sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26)
  • medya (0)

  1. Yakında sıçacağımız boka da vergi gelecek, vay anasını sayın seyirciler dediğim olay ahah

  1 şubat 2018 13:17

  2. efes, bu açıklamalarıyla daha fazla efes bira tüketileceğini falan mı zannediyor?

  zaten 30 aralık'ta millet evde bira yapamasın diye, etil alkolün içine denatonyum benzoat katılmasını ve şişenin üzerine gıda amaçlı kullanılmaması gerektiğiyle ilgili bir ibare konulmasını zorunlu hale getirmişler. bizim zeki milletimiz yine bulmuş olacak ki çaresini o da yetmemiş herhalde.

  1 şubat 2018 13:18

  3. tam da anadolu grubuna yakışır bir açıklama. yıllardır saçma sapan politikalarla, hükümetle birlikte en yakın rakibi tuborg'un önünü kesmeye çalışanlardan beklediğim bir hareket. sırf yerli firma diye düşük kaliteli ürün sunan ve buna göz yuman hükümetin de etkisiyle yakın zamanda başlarlar vergi almaya. kaba tabirle fırıncılar odası da millet evde ekmek yapıyor diye onlardan da vergi alalım desin bari. bu tavrını doğru bulmuyorum anadolu grubu, biranı da sevmiyorum. bu tavırla da buradan sana ekmek çıkmaz.

  1 şubat 2018 14:11

  4. boykot denilince bana bir hal geliyor. cidden benim gibi manyak yoktur. böyle pusuda bekliyormuş gibi bir daha asla almıyorum. tam bir hater oluyorum. mado, pınar, watsons, starbucks vs. hepinizin çok daha kaliteli alternatifleriniz var.

  efes tatlım sen kaybettin. tam etrafımdakiler bu yasal çerçevede evde içki yapımını denerken, bu haber çok güzel oldu. 

  anadolu grubu bitmiştir benim için. bizi küçük, minik çapulcular sanıyorsunuz ama şirketlerinizin nasıl tutuşup-pınar olayındaki gibi- reklam stratejileri geliştirdiğini görüyoruz. açıkçası 40 yılda bir bira içen ben zaten sizin leş biranız yerine gider mis gibi belçika birası alırım. benim gibi boykota meraklı iki yabancı arkadasım var. onlara haber linklerini attım. bomonti bunların mı dediler. evet dedim. tamam biz herkese söyleriz diyorlar. hadi ben neyse de rus arkadaşımı kaybetmeniz kötü oldu efescim. 

  ya boykot bilinci bireysel, kimseyi zorlayamazsın. ama böylesi minik bireysellikler sizce de çok güzel kitlesellikler yaratmıyor mu? bir toplumun bireylerini hafife almak onların zekası ile dalga geçmek sandığınız kadar kolay değil. 

  bakın bu da yeni modamız:

  yakın olayım, yalaka olayım bana da düşer. ispiyon değil mi bu ya? “ama onlar evde bira yapiyo, makineleri var ühüü, onlardan vergi keser misiniz devlet amca”  oh ne güzel. tatlım sen  vergi demişsin ama bu bildiğin hedef gösterme. ay neyse sonuçta “boykot çok güzel gelsenize” 

  1 şubat 2018 17:05

  5. evde bira yapımına vergi getireceklerine sattıkları biradan alınan vergiyi düşürseler kimse evde haftalarca bira yapmak için uğraşmayacak.

  evde bira yapmak ucuz ama uzun ve yorucu bir süreç. yine de insanlar bir bira alırken bir tane de devlete almaktan bıktı.

  1 şubat 2018 17:46 1 şubat 2018 17:48

  6. Ya boyle saçmalıklar benim kanıma dokunuyor, aşırı derecede sinirleniyorum. Ulan daha ne kazanacaksınız gözünüz doysun bir de vergi kaybı diye kılıf uyduruyorlar. Terbiyesizler. Zaten az kaldı osursak vergi alacaklar daha neyin kaybı.

  1 şubat 2018 22:34

  7. Kendi kendini sabote eden anadolu grubu’nun sahibi tuncay özilhan açıklaması. Bir şişe biranın 4 tlsinin vergi olduğunu kendi ağzıyla söylüyor. bira satışlarının düşmesi sizin ve devletin alkolden aldığınız vergilerden kaynaklı, hala evde bira yapımı yeterince yaygınlaşmadı. geçen kış yapmıştık ve ciddi zaman alan bir iş, bunca zahmete insanlar neden katlanıyor? Cevap açık. Ama bu yurdumun şark kurnazlarının sürümden kazanmaktan ödleri patladığından anca ekstra vergi ve fiyat artışı ile hareket ediyor. bu saçma talebi zamanında booking.com’un türkiye otellerine kapatılmasına vesile olan turizm bilmem ne başkanı da istedi ve yerine getirildi, aldılar boylarının ölçüsünü. hep beraber ölücü ve boykotçuyuz artık, sosyal medyayı hafife almaya devam mı tuncay bey?

  1 şubat 2018 23:56

  8. He yağan yağmura da vergi getirecek misiniz hepsi baraja değil de sokağa yağıyor beleşe gidiyor diye ? Olmaz, size sorması lazım. 

  Yağabilir miyim ekselansları diyecek. 

  1 şubat 2018 23:58

  9. (gbkz: Kulak arkası ile neler yapabiliriz)

  2 şubat 2018 01:19

  10. gerizekalılık şiddetli bir şekilde moda oluyor. ya koskoca şirket sahipleri nasıl böyle açıklamalar yapabiliyorlar aklım almıyor vallahi. olum alırız lan biz bunların şirketlerini elinden. sıfır iq ile hasbelkader yürüyen bir iş var demek ki. biranın 4 lirası vergi, sokakta alkol satışı yok, birer birer tüm mekanları kapattınız, sponsorlukları çektiniz, saat 10dan sonra alkol satışı yasak ama bi evde yapılan biralar gözünüze batıyor. çünkü ona vergi gelse her şey tıkır tıkır olacak di mi? boykot falan demişsiniz de üzgünüm kızlar ben yokum. e hala efes içen mi kaldı ya. bira diye glikozu şişeleyip şişeleyip gönderiyorsunuz. neyse ben şarapcıydım zaten. onu da evde yapacağım ne var üzüm değil mi (gizlinot: çıldırış...)

  2 şubat 2018 05:35