yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (43)
  • medya (0)

  1. bekarları küçümseyen evlilere "yahu bu bekarlar size ne etti" diye sormak istiyorum cidden. bunun bir de evlenince bekar arkadaşlarıyla görüşmeyi kesen versiyonu var aman evlerden ırak (gizlinot: swh) (yazar: arrowmylife) uktesi ^^

  12 şubat 2017 15:28

  2. Ovunecek başka hiç ama hiçbirşeyi olmayanların işidir bu. Onlara göre evlenmek= kocayı kafeslemek.

  3 yil sevgilimle yasadim. Evlilikten tek farki ailelerin pek dahil olmamasi. Tercihe gore de çocuk.

  Temizlikmiş yemekmiş bunlar icin dunyaya gelmis gibi davraniyor insanlar. Onlar sadece iş yani. Hem beraber yapılırsa kolaylaşıyor. Sevgilisi/ eşi olmayan insanlarla gorusmeyi kesmek birazda karakter işi bence.

  Bi imza atip ayni evde yasiyorsunuz yani evet sevdiginle harika birsey ama disariya yansitilacak birsey yok

  12 şubat 2017 16:35

  3. pek ilginç bulduğum bir durum. sanırsın ki herkes doğuştan evli olarak geliyor dünyaya. acaba bir zamanlar evli olmayıp da bekar oldukları o günleri hatırlamalarına neden oluyor diye mi bu küçümseme denen tuhaf durum?

  evliler bekarları, anne olanlar olmayanları, çalışanlar çalışmayanları, yemek yapmayanların evde yemek yapanları, makyaj yapmayanların yapanlara ortada ben en güzelim bir kere diye dolandığı ya da tüm bunların tam tersini düşünerek birilerinin başka birilerini küçümsemesi. nedir bu insanların birbiriyle alıp veremediği? ne oluyoruz dediğim ve gün geçtikçe etrafta gittikçe saçmalayan insanlar türemesine neden olan bir acayip durumlar.sahi ne oluyor evlenince? ne yaşıyorlar bu insanlar da birden küçük dağları ben yarattım havalarında geziyorlar ortalıkta.

  benim bildiğim evlenince değişen tek şey tam ehliyetli durumundan, sınırlı ehliyetli konumuna geçiyor olması insanların. o da zaten evlilik birliğini korumak, eşler arası problemlere neden olmamak için, kaldı ki yine küçümsenecek bir durum değil yani.

  tamamen kişisel tercihleri nedeniyle evlenip mutlu olmalarını dilediğim insanların, neden birden evli olmayanlara ayrımcılık yaparak bu durumu yarattıklarını anlamak mümkün değil.eğer bu şekilde bir düşünceyle davranıyorlarsa bunun da altında yatan farklı psikolojik nedenleri vardır diye düşünüyor, daha fazla bu tip hareketlerle komik durumlara düşmemelerini yürekten temenni ediyorum.

  12 şubat 2017 17:13 12 şubat 2017 17:17


  4. Benim gibi phi phi adalarına balayına gidemedikleri için acıyorum onlara. (gizlinot: dkjsksjsjsk)

  12 şubat 2017 19:40

  5. lise mezunu olup, benim yaşımda 2 çocuklu gün teyzesine dönüşmüş olanları hem kıskançtır hem de tüm ezikliğini "güya" küçümsemesiyle çıkarmaya çalışır. akraba işte atsan atılmaz aslında atılır da neyse. misafirliğe gelir de benden hizmet bekler. hatırlıyorum da ben üniversite okurken sınava falan girmişti de bi bok becerememişti.

  daha çok eğitimsiz evlilerde gördüğüm durum, şu kocişkolarına sunum hazırlayanlarda. evliliği bir başarı kıstası olarak görüp de hayattaki tek başarısı evlenmek ve dünya nüfusunu daha da çoğaltmak olandan kaçacaksın.

  12 şubat 2017 22:55 12 şubat 2017 22:58

  6. Böyle bi şey yoktur. En azından benim tarafımdan hiçbir bekar arkadaşıma küçümseyerek bakmam. Ama bekar olanlar kendilerini geri çekerler yavaş yavaş, siz evlendiğinizde.

  Ve böyle ezik başlıklar ortaya çıkar. Bekarsın. En güzeli ! Kim seni küçümsesin, ne saçma.

  Bu kısa boy söz konusu olunca da oluyor. Kısa boyla ilgili bir şey yazıyorsun. Hemen herkes eksiliyor ya da kendisini savunmaya geçiyor. Neden arkadaşım ? Uzuna uzun diyince bir şey olmuyor ama. Bu bi tanım. Evli, bekar, kısa, uzun, çocuklu, çocuksuz...takılmayın bunlara.

  13 şubat 2017 01:05

  7. Bu benim arkadaşımdı. Geçmiş zaman konuşuyorum çünkü artık pek arkadaşım gibi değil. Kız evlendi bana diyor ki "ay canım evli olmak çok güzelmiş hep evlilerle takılıyorsun, ev gezmelerine falan gidiyorsun". Dayanamadım yapıştırdım lafı "sen şimdi ben evli değilim diye benimle konuşmayacak mısın?" aldığım cevap ise çok şükür dedirtti bana. "Olurmu hiç canım sen de yakında nişanlanacaksın." dedi. Yani ciddi bir ilişkim olmasa zaten konuşmayacak.

  Evli olduğu için hanım kızımız bekarların ilişki sorunlarıyla, "saçma" (gizlinot: kime göre neye göre ) yaşamlarıyla uğraşamazmış artık. Evli insanların bile ilişkisinde sorunlar olabiliyor, boşanmak diye bir şey var. Ayrıca insan arkadaşını sevgilisi yok ya da birlikte olduğu kişiden ayrıldı diye bırakır mı. Ev gezmeleri konusuna hiç girmiyorum. Evli olmak mı lazım arkadaşlarının evine gidip gelmek için.

  Evlenmeyi toplumda bir statü atlamak olarak gören, zamanında bekar olmasından utanç duyan insanların yaptığı saçma davranıştır. Medeni durumu bir insanı iyi yada kötü, üstün ya da ezik yapmaz.

  13 şubat 2017 10:06


  8. benim en sevdiğim şu. evleniyor mesela, ya da nişanlanıyor, ertesi günü tebrik için arıyosun dakikasında yapıştırıyor klişeyi; canım çok güzel bir duygu allah sana da nasip etsin.. ya arkadaş tamam belki gerçekten iyi niyetinden ama ben istiyor muyum bakalım hemen evlilik temennini yapıştırıyosun suratıma. bi de daha ne gördün de ya. nişanda ne gördün de bu kadar uçlarda yaşanıyor bu duygu? tuhaf.

  13 şubat 2017 10:35

  9. Evlilik dışında başka bir hayat amacı olabilen insanların küçümsenmesidir.

  Evlilik güzel şey ama bekarlıkta sultanlık . Kıymetini bilelim kızlar.

  13 şubat 2017 11:00

  10. daha çok yeni evlilerin yaptığı şey. bir süre sonra ise oh ne güzel bekarsın kafan rahat modunda kıskanmaya başlayabiliyorlar. ne evli olmak kötü ne bekar kalmak neyin yarışı anlamıyorum.

  13 şubat 2017 14:43 13 şubat 2017 14:55

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar