sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (244)
  • medya (3)

  244. Evde spor değilde müziği açıp çılgınlar gibi mezdeke oynamak, horon tepmek (tek kişilik dev kadro) dans hem kalori yaktırır hem bu vücudu şekillendirir. Canım anam bazen gelir bana katılır analı kızlı oynarız 😀

  26 nisan 17:54

  243. Bugün başladım bakalım. Kilo fazlam olmasa da alt bedenimin bıngıl bıngıl olmasından mütevellit spor yapmak farz oldu. Şu skinny fat dedikleri ben oluyorum galiba. Hedefim 1 ay boyunca haftada 3 gün spor yapmak. Bu arada aylardır o kadar hareketsiz yaşıyorum ki kondisyonum baya bi düşmüş. 20 dk zor dayandım :(

  26 nisan 16:51

  242. (link: https://www.youtube.com/watch?v=f7IHzwgXX78&t=0s&index=12&list=PLjjosHJzf3HMPxw5XQY6oybG25g1MmZgO pilates video) evde pilates topunuz ve boş vaktiniz varsa tavsiye ederim. biraz eski bir video fakat sıkılaşmak için gerçekten çok etkili

  13 mart 12:25

  241. Hava şartları na mümkün olunca ve spordan uzak durulmaması adına yapılması gereken mekansal spor türüdür. Ha spor salonlarında ha evde spor yapmanın tek farkı “rahatlık” faktörüdür. Yani evde olmanın rahatlığıyla biraz daha spor yapabilir, istediğiniz saatlerde takılabilirsiniz lakin salon sporları için önce çanta hazırla, koşa koşa duş al, hafif nemli saçlarla çık dışarı eve yetiş yarın ki program için bir daha çanta hazırla vs vs. En güzeli evde yapılan ancak disiplinize ediyor olmaktır aslolan.

  Hatta öyle ki kas ağrısından durulmayacak vaziyete de gelinir.

  (link: https://guvensozluk.com/yogun-spordan-sonra-hissedilen-kas-agrisi_16204 )

  12 mart 18:23

  240. Hava şartlarını, yorgun olmayı, yanında eşya olmamasını vs. hiçbir şeyi bahane edemediğin spor türüdür.

  Dışarda spor yapmakla ilgili; terledikten sonra spor salonunda duş almak da duş almadan giyinip terli terli eve yürümek de beni çok rahatsız ettiği için bu düşüncelerin beni spora gitmekten alıkoyduğunu fark ettim. Bir de anlamsız bir şekilde yüzüm terliyor ve haliyle oradaki havluları yüzüme sürmek istemiyorum.

  Ben de niye inat ediyorum ki diye düşünüp (üyeliğim olmasına rağmen) çareyi evde spor yapmakta buldum. Böyle çok daha kolay ve sürdürülebilir oldu benim için.

  Hem de Callanetics’e başladım bu sayede ve sanırım bu zamana kadar en keyif alarak yaptığım egzersiz bu oldu.

  12 mart 18:05

  239. spor salonunda yapılandan farksız olduğunu düşünüyorum eğer disiplinli olursanız. bir pilates matı ve orta boy pilates topuyla yapamayacağımız spor yok. hatta topa bile ihtiyaç olmayabilir. üstelik istenilen şarkıyı açıp canınızın istediği saatte yapma avantajıyla.

  özellikle yazın sıcaktan skolyoz ağrılarımın artmasıyla hergün evde hareketlerimi yapmaya çalışıyorum. gayet de memnunum. evde olursam canım istemez, terliyorum diye çabuk bırakırım gibi klişeleri henüz yaşamadım.

  11 mart 18:21

  238. domyos medium seviye pilates bandı ile devam ediyorum. şınav ile üst vücudu çalıştırıyorum artıkdan lateral yana açış, öne çıkış ile tüm omzu çalıştırıyorum. kol yine bantla press yapıyorum. arka kol için iki sandalye ya da ayaklarım sandalyede kendim yatakta olacak şekilde arka kol press yapıyorum (hepsini anlatan görseller atabilirim) düz squatları yapıyorum fakat onun için de kücük bantlar var alabilirsiniz.

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=O2UmiBa0FdI evde yapabileceğiniz squat hareketleri)

  11 mart 00:05

  237. Disiplinli bir şekilde yapabilene saygım sonsuz.

  7 mart 23:13

  236. evde spor yapmaya bayılanlardan biri de benim. daha önce ''düzenli spor yapmak'' başlığına da yazmıştım. spor salonuna gidemiyorum yoğunluk sebebiyle bu yüzden evde spor yapmak daha avantajlı geliyor sürdürülebilirlik açısından. uzun süredir pilates yapıyordum sırt ağrılarım için. ancak son zamanlarda basen ve göbek beni çok rahatsız etmeye başladı, biraz daha haşin sporlar yapmaya yöneldim :)

  youtube'dan (link: https://www.youtube.com/channel/UCpQ34afVgk8cRQBjSJ1xuJQ madfit) 'i takip etmeyi seviyorum. hem çeşitli videolar var, sıkmıyor hem de ihtiyaca yönelik içerikler var. arzu eden bakabilir.

  ben günde 20-30 dk spor yapıyorum. 2 gün yapıp 1 gün dinleniyorum. vücuttaki toparlanmaları gördükçe yediğinize içtiğinize de dikkat etmeye başlıyorsunuz maksimum etkiyi görebilmek için. süper motivasyon sağlıyor insana.

  edit: başlamak isteyen süslülere motivasyon olsun diye yazıyorum. bu rutinimle 1 ayda kalçadan 1,5 cm, baldırdan 1 cm incelmişim. yediklerime az daha dikkat edersem hedefime ulaşabilirim bence.

  7 mart 13:17 21 mart 00:07

  235. her yerde kendime hareket edecek alan yaratabilirim. iş yerinde hantallaştığımı hissettiğimde tuvalete gidip 50 squat yaptığım bile olmuştur swh. bütün haftasonu evden çıkmayacaksam açıp leslie ile bol bol hareket edip farkı kapattığımı düşünüyorum. hareket iyidir her an yapılabilir.

  7 mart 12:49