sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (0)

  1.

  Ohal kapsamında yayınlanan 2 yeni khk ile evlilik programları yasaklanmış. Bir gerekçe bile göstermemişler. Gösterecekleri gerekçe de yine şu dandik "türk aile yapısına uymama" gerekçesi olacak. O kadar reytingi amerikan aile yapısı veriyosa demek ki :) seviyor ya da sevmiyor olabilirsiniz bu programları. Yasak hep sizin sevmediğiniz şeylere gelmeyecek.evlilik programlarının yasaklanması küçük ya da önemsiz bir şey değil. Bu resmen kanunla ahlak bekçiliği yapmak. Bakın anlatmak istediğim şey "vay efendim neden yasakladınız evlilik programını ben onu her gün izliyordum onsuz naparım"değil. Rahatsız olduğum kısım "yasak" meselesi. Her geçen gün çember daha da daralacak ve bundan çok endişeliyim.

  29 nisan 2017 20:37

  2. evlilik programlarını saçmalık olarak gördüm hep,bir kere bile de izlemedim.kaldırılmalarına sevindim,gerçekten her kanalda sürekli yayınlanmaları televizyon izleyen insanların ister istemez bu programları izlemeye yönelmesine ve sıkı takipçisi olmasına yol açıyordu.ama insan düşünmeden edemiyor,acaba yarın neyi yasaklayacaklar? bugün belki gerçekten saçma ve gereksiz bir şey kaldırıldı,peki ya bundan sonra? ülkede uzun bir süredir verilmiş en doğru karar bu evlilik zırvalarının kaldırılması diye düşünüyorum ama bunun devamının geleceğine de eminim.hoşumuza giden ya da gitmeyen her şeyi yavaş yavaş yasaklayacaklar ve bunun sorumlusu da ülkenin %51 i.

  29 nisan 2017 21:11

  3. yerine koyarlar dini programlari, hacilari hocalari halk iyice uyusur kafasi yikanir.

  29 nisan 2017 22:25

  4. Yasaklar ülkesi khk'si.

  Sanıyormusunuz ki bununla sınırlı kalır? Tehlikenin farkında olmalıyız.

  Yarın birgün "hamile kadınlar umuma açık yerlerde gezmeyecek "gibi

  Veya aniden "khk ile karma eğitime son verildi" gibi haberler almayacağımız ne malum? Ekmek 5 lira olsa kimin sesi cikacak??

  Ciksa da dinleyecekler mi? Artik bu polis devletinde gezi gibi bir eylem de olmaz.

  Umudumu yitirmek istemiyorum ama çok umutsuzum.

  Evlilik programları çoğumuza göre gereksiz ve sahte idi zaten. Ama kaldırmak için kullanılan yöntem çok korkutucu.

  29 nisan 2017 22:32

  5. Yazık oldu be solmazla kaana (gizlinot: swh )

  29 nisan 2017 22:39

  6. Dünyanın en mantıklı, haklı ve faydalı kararı bile olsa tepeden inme, keyfi kararlara karşıyım. Evlilik programları kimin ahlakına karşı? Bu ahlak kıstasını belirleyen ne? Evet evlilik programları gereksiz ötesi saçma sapan şeyler ama bu bile böyle bir şekilde yasaklanmalarını meşru kılmaz. O programların sunucusundan çaycısına işsiz kalan yüzlerce insansan bahsetmiyorum bile. "Oh iyi olmuş" diyen herkesin demokrasi ve özgürlük kavramlarını sorgulamaları gerektiğini düşünüyorum.

  29 nisan 2017 22:43

  7. insanların kendi hür iradeleriyle tercih etmeyip, izlememesi gayet doğal bir haktır. bu nedenle reyting almayan program yayından kaldırılır anlarım da, bu devirde khk ile program yasaklamak da nedir? Yasaklamak, tercih etme hakkımızı elimizden alan bir şey. neyi izleyip izlemeyeceğime ben değil, daha en baştan benim dışımda bir otorite karar verip benim adıma buna engel oluyorsa orada durup düşünmek lazım. bu tür programların toplum ve aile yapısı üzerindeki olumsuz etkisi yeni mi akıllara geldi? Tabii görünürdeki neden sahiden buysa.

  29 nisan 2017 22:45

  8. doğruyu söylemek gerekirse ben bu programların kaldırılma fikrinin dahice olduğunu düşünüyorum bakınız 484 akademisyen ihraç edildi aynı gün çıkan bir kararnameyle ama biz evlilik programlarını konuşuyoruz. atatürk, 18 mart ve gazi üniversitelerinin ihraç edilen akademisyenlerin isimleri oku oku bitmiyor. tamam khk, yasak, yetki falan konuşalım ama evlilik programlarının benim gözümde nokta kadar değeri yok ama akademinin önemi büyük.

  izlediğimiz kıytırık ve her an yerine yenisi konabilecek programlardan çok daha değerli okunan okullar, yazılan tezler ve onların özgürlüğü gittiğinde yerine yenisi konulamaz.

  29 nisan 2017 22:45 29 nisan 2017 22:46

  9. Yerine nihat hatipoglunu koymazlarsa ben de birsey bilmiyorum.

  29 nisan 2017 23:25

  10. yerine belgesel filan yayınlanmasını beklemek çok ütopik biliyorum ama umarım halka birşeyler katacak programlar yayınlanmaya başlar.

  30 nisan 2017 00:30