yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (379)
  • medya (5)

  379. 40 derece sıcakta nasıl devam edebileceğim bilmiyorum

  20 mayıs 14:18

  378. 9 Mayıstan bugüne güncelleme gireyim dedim, spor devam değişim yok :(( marketten yağ yakıcı hap aldım günde 3 tane içiyorum. 

  taş olsa çatlar dağ olsa yarılır ama yok! karnım bılık bılık hala 64üm. Yağ oranım %34lerde. 3 gündür 16-8 oruca ve 1400 kaloriye geçtim inşallah bir şeyler görürüm. Kendime güvensem kabak detoksu yapardım ama ona inancım olmadığı icin denemem bile. 

  Normalde pek kıskanan biri değilim ama ayda 5 kilo verdim diyenleri inanılmaz kıskanıyorum. 

  20 mayıs 14:14

  377. Hareketi,hizalanmayi bilmiyorsak ya da dikkat etmediysek sonu sakatlık olan eylemdir.(gizlinot: Fizik tedavi alıyorum şuan bu yüzden :()

  (link: https://instagram.com/erginkirbac?igshid=1k75bmt4ks95x Buraya ) tıklarsanız interval,hit nedir,efendime soyliyim o kadar saat spor yapiyoz ama neden sonuç yok felan açıklıyor.

  Leslie'de olay kas aktifliği bence,yağ yakımina zayıf değilseniz ciddi katkısı yok. Ama leslieyi interval şekilde yaparsak yani misal 10sn hızlan kalbi hızlandır,30 sn normale döndür. (link: https://www.fitekran.com/hiit-ile-forma-girin/ Bak burda tam açıklama var)

  15 dkka bile yetiyor ki daha fazlasi araştırmalarda önemli bir fark yaratmamış. Buna anaerobik egzersiz deniyormuş. Enerji oksijenle değil oksijensiz ortamda karşılanıyor ve depolar kullanılıyor. vücut besinlerden aldığı enerjiyi yakmaya fırsat bulamadığından dolayı hazır enerji kaynağı olan glikojene sarılır. nedenle kısa süreliler. Ve açken depoları kullanıyor vücut, bu detay önemli. Sabah saati bu nedenle öneriliyor.

  Kalp atış hızı belli seviyeye getiriliyor. Kalp sağlığı, kas kütlesini koruyor.Özellikle koşma ve yüzme buna çok iyi bir örnek. Nefes nefese kaldığımızda vücut gerekli enerjiyi nereden alacak çünkü yeterli oksijen yok? Tabiki özenle depoladigimiz fındık fistik kebaptan..

  Herkese uygun mu nooo. Kalp problem,şeker gibi hastalıklarda uzmana danışın. Kademeleri var birde yeni başlayıp 20sn koş 10sn dinlen yaparsak,ışığı görebiliriz.

  Sonuç olarak yağ yıkımı glikozun glikojene çevrilip enerji ihtiyacı olarak kullanılması sonucu oluyor. Evde sporda dikkat edin bence yavaş adım adım başlayın. Neden bunu dedim ben dikkatsiz bir hareketle sakatladım kendimi. O instagram vs. Videolar bence hepsi, herkese uygun değil.

  Sağlıkla kalın.

  Edit:imla

  12 mayıs 09:19 12 mayıs 10:27


  376. kilo verme ve fiziksel görüntünün dışında ben bambaşka bir etkisine değinmek istiyorum. elbette bu evde ya da dışarıda yapılan tüm spor etkinlikleri için geçerli ancak karantina sürecinde evde yaptığımız için burada paylaşmak istedim.

  öncelikle şu an corona sürecinde olduğumuz anksiyete ve stres kaynaklı; duygusal beslenme bozukluğu yaşanabiliyor. spor yapınca bu anksiyete seviyemiz azalıyor ve durduk yere yeme krizleri baskılanıyor. hele ki böyle kendimizi aşırı hırpalamadan, uzun tutularak yapılan düşük tempolu sporlar; özellikle duygusal yeme sorunu yaşayanlarda bence çok çok daha etkili. çünkü 1-2 saat boyunca beyniniz başka şeye odaklanmış oluyor ve stres faktörünü unutmuş oluyorsunuz. aynı şey yoga ve meditasyon için de geçerli. böylece gün daha çabuk geçiyor hem de sürekli yemek yemekten kurtulmuş oluyor insan.

  12 mayıs 00:00

  375. Sonunda gün aşırı yaparak rutine oturttuğum şey. Araya bir tembellik günü koyunca daha motive yapıyorum. Fitonomy ve leap fitness group un bir uygulamasını kullanıyorum. Isındıktan sonra kol, kalça ve karın çalışıyorum. Bütün program toplam 40 dk sürüyor.

  9 mayıs 19:23

  374. 25 Nisandandaki entryden sonra günde 1 saat evde YouTube ile spor yapmaya başladım. 20 dk full+ pamela reif ile abs veya booty+ 10 dk kol çalışıp, üstünü leslie 1-2 mile ile tamamlıyorum. Pazar günü yatış. İçerik değişse bile 1 saat spor hiç değişmiyor.

  Kaçamak olarak bir tek bira içiyorum, zaten baklava mantı pasta kızartma falan olmayan bir yerdeyiz. 

  Sonuc? 0 arkadaşlar! Bugün 14. Gün 1 damla değişim yok. Ne tartıda ne de görüntümde. Eşim de benimle aynı fikirde. Moraller bozuk motivasyon yerlerde.

  Leslie ile 1 haftada 3 kilo verenler bi el atarsa çok sevinirim. 

  9 mayıs 18:58

  373. 30 gün fit uygulamasını indirdim. 12. gündeyim sıkılaşmak için yapıyorum etkisi oluyor mu bilmiyorum ama kendimi iyi hissediyorum. zaten 5-6 dk sürüyor toplamda. tavsiye ederim hiç spor yapmamışlara.

  9 mayıs 02:59


  372. bir sürü hareket buldum yapıyorum bir türlü iç bacağımda istenilen sıkılaşmayı göremiyorum sinirlerim bozuldu herkesin thigh gapi var ben 1 cm bile inceltemedim yazıklar olsun...

  9 mayıs 01:07

  371. Dans ediyorum, inanılmaz keyifli oluyor. Eskiden kendi kendime tuhaf hareketler yapıyordum şimdi açıp video izliyorum, yarım saatte baya kalori yakıyor ve eğleniyorum. Özellikle fitness with Marshall kanalını tavsiye ederim, 3 5 dklık popüler şarkılarla fitness dans arası çok keyifli içerikler oluşturmuş. Hadi şu şarkıyı da yapayım, bunu 2 kere daha yapıp hareketleri ezberleyeyim derken en az yarım saat spor yapmış oluyorsunuz.

  9 mayıs 00:32

  370. Evde spor yaparken dikkat etmemiz gereken şey kendi vücudumuzu dinlemek.Bu nedenle şu videoyu bırakıyorum, evde spor yapan ben için hayat kurtarıcı oldu, belki size de olur. (link: https://youtu.be/59jNatzJ33w How to "Listen to Your Body" During a Workout — When to Stop & When to Keep Pushing)

  8 mayıs 20:48