girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (190)
  • medya (4)

190. Evde daha verim alabileceğiniz bir uygulama önerebilirim. Nike training. Play storeda ücretsiz bir uygulama. Uygulama içeriği size profesyonel bir ekip hareketin doğrusunu gösteriyor sizde yapıyorsunuz ayrıca istediğiniz özelliğe uygun training seçenekleri var kalça yakma vücut sıkılaştıma yoga vs gibi. sizin için bir plan da yapıyor ve ona göre antreman koyuyor ben şahsen idmanlarından verim aldım

18 ağustos 17:39

189. Praktiler’den gün itibariyle 125 liraya tüm pilates alet edevatını edinmemle başladığım aktivite. Evden çıkmak olsun, motivasyon olsun diye diye sadece 1 ayına gidip bıraktığım ve havaya saçtığım spor salonu ücretleri yanında hiçbir şey. Heryerdepilates.com’a üye oldum, videoları gerçekten çok başarılı. Eklemeyi unutmayım, 3 gün deneme süresi olmak üzere buraya da aylık 27 lira ödüyorum. Vücudun her yerini çalıştırmaya yönelik Videolar var. Her gün yapıp basen ve göbek bölgemdeki sıkılaşmayası tespit edeceğin. Girdiyi de sonuçları içerecek şekilde tazelerim. Yalnız ilk yapışım sonrasında bile sağladığı rahatlık hissi muazzam. Ayrıca evinizde rahat rahat hemen spor sonrası duş alabiliyor olmanız da artılardan biri. Tabii ben yalnız yaşadığım için daha avantajlı olabilir, ailesiyle kalan ya da çocuğu olan süslüler için spor salonları daha harekete  geçirici ve pratik olabilir

17 ağustos 21:13

188. Zemin katta oturmuyorsanız alt komşularınız dolayısıyla gönlünüzce hoplayıp zıplayarak jumping jackler, zıplamalı squatlar vb hareketleri yapamadığınız spor çeşididir.

Pilates ve yoga ev sporları içinde ideal. Özellikle pilatesin sonuç vermeme ihtimali: yok.

Pilates için ebru şallı, yoga için nike'ın ntc uygulamasını önerebilirim.

Yok ben pilates için o kadar malzeme alamam yogayı da başaramam derseniz internetten çeşitli bölgeleri çalıştıran hareketleri araştırıp her 1-2 günde bir yaptığınız set ve tekrarları arttırarak gayet de güzel sonuç alabilirsiniz. Birtakım mat hareketleri (makas, plank, şınav, mekik vs), squat, lunge ve en nostaljik hareket olan uzanarak ayaklar havada bisiklet çevirme hareketi (gizlinot: Ahjdhd) başlangıç için uygun bence.

Ama bilin bakalım ne eksik? Motivasyon....

17 ağustos 20:34


187. Bir arkadaşım söylemişti. YouTubeda Ebru Şallı çilek gibi karın 2 yle 8 kilo verdim demişti.

17 ağustos 19:15

186. 1 haftadır falan yapmaya başladım. başta 100 squatla başlamıştım sonra sadece squat yapmanın pek faydası yok diyerek olduğum yerde 30 dakika yürüyüş+squat yapmaya başladım. Bugün de aklıma geçen sene bulduğum güzel bir video geldi. hadi Rüya denemekten ne zarar gelir dedim. Sadece 15 dakikasını yapabildim ve her yerimden ter boşaldı. Video 30 dakikada 500 kalori yaktırıyor, tüm vücut çalıştırıyor. süper bir video

(link: https://youtu.be/85cCltaEGuk video bu) kesinlikle bakın bir.

17 ağustos 18:56

185. Vakti olmayanlar icin pilates ve yuruyus gibi sporlari önermem. 4 dk lik tabata antremanlari daha efektif olacaktir. Oldukca zorlayici. O yuzden spor gecmisi olmayanlar icin agir gelebilir. Kolay seviyeden baslayabilirler. Daha kolay hareketlerle kendi programlarini olusturabilirler.

6 ağustos 19:20

184. Hava muhalefeti sebebiyle yapamadığım şey. Gerçekten çok istiyorum, gerçekten çok iyi geliyor bana ama hava o kadar sıcak ki en fazla kol çalışabiliyorum.

Dipnot. Girdiğim evde vantilatör bile yok. :(

6 ağustos 16:55


183. 26 temmuz perşembe günü başladığım ve bırakmayı gerçekten istemediğim aktivite. şöyle ki vücudumun şekle girmesini istediğimden, pilates yapmaya karar verdim. decathlon'dan yaklaşık 90 liraya kıyafetler hariç (evdekileri giyiyorum) tüm pilates malzemelerini aldım. açtım ebru şallıyı, başladım. şu an 5.günümü tamamladım ve imkansız olmadığını gördüm. eğer böyle bir hevesiniz varsa çok zor, çok yorucu gibi yorumlara aldanmayın lütfen. bir an önce başlayın. ha bir de sağlık için canım, kesinikle estetik kaygısı yok(gizlinot: swh)

30 temmuz 13:40

182. Kilo vermek isteyenler ıçin

- fitness blender 8 week programlarını seviyemize uygun seçip alıyoruz

- ayarlanabilir dambil seti birde mat

temin ediyoruz

-beslenmemize dikkat ediyoruz.

Bu iş tamam.

20 temmuz 21:35

181. vakti az olanlar için daha yoğun olan hiit antrenmanları daha tercih edilesidir. tabii evin havadar olması lazım. bu sıcaklarda biraz zor olur fakat klima değil de vantilatör eşliğinde yapılabilir. benim en iyi sonuç aldıklarım: tabata, squatgirl'ün hiit videosu. bölgesel için de blogilates'in videoları. 20 dk sürüyor zaten hiit videolar. tabata'yı ise birkaç tur yapıyordum ben. bu aralar vakit bulamıyorum ama tekrar başlayacağım. şuna garanti verebilirm ki hiit yaptığınızda gerçekten spor yapmış gibi hissediyorsunuz ve ter içinde kalıyorsunuz.

20 temmuz 21:28