek çok kadın arkadaşım/akrabama göre daha düşük bir ev temizliği standardım olduğudur. Genetik değil yani. Mesela mutfakta bulaşık var diye, hali biraz kirlendi diye yok efendim eve toz girdi diye kendimi hiç rahatsız hissetmiyorum, temizlik zamanı gelince yapılacak zaten kaşmaya gerek yok bence. Misafirliğe gittiğim ev aşırı pis (ama böyle baya pis) olmadıkça azıcık dağınık vs olmasından vs hiç rahatsız olmam mesela.

  Ve çoğu arkadaşımın/akrabamın evi gerçekten yağ dök yala derecesinde temiz. Nereden buluyorlar o kadar zaman ve enerjiyi bilmiyorum. Üzerine, gittikleri her yerin temizliğine ince ince dikkat edip içlerine sinmezse diken üstünde oturuyorlar. En yakın arkadaşlarımdan biriyle tatile çıktık bir keresinde ve her gittiğimiz otelin yeteri kadar temiz olmadığını iddia ederek o kadar rahatsız bir tatil geçirdi ki (hepsi en az 4 yıldızlıydı söylemesi ayıp ve pırıl pırıldı) bütün tatil boyunca kızı karşıma alıp "Bu kadarcık bakteriden virüsten kimse ölmedi şimdiye kadar biraz rahatla artık yeter ya" diye sarsmak istedim. Tamamen kafasında yani o pislik korkusu.

  Bu arada bence türk kadınları dünyanın en temiz kadınları bile olabilir. Uzun bir süre türkiyede yaşamış olan amerikalı kayınvalidem hala her yerde türk evlerinin aşırı temizliğini anlatır.

  Özetle bence ev temizliği bir şekilde yapılır, bizim canımız sağolsun.

  21 eylül 2015 21:30 6 haziran 2016 21:03

  5. temizlik yapmayı o kadar sevmiyorum ki o kadar olur.

  iğrenç diyeceksiniz şimdi bana ama son zamanlarda evi 15 günde bir süpürüyorum mesela. (gizlinot: bazen de haftada bir kez) bunu duyan yakın arkadaşımın kalbine iner gibi oldu çünkü o birer gün arayla süpürüyormuş evini. bunu duyunca da benim kalbime inecekti neredeyse. (gizlinot: swh) yerleri bundan daha da az siliyorum. neyse ki işteki kadın idarecilerimden bir tanesi 'ben en son yazın silmiştim evimi' dedi de biraz rahatladım. (gizlinot: beterin beteri)

  işin kötüsü fabrikalarla ve inşaatlarla dolu bir yerde yaşıyorum. cam aç ya da açma fark etmez evin tozu hiç geçmiyor. ben süpürmedikçe de geçecek gibi durmuyor tabii ama her gün süpürsem de geçmiyor gerçekten, ilk taşındığımda birkaç hafta öyle yapmıştım oradan biliyorum.

  dört yıldır yalnız yaşıyorum, hala oturtamadım yemek ve temizlik işini. insanın içinden gelmeli belki de, ailemdeki kadınlar klasik türk kadını profilinde, utanmasalar çamaşır suyuyla yıkanırlar. bense temizlikten önce kendi keyfimi düşünürüm hep. (bkz: keyif insanı)

  farklı milletlerden tanıdığım insanlar hep türk kadınlarının aşırı titiz olduğunu vurgulamıştı, iyi bir özelliğe daha uyamadan günü kapattım şükür. (gizlinot: swh)

  20 ocak 2016 19:06

  6. el mahkum yaptığımız iş. sevenleri de var ama ben onlardan değilim maalesef. yalnız bir şey farkettim ne kadar umursarsam o kadar kafayı yedirtiyor bana. mesela diyelim ki evi 3-4 günde bir süpürüyorum ama bazen bir takıyorum elimde süpürge ile dolaşacağım nerdeyse. böyle birisi evin içine ayakkabıyla daldı mı falan moralim bozuluyor. o yüzden ruh sağlığım için 3-4 günde bir temizlik iyidir, her gün altından kalkamıyorum.

  20 ocak 2016 19:12

  7. iki yada üç saat önce yaptım önce güzelce toz aldım sonra bol çamaşır suyla her yeri iki kez sildim içimde ki sapık kadın bundan acayip zevk alıyor (gizlinot: jaja ) vileda suyuna birazcık yumuşatıcı koyunca çamaşır suyunu kırıyor hem daha misler gibi kokuyor hemde böyle daha temiz hissediyorum. Özellikle regl dönemlerimde güzel oyalıyor beni.

  20 ocak 2016 20:28


  8. elektrikli süpürge ve vileda kullanmak beli çok ağrıtıyor. bel fıtığı olanları düşünemiyorum bile. bana kalsa iki haftada bir yaparım genel temizliği. ama bana kalamıyor, anne baskısı.(gizlinot: swh)

  20 ocak 2016 20:52

  9. İşten gelip yemek yapıp yiyip sonrasında kocamın elinde süpürge kardeşimin eline bez derken herkesi gazlayıp gece gece yaptığımız eylem. Çalışınca oluyo böyle şeyler.

  21 ocak 2016 00:54

  10. ya kızlar cok tatlısınız okurken cok eglendim :))

  benim de umursamayarak hallettigim sey. umursayınca sinirlerim bozuluyo e surekli temizlik de yapamıyorum, süpürmek neyse de geri kalan islerden nefret ediyorum direk. tozu bile ıslak mendille alıyom be:d valla genellikle haftada bir temizlemeye calısıyorum ama mesela su an 2 hafta oldu heralde temizlenmeyeli. supurdum banyoyu temizledim falan ama toz alınmadı mesela. zaten sınav donemim. bide bu mereti yaptıkca yapasın geliyon yapmadıkca da bida yapasın gelmiyor, ilginc. annem hem bize bakıp hem calısıp hem evi nası tertemiz tutuyomus acaba ya. yeni nesil kadınlar olarak usengeciz galiba. aman bana ne erkekler yapsın az da. aman umursamayın ya pis kalsın. ev islerini marslılar yapsın kadınlar sokaga dökülsün eheh

  21 ocak 2016 04:25

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar