sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (12)
 • medya (0)

12. Bu konuda ben de kendi deneyimimi anlatayım.

Ben klinikte lazer yaptıracak kadar cesur bir insan değilim agdaya bile dayanamıyorum. Geçen kış media markt 'a Philips lumea' yi denedim ve hiç canımı yakmadı oradaki personelin uyguladığı kısımda ise hiç tüy çıkmadı o nedenle hep o aleti almayı kafama koydum ve para biriktirmeye başladım.

Bu kış lumea almak için gittim ama rowenta alarak çıktım. Orada çalışan hanımefendi 4 başlıklı olduğu için daha avantajlı olduğunu arzu edilirse Almanya 'dan ek başlık getirilebileceğini söyleyince kafam karıştı başlık avantajından dolayı rowenta aldım.

İlk olarak tüyleri jiletle almamı daha sonra lazer epilasyon aletini uygulamamı önerdi. Zaten uzun tüyün üzerine aleti uygulayınca tütsülenmis tavuk gibi olunuyor.

İlk iki hafta keşke lumea alsaydım diye çıldırdım. Ama daha sonra pişmanlığım geçti. Çünkü kullandığımın ertesi günü kollarımda tekrar tüyler çıkıyordu.

Düzenli olarak uyguladığımda ilk sonuç aldığım yer koltuk altım oldu. Daha sonra bacaklarım. Fakat en memnun olduğum yer kollarım.

Artık kollarımda pek fazla çıkmıyor. Bacaklarımda ise   belli bölgelerde çıkıyor.

Rowenta başlık açısından gerçekten daha avantajlı  çünkü uzun süre aynı başlık kullanılınca bile artık başlığın performansı düştüğe belli oluyor ve can yakmaya başlıyor. Bir de  lazer yaptığınız başlığın hemen altında masaj başlığı var bu da bence güzel düşünülmüş bir detay.

Ama siz benden cesursanız bu işlemi klinikte yaptırmanızı öneririm hemen hemen aynı para.

Zaten aletler de yüzde yüz tüylerin çıkmayacağını vaadetmiyor. Tüyleri uyutuyor desek daha doğru olur.

20 haziran 2018 19:07

11. evde philips lumea kullanıyorum yaklaşık 1 yıldır. Ve oldukçada memnunum.evde yapabilmek,acısız ve pratik olması benim için ekstra artılarından ama en büyük özelliği tüm yaz çok rahat edebilmek. koltuk altı bacak ya da bikini bölgesi için stres olmaya gerek yok hele ki benim gibi polikistik over rahatsızlığınız varsa.Tüyler resmen kabusum olmuştu..

9 ekim 2016 21:41

10. Lazer epilasyonu pek önermiyorum. Yapılan yerde zamanla kokma oluyor ve bu ter kokusundan beter oluyor.

9 ekim 2016 11:39

9. Severek kullaniyorum ustelik remington almistim.cok memnunum.

9 ekim 2016 11:36

8. Evde lazer epilasyon değil de ; (gbkz: evde lazer ağda )demek doğrudur. İpl'in etkinlik bakımından ağdadan farkı yoktur çünkü.

30 ağustos 2016 15:39

7. (bkz: remington ipl6750 i-light prestige tüy alma sistemi )

30 ağustos 2016 15:36

6. Lumea alıp denedim, tüyler ciddi ciddi çıkmıyordu, işe de yaradı yani ancak ipl sistemi ile çalışıyor Lumea. bu da kıl köklerinin uyutulması demek benim bildiğim kadarıyla. Bir de tenim beyaz olduğu için lazerden sonra kıl kökleri görünmeye devam ediyordu cildimin altından gri noktacıklar halinde. Görünmeyecek olsa devam ederdim ama olmadı, o yüzden bıraktım bunu yapmayı.

30 ağustos 2016 15:12

5. biraz önce ilk defa denediğim, çok memnun kalacağımı düşündüğüm epilasyon yöntemi.

birkaç gün önce philips lumea almaya girdiğim mediamarkt'tan rowenta instant soft lazer epilasyon cihazı ile çıktım.

rowenta'nın ampülleri 75000 atım kapasiteli ancak değiştirilebiliyor olmaları çok cazip geldi. philips'te ampül bitince makine de bitiyor çünkü.

ayrıca rowenta'da lazer epilasyon yaparken hiçbir yeri atlamamanızı sağlayan rulo gibi değişik bir düzenek var.

ayrıca fiyatı bir tık daha uygundu. orada araştırdım, hoşuma gitti, alıverdim ^^

az önce ilk seansımı yaptım bacak ve koltuk altımda. önceden de lazer yaptırmıştım, acısı normal lazer kadar, belki daha az. anlık bir yanma hissediyorsunuz sadece ışık söndüğü an acı geçiyor zaten.

kullanımı rahat, makine küçük, portatif.

benim tenim ve tüylerimin yapısı zaten lazer epilasyona elverişli, işe yarayacağından emin gibiyim. dediğim gibi yaptırmıştım ve işe yaramıştı ama bitmeden düzenli yaptırmayınca eski haline döndü tabi. düzenli olması gerekiyor sadece, evde rahatça yapabileceğim seanslarımı.

şimdilik memnun kaldım, ileriki zamanlarda alacağım sonuçlara göre ürün için başlık açıp paylaşacağım. ^^

30 ağustos 2016 14:52

4. Evde kullandığımdır ve kesinlikle çok kısa bir sürede çok işe yarayandır. Sadece ulaşamadığınız bölgeler için birinden yardım isteyebileceğinizdir. Herkese tavsiye ettiğimdir.

(bkz: philips lumea)

24 şubat 2015 02:14 ed.8 mart 2015 01:01

3. büyük rahatlıktır eminim ama cihazları çok pahalı. ucuzlayıp yaygınlaştığını görmek umuduyla...

4 ekim 2014 20:00