sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

  13. Evli bir erkeğe hiç aşık olmadım ama aşık olduğum çoğu erkeğin 1 ay sonra nikah masasına oturduğu doğrudur . Hangisi daha kötü karar veremiyorum . 

  14 mayıs 13:26

  12. karmaya oldukça inanan bir insanım , böyle bir şeyi bilerek yapmanın mutlaka hayat gidişatında bir dönüşü olacaktır.

  her zaman da şöyle düşünürüm hepimizin bir annesi bir babası var bu tip bir şeyi annem yaşasa ne hisseder?

  Bence yasaklıların başında gelen bir durum, aşk insanı kör edici bir durum fakat bazı noktalarda aşkın arkasına sığınmamak gerekli yaşayacağınız ilişki sonucunda etkilenecek kişiler sadece siz ve karşınızdaki değil ne olursa olsun koca bir aile.

  Ayrıca şunu da akıllardan çıkarmamak lazım evlilik gibi ciddi bir müesse kurabilecek kadar karşısındakine değer vermiş biri bunu yıkabiliyorsa size neler yapar oturup bir düşünmek gerekli.

  10 ocak 22:07

  11. önceden bilerek aşık olunuyorsa off baya kötü. bilerek, isteyerek acı çekmece.

  bilmeden olunuyorsa o da ayrı bir kötü. öğrenince yaşanan hayal kırıklığı ve kederi düşünemiyorum.

  10 ocak 21:39

  10. doğru birşey değil kim ne derse desin. ilk görüşteymiş de bilmem ne. haklı çıkaracak birşey göremiyorum ben.

  10 ocak 09:32

  9. aşkın ilk görüşte olacağına asla inanan biri değilim. önce etkilenirsin, hareketleri, davranışları, konuşması insanı aşık eder. yani en başında evli bir insanla aşk düşüncesinin yan yana gelmemesi lazım. düzgün bir insan bu durumdan kaçınır. ilerde evleneceğim insana birinin aşık olma fikri bile çok çok kötü bir durum. psikolojik olarak iyi olmayan insanlar bu duruma düşer. adam çocukludur, baba figürünü beğenir. eşine karşı olan davranışları vs kendine birisinin böyle davranmasını ister. bir sürü etken var. ben evli bir erkeğe aşık oldum fikri oluşmadan gidip psikolojik destek alması lazım gerçekten. bunu erkeğin asla yüz vermediği durum için belirttim. diğer durum için allah ıslah etsin bu insanları.

  10 ocak 01:26

  8. Son dönemde aşkın aşırı kutsallaştırılması ve aşk için yapılan her şey mübahtır prensibinin gözümüze sokulmasıyla savunulabilen durum. Bunun yapıldığı en genel platformsa televizyon dizileri. Dizilerde artık başrol erkeğin muhteşem biri olduğunu, eşini çok sevdiğini ama ne hikmetse mendebur karısının onun bu sevgisini haketmediğini, adamı bir türlü anlamadığını, ona hayatı zindan ettiğini görüyoruz. Tabi kadınla evlenmesinin veya boşanamamasının muhakkak büyük ve gizemli bir sebebi vardır.  Ama bir taraftan adeta bir melek olan, görece adamın karısından daha güzel seçilmiş kadın başrol oyuncu adama aşık olur, adamın evli olduğunu öğrenince yalandan  geri çekilir. Amaa o mendebur eş ona etmediğini bırakmaz. Kadın en son adamın evli kalma-boşanamama sebebinin de öğrenince ben aşık olduğum adamı bu mutsuzlukla bırakamam der. En sonunda o kadar mağdur gösterilirler ki seyircinin gözüne, adam eşini aldatan biri ve kadın bir metres gibi görünmemeye başlar. Onlar aşkları için mücadele eden büyük aşıklardır.  Bu senaryoyu izleyen bazı aklıevveller de her evliliğin zorunluluktan olduğunu ve hiçbir evli erkeğin eşini sevmediği ön kabulüyle kendilerini rahatlatır, erkeği ayartmaya çalışırlar. ( dünkü sorudan hareketle) ama gerçek hayat dizilerdeki gibi değil. En kutsal şey aşk değil ve ona giden her yol da mübah değil. En kutsal şey, bir çocuğun elin bilmem kimi babasına aşık oldu diye ailesinden olmamasıdır. Bir kadının, kocası onu aldattı diye psikolojisinin bozulmamasıdır. En kutsal şey insan onurudur. İnsan onuru da hem anneye hem babaya hem çocuğa hem de bu durumu savunan kişiye her zaman lazımdır. 

  20 ekim 2017 09:51 20 ekim 2017 12:13

  7. Belki ilk görüşte aşka inanmadığımdamdır bilmiyorum ama bana midesizlik gibi geliyor. Bir insanı görürsün aaa yakışıklıymış dersin, hoşmuş dersin, tarzı güzelmiş dersin, konuşursun ufku genişti dersin, görüşleri hoşuna gider düşüncesine hayran kalırsın, zekidir beyninin her kıvrımı hoşuna gider ama bunların hiçbiri aşk değil. Aşk için zaman gerekir bence yani görür görmez birini beğenirsin ve evlidir doğal ama biri evliyken aşık olmak ve bunu bile bile sürdürmek sadece midesizlik. Bu kadar mı acizdir? Bu kadar mı kontrol altına alamıyorsun zikrini, fikrini, elini kolunu? Yok boşanacak, yok zaten kadını sevmiyor, yok kadın çirkin bunlar zaten hep olayın artık son işleri. Sen vicdanını aklıyorsun, elindeki pisliği temizlemeye çalışıyorsun o kadar. yok kadın kadının düşmanı erkek dese bunu şöyle olur böyle olur olay kadın erkek değil ki evli bekar bu kadar. Aşırı sinirlendiğim ve taviz verilmemesi gereken bir konu. öğlen yazan anonimi okuduğumda mideme kramp girdi resmen. Böyle basit olunmamalı ya cidden. Ve ister din olsun adı ister karma ister bambaşka bir şey yaşattığın bu iğrençlik ayağına dolanıyor. Bugün, yarın, elli yıl sonra ama muhakkak dolanıyor. 

  20 ekim 2017 01:35

  6. hayatta her şey insan için elbette büyük konuşmamak lazım ama bu tarz konuların konuşulması tartışılmasını bile doğru bulmuyorum. normalleştirmeyin ya

  20 ekim 2017 00:26

  5. daha önce bu konu ile ilgili bir girdim vardı sanırım. ama soru cevap aparatındaki patronuna aşık olan anonimin sorusunu okuduktan sonra çıldırdım. öyle ki burda girdileri okurken acaba o mu diye beğenmek istemiyorum şu an, keşke sözlükten gitse... o derece sinirlendim, aynı platformu bile paylaşmak istemiyorum. dehşete düştüm. bi kadın kocasını ayarttı diye yakınlarımdan evliliği mahvolan insanlar var. boşuna dememişler kadın kadının kurdudur diye. bu tür kadınlara tek sözüm var; yuva yıkanın yuvası olmaz..!

  19 ekim 2017 17:47

  4. şu an soru cevap aparatında böyle bir durumda olup (gbkz: yardım isteyen) bir kız linç edilmekte.

  evet, evli bir erkeğe aşık olmak sizi yardım isteyecek duruma getirir, ve o yardımı sağlıklı bir şekilde almazsanız da psikolojiniz mahvolur...

  freud, jung, psikanaliz, ruhun varoluşsal kaygıları ve korku bazlı temel tepkilerimiz... bunları da kendime kredibilite kazandırmak için ekledim işte böyle. psikolog ya da psikiyatristim diyene yanılıyor bile olsa gözü kapalı inanılıyor çünkü.

  19 ekim 2017 16:44