girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (209)
  • medya (3)

209. eğer dizleriniz sorunluysa, biraz kilonuz varsa dolayısıyla eklem problemleri çekiyosanız ya da hoplayıp zıplamak istemiyorum diyosanız body project'in low impact videolarını önerebilirim. hem çok terletiyo hem dizlerinizi zorlamıyosunuz. videoları çeken adam fena gaza getiriyo üstelik aksanı da çok güzel kendisini dinlemek çok keyifli. tek eksisi şu, yaptığı hareketleri önceden göstermiyo yani en azından benim şimdiye kadar izlediğim videolarda durum böyleydi. o yüzden önceden videoları hızlı hızlı geçip hareketlere bakmak yararlı olabilir. 

15 eylül 19:26

208. temelde birkaç pilates hareketi biliyordum, bir de cassey ho adında bir kadın var çok verimli yaptırıyor pilatesi videolarında, evde bunları yapmaya çalışırdım zaman zaman. yaptığım zamanlar daha dinç ve mutlu hissediyorum evde olması da çok pratik bir şey. keşke yılın her günü rutine bindirebilsem hem yağ yakımını artırıyor hem de güçlendiğimi hissediyorum. cassey ho' nun "blogilates" isimli kanalı var bakabilirsiniz.

15 eylül 11:59 15 eylül 12:01

207. Tartidaki sayi eksilmese bile belim ve bacak ölçümün incelmesini evde abs workout yapmama borçluyum.ilk basta cok canınız yanıyor ama lütfen deneyin bir haftada sonucu göreceksiniz düz bir karın hepsini unutturuyor

15 eylül 07:37 15 eylül 20:52


206. Her yaz bir şeylere başlayıp en fazla 2 ay yapıp bırakıyorum ben maalesef. İlk olarak kayna itsines bbg programını yapmıştım ama benim için zor geldi ve bir ay sonra bıraktım. Daha sonra platesi denedim. Ebru şallının selülit savarını yapmıştım ve o yaz o kadar esnek olmuştum ki kendime inanamadım ve çok mutlu olmuştum çünkü normalde otururken ayaklarıma dokunamayan biriydim. Bu yaz da evde yürüme videolarına merak saldım. Walking at home exercise yazınca YouTubea videolar bulabilirsiniz. Şimdi diyeceksiniz ki çık dışarıda yürü haklısınız da ama yürüyüş yapabileceğim bir yer yok yakınlarda ve normal sokakta da yürümek istemiyorum sürekli insanlar ve arabalar çıkıp duruyor önünüze. Ve çok düzenli olmasa da yoga yapıyorum son zamanlarda. Beginner seviyesi olduğum için hem çok yormuyor hem de kronik sırt ağrıma ilaç gibi geliyor. Bu saydıklarımın hepsini yapıp bıraktım mesela ama yogayı 4 aydır devam ettiriyorum. Bence hoşunuza giden bir egzersizi bulmak en önemlisi çünkü ilk saydıklarım bana hep yapılması zorunlu bir şey gibi geliyordu ama yogada öyle hissetmiyorum isteye isteye yapıyorum

14 eylül 23:39

205. 2 sene önce gittigidiyor'dan 2 kiloluk dumbell'lar almıştım yanlış hatırlamıyorsam 15 liraya. sporu git gide geliştirdim 44 kiloya düşmüştüm ve 12 kilo çalışabiliyordum. stresli dönemlerim azaldıkça hırsım da gitti ve artık yapmayı bıraktım. kilom 48'e sabitlendi yakından pek memnun olmasam da uzaktan ince göründüğüm için çok da önemsemedim. tabi her şeyden önce sağlık için yapmamız gerek. en yakın zamanda düzenli olarak başlayacağım ben de. siz de sakın bırakmayın süslüler:) ilerde meyvelerini yemek paha biçilemez:)

14 eylül 22:54

204. Yapamadığım eylem. Tam karar alıp spora başlıcam diyorum sonu halının üzerinde yuvarlamalarımla bitiyor ve vazgeçiyorum.. tembelim galiba sözlük

14 eylül 22:07

203. Yaz başından beri düzenli olarak yapıyorum. 1 aydır challengelar yapıyordum hepsi bitti dün. Bugün alexis ren’in 10 minute ab workout ve beach butt videosuna başladım. Bir hareket dışında hepsini yapıyorum ama kaslarım çok iyi çalıştı gerçekten. 30 gün devamlı yapacağım sonra da haftada 2-3 gün şeklinde bir düzen oturtmak istiyorum. Çünkü 1 ay sonra okulum başlayacak. 30 günlük challengelar ile birlikte iyi bir incelme kazandım 1 ay içinde yine aynı etkiyi almak istiyorum. 

Bundan sonra sporu bırakacağımı zannetmiyorum çünkü marttan beri karatay beslenme şekliyle çok fazla kilo verdim sporla birlikte vücuduma iyi bakmak istiyorum.

14 eylül 22:05


202. Herkes neden deli gibi zayıflıyor şimdi anladım. Helal olsun be. Ben ve spor cidden yanyana gelemiyoruz. Çoğu kere spor salonuna gitmeme rağmen hiçbir salonu sevemedim. Basıyor o salonlar boğuyor beni. Eve koşu bandı aldık bu yüzden. Suan askılık olarak duruyor. Hatta satmaya çalışıyorum. 

14 eylül 21:49

201. sürekli yaptığımdır:)

bir aralar leslie sansone ile yürüyüş yapıyordum vakite göre 3 mil 5 mil baya etkisini görmüştüm.

şimdi 30 dakikada 500 kalori yaktıran bir video keşfettim.yaklaşık 6 kişi bir spor koçu eşliğinde squat,mekik,şınav gibi zorlayıcı hareketleri yapıyorlar.bu aralar kas yapmak adına bu videodakileri uyguluyorum.

EDİT:bir süslümüzün uyarısı üzerine farkettim.bahsettiğim video 30 dakikada değil 40 dakikada 500 kalori

14 eylül 20:51 15 eylül 12:11

200. Bu yola baş koyan ve artık netice almak isteyen arkadaşlarıma Linda wooldridge’nin youtube videolarını şiddetle öneriyorum. Haftanin belli günlerinde yürüyüşle desteklerseniz inanın çok faydasını göreceksiniz. Her bölge için her seviyede egzersiz videosu var; mutlaka seviye uyarılarına dikkat edin çünkü int. ve adv. hareketleri oldukça zorlayıcı.

 İlk etapta beginner videolarıyla kendiniz zorlamadan başlayın. Öncesinde ısınma ve esnemeyi ihmal etmezseniz sakatlanma yaşamazsınız. Sonrasında sıcak bir duş tabii ki.

Cardio hareketleri içinse saniye uyarılarını ve molalarını muhakkak dikkatli dinleyin hatta siz + 5 10 sn koyun. Kalp bu, şakaya gelmez dikkatli olun. 

Son olarak videolarda sırt ve boyun duruşunu iyice inceleyin ki hareketlerden sonra ağrılarınız olmasın. Artık gönül rahatlığıyla kendinizi Linda reisin yakıcı kollarına bırakabilirsiniz, kolay gelsin.

14 eylül 16:08