yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (451)
  • medya (9)

  451. Ela Grego isimli personal trainer ile bir aydır evde spor yapıyorum.

   Öyle çok bilindik biri değil ama beklediğimin çok üzerinde sonuç aldım. 

  İki kilo verdim ve bunun yanında başlangıçta 3 kilo kaldırdığım dümble artık 7 kilo oldu. Güçlendim, alt karnım, bacaklarim eridi. 

   Bugüne kadar reformera yogaya boşuna gitmişim dedim. Ayrıca beslenme düzemini de o kadar iyi ayarladı ki  sporumu düzgün yapıyorum ve zayıflıyorum.

    Ama her şeyi takip ediyor süslüler, ne kadar adım attınız, egzersizlerin süresi videoları, canlı konuşmalar, feedback videoları, günlük yediğiniz yemeklerin gr makro değerleri...

  16 mayıs 13:32

  450. Yaklaşık 3.5 yıldır yaptığım eylem. Başlamam aslında YouTube keşfetinde bir video görüp yapabilir miyim acaba diye denememle başladı. Video da şimdi adını hatırlamıyorum dandik bir videoydu yani. Aynı videoyu birkaç kere yapınca bir farklılık aradım ve YouTube kanallarını keşfettim. Baktım spor yapıyorum salona yazıldım ama o havasız ortamda insanlarla iç içe olmak hiç bana göre değilmiş, salona gitmek istemediğim için spor yapmayı azalttım tekrar eve döndüm. Pt den destek aldım ve bir program hazırladık. Bir mat ve dambıl aldım. O günden beri de baya yol ilerledim. Beden ölçüm hakkında net bir fikrim yok ama eski fotoğraflarla duruş ve biçim açısından fark var. Daha dik duruyorum, ciddi kilo farkı olmasa da o zamanki pantolonlarım bol geliyor. Evde spor malzemem de oldu. Mat, farklı ağırlıkta dambıllar, 2 farklı boyutta pilates topu, pilates çemberi, egzersiz bantları aldım. Haftada 4 gün yapıyorum genel olarak ve memnunum.

  Evde spora yeni başlayacaklar için tavsiyem üstünüzde pijamayla spor yapabilirsiniz ama ayakkabı ve uygun bir mat olmadan lütfen yapmayın. Kendinizi sakatlarsınız. Geri kalan lastik, ağırlık bunlar olmasa da olur ama sağlık önemli.

  Kanal olarak da günümüzde meşhur chloe ting vb hesapları takip etmeyi sevmiyorum. Baştan aşağı bir programın herkese uygun olduğuna inanmıyorum. Aslında bir süre hareketleri deneseniz hangisi sizi iyi çalıştırıyor anlarsınız. Yerli hesaplardan bodygrapher baya faydalı oldu benim için. Beğendiğim hareketleri ekliyorum 10 tekrarla başladıysam 10 kolay yapılacak hale gelince onu 15 tekrara çıkarıyorum. Böylece kendimle yarışıyorum ve ilerlemeyi görüyorum. Evin rahatlığına ve temizliğine alışınca salona gitmek bana eziyet gibi geliyor.

  16 mayıs 01:23 16 mayıs 01:29

  449. Verda Kutsal.Yeni keşfim.Motive edici ve başlangıç serileri çok başarılı.Evde spor yapmak zorundayız malesef.

  5 mayıs 22:39


  448. chloe ting challenge öneririm ben çok severek yapıyorum

  5 mayıs 19:17

  447. spor salonuna yaklaşık 9 ay gidebildim malum pandemi girdi sonra. salonda 73'ten 64'e düşmüştüm. ama inatla oynamıyor tartı o son zamanlarda yok yani kesinlikle inmiyor. sonra salonlar kapandı zaten, eve tıkıldık falan derken chloeciğimi keşfettim. bu sürede çok araştırma yaptım çok hoca ve program denedim ama en çok onun videolarından verim aldım. şu an 58 kiloyum fakat hala çok yağlıyım, ama aynen böyle devam. beslenmeme artık dikkat edemiyorum onu ekleyeyim o yüzden ödem hep var.

  ben tüm vücuttan yağlı olduğum için her gün birini yapıyorum (hepsi chloe):

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=2MoGxae-zyo&list=PLmr2QO_FH1Nf0kQBWfLkOK8dUpsYmFZ3I&index=1 hiit cardio) + abs (canımın çektiği) + (link: https://www.youtube.com/watch?v=p-byEw_tKa8&ab_channel=ChloeTing bacak) + (bunlar benden: donkey kick + köpek pozisyonunda yana bacak açma + bridge)

  hiit cardio + abs (canımın çektiği) + (link: https://www.youtube.com/watch?v=Mh_3ddy9zbY&ab_channel=ChloeTing kol ve sırt)

  bunlar hızlı bir şekilde kilo vermek isteyenlere yetmeyecektir benim tüm serüvenim haziranda 2 sene olacak ama daha hızlı veremiyorum max bu.

  tavsiyem güzel bir mat almanız, dumbell -decathlon kullandım güzeldi ama bir süreden sonra yetmiyor ağırlığı artırmanız gerek o da masraf. veee maalesef sabırlı olmalısınız hele metabolizmanız ölüyse benimki gibi.

  bonus: başlangıç fotolarınızı çekin mümkünse çıplak - yarı çıplak, sonra da aynı ışık yer ve duruşta 30 gün bunları uygulayıp çekin. fark olmazsa adres veririm...

  5 mayıs 16:04

  446. daha önce yapıp faydasını gördüğüm, erkek arkadaşımın da başlamasıyla gaza gelip yeniden başladığım aktivite. beş gündür yapıyorum ve her gün daha da yoğunlaştırıyorum. bir seneden fazladır evde olduğumdan çok fazla hamlamışım, bu hem fiziksel hem de ruhsal olarak canımı yaktı. şimdilik hala biraz zor ama bir ayın sonunda çok daha alışmış olmayı umuyorum. umarım vazgeçmem ve sımsıkı olurum bu yıl sonunda.

  4 mayıs 22:08

  445. spor salonları kapandığı için ben de tekrar evde yapmaya başladım, kapanmadan beri (link: https://youtube.com/playlist?list=PLE5lGVrS3V9cxOh8-AZmWywJr4NXsqJSt shred challenge) sonrasında (link: https://youtu.be/dCpUXnerMf4 karın) haftasonları da bu (link: https://youtu.be/ZiDgJEt3x1U popo antremanını) yapıyorum, shred challenge'ın ilk iki haftası pazar günlerini boş bıraktım, streching ya da yoga yaptım bu hafta başından beri ise her gün yapacağım, siz popo ve karın gibi bölgesel egzersizleri eklemeseniz de olur.

  ayrıca sydney cummings'i bayadır takip ediyordum ama nedense ilgimi çekmemişti, shred challenge videolarında motive edişini ve mental olarak desteklemesini çok beğendim.

  4 mayıs 18:14


  444. Göbeğim giderek başını alıp gittiği için (çünkü yiyorum) gaza geliyorum, sağlıklı beslenme ve evde spor yapmaya başlıyorum ama maxxxx 3 gün sürüyor benim için. Yok devamı gelmiyor. Gaza gelip balon gibi sönüyorum. İstikrarlı bir şekilde evde spor yapanlara özeniyorum gerçekten. Maşallah size nazar değmesin. Benim illa para vermem gerekiyor düzenli spor yapmam için. Bu arada evde yaptığım spor da Ebru şallıyı YouTubedan açıp pilates yapmak. Chloe ting ya da reiff ablamız hiç benim tarzım değil. 

  4 mayıs 17:59

  443. Çok motive olunca yapılabilen aktivite. Nike training club uygulamasının bana hazırladığı antrenmanı yapıyorum. Telefonun ekranını televizyona yansıtıyorum, arkada muuddan müzik açıyorum, elimden geldiğince hareketleri düzgün yapmaya çalışıyorum. 

   Evim küçük, bebem var, oruç tutuyorum, online ders veriyorum, evin işi yemeği vs. Bahanem çok ama hiçbirinin arkasına sığınmıyorum. Yeter ki isteyin be süslüler. 

  4 mayıs 16:49

  442. spor amacıyla salona gitmediğim süreciyle evde gerçekleştiremediğim şey. chloe ting denedim ama istikrarlı devam ettiremedim. evde yapılacaksa en az 2 kişi olacak ya da direk spor salonunda olacak yoksa no olmuyor. yani en azından ben yapamıyorum..

  4 mayıs 11:58