sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (231)
 • medya (3)

231. Kendi adıma bir kaç yöntemle sürdürülebilir hale getirdim:

Youtubedan en fazla 15 dakikalık videolarla başlayın. Sakın öyle 45 dk bilmem kaç kalori vs gibi iddialı şeylere girişmeyin. Uzun süreli videolardan hemen sıkılabilirsiniz. 

Bir kaç gün dişinizi sıkıp arka arkaya sporunuzu yapın. Sonraki gün kaslarınız acıdıkça, spor yaptığınızı hissettikçe bünyeniz kendiliğimden istemeye başlayacak

En az 10 gün uygulayabildiyseniz yavaş yavaş süreleri artırıp, ağırlık, pilates lastiği, çember gibi aletler ekleyebilirsiniz. Ama bunları ilk günden alıp gelmeyin.

Evde sporu pijamanızla yapmayın, rahat bir tayt ve üst giyin ve az da olsa kendinizi böylelikle havaya sokun.

Spor yaparken kendinizi hızlı çekim videoya alabilirsiniz, canınızın istemediği ertesi gün bu video sizi gaza getirecektir

Sporu akşam yemeği sonrasına bırakmayın, eğer karnınız açsa yoğurt gibi hafif bir şeyle bastırın ve sporunuzu yaptıktan sonra yemek yiyin ki ağırlık çökmesin

Whatsapp gruplarınızdan arkadaşlarınızla yarışma başlatın, her gün spor yapmayı kim başarabilecek, en disiplinli kim gidiyor, günün sporu yapıldı mı, akşam hangi video uygulansın gibi sizi gaza getirecek etkileşimler yaratın

Haydi bakalım kolay gelsin süslüler

15 ocak 22:38

230. her seferinde yapmak üzere niyetleniyorum ama malesef arkasından koltuk bana, ben koltuğa bakışmaya başlıyoruz. sanırım para vermeden olmuyor benim açımdan bu iş.

15 ocak 22:07

229. tamam abi yapıcam deyip ilk hareketimde yere yapışmamla biten muazzam aktivite :d

15 ocak 00:59

228. Çıkıp şöyle doğada yürüyüş yapmak çok isterdim ama yaşadığım yer buna hic uygun degil, sitenin içinde onlarca bina arasında dolanmak canimi sıkıyor, siteden çıksam her yer araba, kaldırım bile dogru düzgün yok.

O yüzden evde önce youtube’dan lesslie ile 1 ya da 2 km yürüyüş yapıyorum. daha sonra 30 günde kilo ver uygulamasını kullanarak tüm vücut için olan egzersizleri yapıyorum. İkisi birlikte toplam Günde 450 civarında kalori vermemi sagliyor. çok degil belki amA yan gelip yatıp kalori almaktan iyidir diyorum.

14 ocak 14:32

227. nike training club uygulamasıyla yıllardır evde spor yapıyorum.. bir spor salonuna angaje olmak bana zor geliyo.. spor salonu için hazırlanmak, gitmek zaman kaybı gibi geliyo..

evde olunca kendime göre mola vere vere spor yapıyorum.. genelde ipadden bi video falan açıyorum..

gayet memnunum.. önemli olan nerede yaptığınız değil, disiplinli olup olmadığınız

14 ocak 09:42

226. Telefondaki 30 gün fitness uygulamasını kullanarak (bazen de squatgirl gibi kanalların videolarını izleyerek) yapıyor olduğum eylem. 

Hem spor salonuna para vermiyorsunuz, hem daha rahat oluyorsunuz, hem de gerçekten etkili ve insanı iyi hissettiriyor.

13 ocak 23:21

225. öğrenci olduğum için spor salonuna para ayıramadığım zamanlarda kurtarıcım oldu bu durum. int video bulmaya biraz üşendiğim için nike training club’ı indirdim ve kesinlikle tavsiye ederim. istediğiniz her türde egzersiz var ve 1 ayda karın kası dahi yapmıştım. spor salonuna gidemiyor iseniz bu uygulamayı bir deneyin derim en fazla 45 dakikanızı alır.

13 ocak 01:42

224. Ballet beautiful videoları silinince ben de boho beautiful dan videolar yapmaya başladım. Çok güzel yoga videoları var tavsiye ederim özellikle (link: https://youtu.be/fxztKrxxDlk Yoga for weight loss ) videosu gerçekten zorlayıcı ve güzel. Ayrıca genelde 20 dakika sürüyor, mat dışında hiçbir ekipman istemiyor. Evde spor aletim yok diyenler için de uygun. Karın, kol, bacak, genel yoga ne ararsanız var, mutlaka hoşunuza giden bi video bulunur ama ingilizce.

Bir de çetin Çetintas'ın Chakra serisi var. Her Chakra için ayrı bir yoga akışı içeriyor. İhtiyacıma göre haftada bir onlardan birini ya da ikisini yapmak da hoşuma gidiyor. Çetin hocanın videolarını da çok seviyorum, türkçe yoga yapmak isteyenler için oldukça iyi bir kanal. Hocanın anlatışı çok ayrıntılı, farklı zorluk seviyesine göre farklı dersler var. Ancak videolar boho beautifula göre biraz daha uzun, yarım saat kırk dakika civarında.

Yine de elinde silinen ballet beautiful videoları olan süslüler varsa mesaj kutuma beklerim, yerini hiçbir şey tutmuyor =(

Edit: ekleme yapıldı

12 ocak 16:32 12 ocak 17:33

223. Bu başlığa daha önce teşvik edici girdiler yazmıştım, şimdi başka bir şey söylemeye geldim.

2.5-3 senedir evde spor yapıyordum düzenli olarak, internette bulduğum videolarla baka baka. Bedenim muazzam değildi ama 13kilo vermiştim, sıkılaşmıştım, 34 bedene girebiliyordum, geçmişimi düşününce bunlar imkansız şeylerdi benim için.

Her neyse, bir sakatlık geçirdim ve ayağımı bir süre kullanamadım, sporu bıraktım. 1 ay gibi bir sürede hafiften toparladım ama canım istemedi, üşengeçlik ettim ve 3 ay kadar spora ara verdim. Önceden haftada 4-5 gün yapardım.

Bu 3 ay sonunda her yerim yeniden bıngıl bıngıl olmaya, pantolonlarım hafiften dar gelmeye başladı. O fit, sağlıklı yaşamı da kendime veren bendim, bu yaşamı da. Hala o üşengeçliği üzerimden atamasam da yeniden başladım 1 haftadır ve ufak da olsa etkilerini hissetmeye başladım. Spor yapmış vücut dolar gibi, geldiği yeri kolay unutmuyor. Biraz zorluyor, uğraşıyor ama hatırlayıp yeniden şekillendiriyor, esneklik veriyor.

Yani demem o ki, spor çok güzel ve önemli bir şeymiş, insanın kendine verebileceği en güzel şey. O yüzden bırakmayın, vazgeçmeyin, başlamadıysanız başlayın, bahaler hep var ama onlardan kurtulun.

12 ocak 16:00

222. beceremediğimden, becerene büyük saygı duyduğum konu. efendim bendeniz ay terazinin tüm özelliklerini yansıtan bir üşengecim. yanımda hoca olmazsa çalışamıyorum yani birinin dürtmesi gerek beni. evde spor yapmayı çok denedim ama 20 dakika sonunda diziye başlıyorum daha doğru düzgün terlemeden. ben spor için haftada 3 kez pilates, zumba, aerobik sınıfına gidiyorum. evde spor yapmayı başarabilen arkadaşların azmini kutluyor, alınlarından öpüyorum.

11 ocak 21:16