sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (212)
  • medya (4)

  212. Son 1 senedir kendim kesiyorum saçlarımı. Yurtdışında yaşamaya başladığımdan beri kuaför masrafımı 0’a indirdim ve çok memnunum. Her kuaföre gittiğimde sinirlerim yıpranıyordu resmen. Çok basit süslüler duştan çıkınca kafamı öne atıyorum ve tüm saçlarımı ensemden alnıma doğru iyice tarıyorum ve tokayla sımsıkı bağlıyorum. Parmaklarımla hizalayıp ucundan gerçekten maksimum 1 parmak kalınlığında kesiyorum. Islak olduğu için tedbirli davranıyorum ve bir anda çok fazla kesmek yerine 3 ayda bir kesiyorum böylece kırıklarını almış oluyorum. Eğer bir gün şekilli bir kesim istersem o zaman kuaföre gidebilirim ama buradaki kuaförler kuru kesin yapıyorlar. Türkiye’de hiç kuru kesime denk gelmemiştim ve o yüzden kuru kesimi beğenmiyorum. Neyse elinizin ayarına dikkat edin süslüler gerisi kolay. 

  9 temmuz 20:33

  211. uzun zamandır ben de saçlarımı kendim kesiyorum.

  kuaförleri pek sevmiyorum, herzaman istediğimden daha kısa kesiyolardı, bir de esnaflık yapacaklar ya, sohbet ede ede kesmek istiyolar, özel hayatımla ilgili sorular sorup yorumda bulunuyolar, sohbet etmek istesem eşim dostumla ederim, ben sadece saç kestirmek istiyodum halbuki.

  neyse işte bigün denedim, bir iki kere ufak hatalar yaptıktan sonra çok güzel kesmeye başladım, bikaç kere nerede kestirdiğimi soranlar oldu, bir de sık sık uclarından alıyorum, daha sağlıklı ve bakımlı görünüyo bence.

  dalgalı saça katlı kesimi nasıl yaptığımı anlatayım.

  banyodan önce kuru bir şekilde iyice tarıyorum saçlarımı. bir kulağımın hemen üstünden diğer kulağımın üstüne kadar çubukla saçlarımı ayırıyorum, üst tarafı toka ile topluyorum. annem varsa alttaki serbest saçları düz bi şekilde kesmesini istiyorum, eğer yoksa el yordamıyla kendim de kesebiliyorum. saçlarımın boyunu istediğim gibi ayarladıktan sonra katlara geçiyorum.

  başımı aşağı eğip tüm saçlarımı at kuyruğu yapar gibi topluyorum, at kuyruğunun çıkış noktası tam alnımda saçlarımın başladığı yer. ilk defa yapıyosanız burada keseceğiniz yeri belirleyip alnınızda saçların başladığı yerden bir tutam saçı tutarak işaretleyin, sonra başınızı kaldırın, tuttuğunuz saç katların başlayacağı yer, en kısa boydaki saç o kadar olacak, sonrası azar azar uzayarak devam edecek. ya da her seferinde 1-2 cm keserek başınızı kaldırıp nasıl durduğuna bakın, istediğiniz gibi olunca bırakın. başım eğik at kuyruğu yaptıktan sonra istediğim noktadan kesiyorum.

  eğer daha fazla kat istiyosam bir de başımın tepesinden ve\veya arkasından at kuyruğu şeklinde toplayıp bir daha kesiyorum, ama burada çok daha az kesmeniz gerek, başınızı eğip kestiğinizde 10 cm kadar kestiyseniz, sonra tepeden toplayıp bir 10 cm daha keserseniz sonuç facia oluyo, tepeden topladığınızda en fazla 3-4 cm kesmeniz gerek. en uygun sonucu yine başta azar azar kesip deneyerek bulabilirsiniz.

  bigün düşündüm, saçımı üç noktadan(alın, tepe ve arka) at kuyruğu yapıp kesiyorum ve harika bir katlı kesim elde ediyorum, kuaförlere taş çıkarıyorum resmen, saçımı (alnımdan enseme kadar) ikiye ayırıp iki yandan toplasam ve bir de öyle kessem toplam beş noktadan kat yaratmış olurum, daha güzel olur dedim, saçlarımı ikiye ayırıp cimcime kızlar gibi iki yandan topladım ve kestim, ve sonuç... yabancı ülkelerin yargıçlarının perukları olur ya başlarının üstü ve yanları çok kısa, arkası çok uzun, aha aynen öyle oldu işte.(gizlinot: swh)

  8 temmuz 18:30 8 temmuz 18:31

  210. Erkek arkadasimin benim saclarim da yaptigi eylem. Bir pro makas ve 2-3 YouTube video ile gayette istedigim saca kavustum. ( dumduz makas izli)

  15 haziran 00:29 15 haziran 04:22

  209. ben geçen gün yaptım bunu zaten uçlarından kendim alıyorum. duştan çıktım kafamı eğdim ve yaklaşık bir parmak kadar kestim. sonra saçlarım kurudu. aman Allah'ım özellikle saçımın önlerinin iğrençliğini tarif etmem mümkün değil, kıvırcık olduğu için kafamın önüne bir tomar kısa saç toplandı böyle tövbe bismillah çok garip bir şey oldu, çok rezildim gerçekten. bundan sonra asla o şekilde kesmem zaten o faciadan sonra uzun bir süre saçıma ellemem.

  14 haziran 18:06 14 haziran 22:27

  208. Kıvırcık saçlara sahip olduğum için kuaföre gitmek benim için tam bir eziyet. Söylememe rağmen asla dikkat etmiyorlar. Yeterince ıslatmadan taramaya çalışan mı dersiniz hatur hutur dikkat etmeden tarayan mı dersiniz. Zaten genel olarak istediğim boyda kesmemeleri gibi bir mevzu da var. Asla anlaşabildiğim bir kuaför bulamadım. Daha sonra kıvırcık saçlar için kuru kesimin daha iyi olduğuna dair bir yazı okudum. Böylece saçın duruşunu da ayarlamış oluyorsunuz saçı kıvırcık olanlar iyi anlar düz haliyle kestiğinizde bukleleriniz bi kaç gün nasıl kıvrılacaklarını şaşırırlar. Bu yüzden evde kesmeye karar verdim ve 3 yıldır kendim kesiyorum zaten kesme dediğim uçlarından almak. Saçlarım kıvırcık olduğu için aynı boyda olan saçlarımın bukleleri bile hiçbir zaman aynı boyda olmadığı için hiç sorun olmuyor. Benim gibi kıvırcıklara tavsiye ederim :)

  14 haziran 16:59

  207. En son 2009 da kuaförde saç kestirdim. O tarihten sonra hep kendim kestim. Ve 2009 dan beri sadece 1 defa saçım için kuaföre gitmiştim , boya için. Saçlarım çok kalın telli ve gürdür yani hatalı kesme olasılığı çok yüksek, ama dikkat ederseniz sonuçlar sizi asla üzmez. Düz kesimde dikkatlice ve sürekli kontrol ederek kesmenizi önerirken, dalgalı katlı kesimde tutam tutam saçlarınızı alarak, onları kendi çevresinde kıvırıp makasla en kısa katınızın olması gerektiği yerden kese kese saç ucunuza kadar gelin. Hep böyle yapıyorum ve bazı zamanlar insanlardan “kesimini nerede yaptırdın? çok güzel.” Cümlelerini duyuyorum. Kendim kestiğime Hiç pişman değilim, yaşasın evde kuaförlük!

  14 haziran 10:06

  206. Senelerdir yaptırdığım eylem. Hatta öyle ki en son ne zaman kuaföre gittiğimi bile hatırlamıyorum. Kıvırcık ve kalın telli saçlarım çok çabuk da uzamıyor, saçlarım boyalı değil ve bakımını yaptığım için hiç kırığım da yok, gerektiğinde de anneme kestiriyorum dümdüz. Kabarık ve gür saçlarımda ara makasmış, modelmiş falan son derece riskli şeyler, en ufak hatada iğrenç ve kullanışsız oluyor. Bugüne kadar gittiğim hiçbir kuaför de “dümdüz kesilecek” dememe rağmen bunu bile yapmadıklarından hiç acaba bir kere kuaföre gitsem mi diye düşünmüyorum bile.

  Ekleme: saçlarımda kırık olmamasının asıl sebebi saç kurutma makinesi kullanmayışım kızlar. Yok ben hasta olurum falan demeyin, alıştırın kendinizi. Kırıklarınız azalır, büyük rahatlık sağlar.

  14 haziran 09:20 14 haziran 09:31

  205. Saçlarım dümdüz ve ben 3 yıldır evde kendim kesiyorum. En son kuaförden sinirle çıkmıştım ve makası elime aldım. Hatta 2 yıl önce upuzun saçlarımı çenemin hizasında kestim ve çok da memnun kullandım.

  Şu aralar kuaförlerdeki fahiş fiyat artışları da gözümden kaçmıyor. Bu yüzden başıma bir şey gelmezse kendim kesmeye devam edeceğim.

  Sadece düzeltmenin, kırık aldırmanın en az 40 tl olması bana fazla geliyor. Üstelik kuaföre gidip asla saçını kestirip çıkamıyorsun. Fön de çekelim, saçları da yıkayalım, bakım yapalım.....

  Ben yıldım ve çok memnunum kuaförsüzlükten.

  14 haziran 00:16

  204. bugün deneyimlediğim eylem. saçlarımı anneme kestirdim, sonuç da gayet güzel oldu. şimdiye kadar kuaförde saç kesimine para vermemin pek de gerekli olmadığını hatırlatmış oldu.

  saçlarımı dümdüz kesmek dışında ekstra bir ihtiyacım olmadığı için bundan sonra yine evde keseceğim uzadıkça. zaten şimdiye kadar gittiğim bütün kuaförler de saçımı yamuk kesiyordu (gizlinot: bu benim kafa yapımdan dolayı, suç kuaförde değil ama yine de yamuk kesti hepsi sonuçta), biz de evde aynen yamuk kestik, sonuç kuaförle aynı. en azından bir masraftan kurtulmuş oldum. 

  13 haziran 22:10

  203. Saçlarım kıvırcık ve ince telli. Çok fazla dökülme problemi yaşadığım için sık sık kestirmem gerekiyor zaten kısa saç daha çok yakışıyor. Fakat öğrenci olduğum için sürekli santim santim kestirdiğim saçlarıma en azından 20 tl ödemek istemiyorum. Ayrıca zaten çok kolay kopan saçlarıma çılgınlarca güç uygulayarak fön çekiyorlar. Fön istemediğim zaman avuç avuç köpük sürüp kurutuyolar ve İsmail YK oluyorum. Bu sebeplerden dolayı kendim kesmeye başladım. Sıradan bi makasla kıt kıt kesiyorum zaten kıvırcık olduğu için belli olmuyor yamukluğu saçlarım da param da bana kalıyor.

  10 mart 14:47