yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (438)
  • medya (11)

  438. Acilen başlamam gereken aktivite. Uzun zamandır kendimi salmış durumdayım fakat artık kendimi toparlamaya bir yerden başlamak istiyorum. Hareketsizlik insanı resmen bitiriyor sevgili süslüler bunu fark ettim. Benim de okulların online olmasından kaynaklı evin içerisinde epey hareketsiz bir yaşamım var. Bunu değiştirmem gerektiğini fark ettim. Yaşadığım yer ve maddi durumum ne kadar çok istesem de spor salonuna gitmeye elverişli değil. Bu nedenle evde bir şeyler yapma arayışındayım. Chloe ting, pamela reif videolarını daha önce çok deneyip yarıda bıraktım. Yeni ve farklı bir şey arıyorum. Önerilere sonuna kadar açığım süslüler. 

  1 mayıs 11:52

  437. Evde yaptığım sporla bir yılda goremedigim sıkılaşmayı spor salonunda üç ayda gördüm. İmkânı olanlar kesinlikle spor salonuna yazılmalı

  15 mart 21:25

  436. Sporcu sütyeni, spor matı ve atlama ipi sipariş ettim. Kargom elime ulaşır ulaşmaz spor yapmaya başlayacağım. Amacım vücudumu şekillendirmek ve sıkılaşmak. Değişim gördükce bu girdiyi güncelleyecegim.

  Edit: sporumun 51. gününden bildiriyorum. Ben Pamela Reif'in beginner programını uyguluyorum. Aslında değişimi daha önceden görmeye başlamistim ama sonuçları daha net gözlemlemek için biraz beklemek istedim.

  Spora başlamadan önce çok kambur duruyordum, hatta sırtımın fotoğraflarını da ekleyeceğim. Sporun ellinci gününde fotoğrafımı tekrar çekmek istedim ve duruş bozuklugumun büyük oranda düzeldigini gördüm, en hızlı sonucu postürümden aldım. Duruş bozukluğu için Pamela'nin videolarının yanı sıra Emi Wong da yaptım.

  Sixpacklerim oluşmadı tabii ki ama karnımın daha sıkı göründüğünü düşünüyorum. Sporun ilk günüyle ellinci günündeki duruşumun fotoğrafını ekledim.

  Edit 2: daha etkili bir sonuç için direnç bandı aldım, bacaklarımın üst kısmı kalınlaştı ve daha şekilli durmaya başladı. Artık daha kıvrımlı, hoş bir görüntü var. Bu sonuç beni sevindirdi çünkü zayıf bir insanım ve bacaklarımın biraz kalinlasmasini istiyorum. Basen problemi olanlar için sorun olabilir, uyarmak istedim

  Edit 3: üç ay bir haftadir beginner programını uyguluyorum. Vücudum daha fazlasını istiyor artık. Yarından itibaren Pamela Reif'in bubble butt programını uygulayacağım. Karnimda gözle görülür bir değişiklik görmedim. Kalcam eskiye oranla bir tık daha büyük gibi ancak çok büyük bir fark oluşmadı. Karın ve kalçadan sonuç almak için en az dört ay gerektigini duymuştum, normal karşılıyorum bu yüzden. Spora devam!! 🤸🏻‍♀️

  Edit 4: spora başlayalı yaklaşık dört ay oldu. Eski fotoğraflarıma bakıyorum, kollarım çok sıska bir görünüme sahipmiş. Kilo almamama rağmen kollarım eskisine göre daha kaslı, şekilli duruyor bu çok hoşuma gitti. O cılız görüntü gitti, yerine sportif bir görüntü geldi. Kaslı dediysem de abartılı bir şey değil, yine de beni çok tatmin eden bir sonuç oldu. Karnimda hâlâ görünür bir şey yok, sadece kaslarımın kuvvetlenmesinden dolayı dokununca sertlik hissediyorum

  ilgili medya:
  2
  14 ekim 2021 09:36 11 şubat 2022 16:22


  435. size poponuzu cayır cayır yakacak ve muhtemelen bilmediğiniz efsane bir video bırakıyorum. ben de yeni keşfettim resmen popom çıkacak sandım ki alışığım spor yapmaya.

  (link: https://youtu.be/JUXo4IMLrsQ )

  26 eylül 2021 19:36

  434. Chloe ting, ebru karaduman derken artık pamela reif ile devam ediyorum. Açıkçası evde spor yapmaya baya alıştım hemen sonrasında duşa giriyorum rahatça.

  Mat, lastik ve ağırlık varsa evde yapmak daha konforlu benim için.

  13 ağustos 2021 11:45

  433. bi türlü istikrarı tutturamadığım, hareket alanı kısıtlı küçücük evimde gelen miskinlikle erteleyecek bahane bulmak kolay olduğu için bir salona uzun süreli üyelik alarak vazgeçtiğim spor yöntemi. biraz markalaşmış bir yer seçtim (macfit kadar kan emici değil tabii) ve uzun süreli üyelik ucuza geldi. para verdim boşa gitmesin diye sürekli gidiyorum. ayrıca olası bir kapanma durumunda donduruyorlarmış üyeliğinizi. nereye olursa olsun kayıt olmadan önce bunları sorarsanız mağdur da olmazsınız.

  13 ağustos 2021 11:27

  432. Aylar sonra tekrar ciddi anlamda başlayabilmek için geçerli bir motivasyon arıyorum kendimde. Yine boşta kalıp kendimi sorgulama saatimdeyim, evet.

  13 ağustos 2021 01:56


  431. Sanki ne yaparsam yapayım salondaki gibi hissettirmeyecek diye düşündüğüm spordur.

  Halbuki şu devirde salona yazılıp bir iki ay sonra salonlar covid yüzünden kapanırsa paranın yanması ihtimali de var. O yüzden kendimi bu fikre alıştırmaya çalışıyorum.

  Ama bir gerçek var ki acilen öyle ya da böyle başlamam lazım.

  13 ağustos 2021 01:43

  430. Evde spor yapmak isteyenlerr chloe ting i önermem çünkü hareketleri bilmeyen kişiler için riskli buluyorum, ani sakatlık oluşturabilecek hareketler barındırıyor. Ben akın saatçi yi beğeniyorum kendisi zaten spor hocası eğitmeni ve hareketlerin nasıl olması gerektiğini anlatan videoları da var. Benim komple egzersiz olarak tercih ettiğim bir kişi de buğçe kondakçı (link: https://youtu.be/d20Tlihp-po Buğ)onun özellilke alt karın egzersizlerini beğeniyorum. Alt vücut içinde joanno soh (link: https://youtu.be/2hiFCFXm47E Egz) bu egzersizi planklarda ip atlayarak yapıyorum. Plankı bileklerim zorlandığı için fazla yapamıyorum. Bunların dışında kafama göre 20dk lık egzersizleri birleştirip araya hip trust, ip atlama, Squat serpiştiriyorum. Bazende youtu.be dan müzik listesi açıp 1200-1500 ip atlıyorum. Spor yaparken ağırlık kullanmanız kas gelişiminizi destekler ve kas gelişiminin durmaması için ya tekrar sayısını arttırmalı yada ağırlığı arttırmalısınız. Kaslı erkek gibi görünürüm diye korkmayın çünkü erkekler o vücuda ulaşabilmek için 3-5-7kg ile çalışmıyorlar. Bu arada bel fıtığına çok iyi geliyor fıtığın durumuna göre ona zarar vermeyecek, hatta ağrısını geçirecek, duruşu düzelten egzersizler var. Paralı bişey almanıza hiç gerek yok

  12 ağustos 2021 03:07 12 ağustos 2021 12:51

  429. Ela Grego isimli personal trainer ile bir aydır evde spor yapıyorum.

   Öyle çok bilindik biri değil ama beklediğimin çok üzerinde sonuç aldım. 

  İki kilo verdim ve bunun yanında başlangıçta 3 kilo kaldırdığım dümble artık 7 kilo oldu. Güçlendim, alt karnım, bacaklarim eridi. 

   Bugüne kadar reformera yogaya boşuna gitmişim dedim. Ayrıca beslenme düzemini de o kadar iyi ayarladı ki  sporumu düzgün yapıyorum ve zayıflıyorum.

    Ama her şeyi takip ediyor süslüler, ne kadar adım attınız, egzersizlerin süresi videoları, canlı konuşmalar, feedback videoları, günlük yediğiniz yemeklerin gr makro değerleri...

  16 mayıs 2021 13:32