sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (82)
  • medya (2)

  82. Bu teklifi sevgilime ben ettim. Ettiğim anı maalesef hatırlamıyorum tam olarak çünkü sarhoştum evet. Sadece hatırladığım o kanepede otururken ben yerde(yere başka sebepten inmiştim ama o sebebi de hatırlamıyorum konu evlilik teklifine nasıl geldi onu da hatırlamıyorum) oturup teklif etmişim. Sanırım benimle evlenir misin dedim direkt ama bir eksik vardı, yüzük.

  İnce siyah saç tokamı ikiye kıvırıp sağ elinin yüzük parmağına takmak suretiyle teklifimi taçlandırdım. Bu anı hatırlıyorum ama nasıl akıl ettiğim muamma. Sonuç olarak o an kabul etti ve işlem tamamlandı.

  22 haziran 02:02

  81. Haydi bi tane de benden gelsin. Beraber gittiğimiz tatilde akşam yemeği için yer bakarken “yeter ya hep sen karar verme benim dediğim olacak” atarı yapmıştı ki normalde planları ben yapardım o uyardı. Tam o ara da çok tatlı köşk gibi bir restoran görüp aaa otel mi restoran mı ne bu buraya da gelelim demiştim ve elimden tutup derhal uzaklaştırıldım. Neyse dinlenip çıkacakken beraber geldiğimiz arkadaşımızın gelmek istemediğini ve ayrı gezeceğini söyledi. Benim akşam üstü beğendiğim yere gittik. Aslında orayı gözüne kestirip rezervasyon yapmış o yüzden öyle davranmış. Oturduk yemek yiyoruz. Bi şey soracağım dedi. Sakin ol hiç bozma eğer teklif değilse ömür boyu dalga geçer dedim içimden. Ama evlenme teklifi çıktı. İstediğim gibi sade ve sakin bir teklifti.

  Ha şimdi noldu? Ayrıyız. Yani ben sakin kalmasam komik duruma düşsem de ömür boyu benimle dalga geçemezmiş. Kısmet, nasip, karma, kader, alın yazısı. Ama insanın ilk evlenme teklifinin sonunun ayrılık olması bu kadar dramken evliliğinin bitmesinin ne kadar ağır olabileceğini anladım. 

  21 haziran 22:59

  80. sanırım bir tek ben düşünüyorum kara kara ne yapacağım, ne diyeceğim diye. hayatımda biri olsun olmasın ona aşık olayım veya sıradan bir flört olsun fark etmiyor. beni hep en geren şeydir. ya evliliğe uzağım ya da teklif kısmında bir sıkıntı yaşıyorum, bilemiyorum. bir keresinde erkek arkadaşım bana bir sürpriz yapmıştı ve akıllım aldığı hediyeyi vermek için diz çökme gafletinde bulunmuştu. diz çökünce bütün hayatım gözlerimin önünden film şeridi gibi geçti. kutuda kolyeyi görünce bir nefes almıştım. hayatımda bu tarz yersiz heyecanlar yer aldığından mıdır nedir. 'run forrest run' repliği yankılanıyor zihnimde. şimdi cevap vermeden koşup gitsem sonra düşünsem hissi oluşuyor. ben teklif kısmını çok ciddiye alıyorum sanırım, sürpriz kısmı da tuzu biberi oluyor. diz çökmeyecek, gözlerinde kalp emojisi oluşmayacak, yapısında yoksa romantik konuşma hazırlamayacak. karşımda gözüme bakıp soracak. evlen benimle, evleneceğiz seninle cümlelerinden de sakınması lazım. benim için sade ve net biçimde yapılması gereken teklif. "benimle evlenir misin?" de yeterli. (gizlinot: eksicime not; evet ya haklısın uyuzun tekiyim.)

  27 ocak 19:15

  79. Biz eşimle tanıştığımız günden itibaren evlilik düşündüğümüzü açıkça belirtmiştik. Tanıştıktan birkaç ay sonra bir sabah uyandık. Dışarısı adım atılmayacak kadar karlar altındaydı ve cumartesi günüydü. Hadi kapalıçarşıya gidelim dedi. Sebebini bilmeme rağmen aşırı heyecanlandım. Sokaklarda kimse yoktu, yollar dahi yeterince açılmamıştı. Kapalıçarşıya tanıdığımız bir kuyumcuya gittik. Yüzüklerimizi seçtik ve orada birbirimize taktık. Dönüşte soğuktan nefes bile alamıyorduk. Eşim de bilir hayatta nargileden daha çok nefret ettiğim az şey vardır. O soğukta donmamak için gördüğümüz tek açık mekan olan bir nargileci bulduk ve içeri girdik. Eşim sirkecide bir nargilecide elimi tutup evlilik yüzüğümü taktı. Sonrasında yine zorlu hava şartlarında arnavutköy’de İlk buluştuğumuz yere gidip kokteyl içtik. İnsanlık için sıradan benim için unutulmaz bir gündü. 07.01.2017. Umarım herkes unutamayacağı şekilde anar bugününü.

  26 ocak 23:55 27 ocak 00:02

  78. yarın benim de yakın bir arkadaşım başka bir yakın arkadaşımdan evlenme teklifi alacağı için (yazar: Tatar) 'ın girdisini gülümseyerek okudum. ben de bir yandan kendisine normalden biraz daha fazla özenmesini söylemek istiyorum ama sürprizi bozmamak adına yarın dünyanın en sıradan günüymüş gibi davranıyorum, herkesin gönlünce olsun, ben onlar adına çok mutlu ve heyecanlıyım.

  edit: evet dedi :) çok güzel bir kutlama oldu, çok çok mutluyum.

  26 ocak 22:49 28 ocak 01:39

  77. ilk buluştuğumuz ve kahvaltı ettiğimiz yerde 1 yıl sonra aynı masada aynı kahvaltı menüsü ve gül buketiyle başladı gün. teklifi teknede aldım, mektup yazılmış kurdele ile bağlanmıştı bana okudu (gizlinot: hatıra kalması yönünden iyi oldu yazı insanın aklında kalmıyor o an) güzeldi ancak bir video çekilmesini isterdim doğrusu.(gizlinot: gerçi o zaman da başbaşa olamazdık)

  eksileyenler ya çok mükemmelliyetçi yetersiz geldi ya da kıskanç anlamadım doğrusu

  25 ocak 22:22 25 ocak 22:50

  76. hayali olarak arada evlilik teklifi alırken(gizlinot: baktım kimse etmeyecek ben de kendime teklif etmeye başladım) bile çok heyecanlı ve güzel anlar yaşıyorum. gerçekte sevdiğin insandan aldığın teklif ne kadar duygusal ve heyecan verici oluyordur kim bilir.

  25 ocak 01:58 27 ocak 03:07

  75. Benim saf sevgilim, sözlüm çok heyecanlandığı için becerememişti. Yüzyüze olmasından utanacağı için, kitap almış, hediye paketine yüzüğü koymuş. Yüzüğü farketmeyeyim diye kutusuz koymuş, bir de not yazmış kitabın cildinin içine yapıştırmış. Kitap aldım sana ama evde aç dedi. Ben de herhalde dedim ya siyasi ya erotik kitap aldı. Bütün gün de merak içindeyim "ne aldı ne aldı" diye.

  Neyse sen yüzük hediye paketini yırt, çantamın içine düş, ben de kitabı açıp baktıktan sonra yıpranmasın diye paketiyle kitaplığa koyayım. Beğendiğim ve istediğim bir kitap olduğu için mesajla teşekkür edeyim.

  Aynen konuşmayı yazıyorum.

  +beğendin mi hediyelerini hani?

  -yavrum senin verdiğin her şeyi beğeniyorum ben.

  +ee ne düşünüyorsun

  -hee kitap çok güzel zaten alıcam demiştim ya

  +ya onu demiyorum diğeri

  -neyi diyorsun sadece kitap verdin

  +paketine iyice bak kitabın deliricem ya...

  Pakete baktım, bir şey bulamadım o arada not kağıdını hissettim açtım okudum.

  Bir yandan o arıyor. Ben bir hoş olmuşum ama ortada yüzük yok. Deli gibi yüzük arıyoruz. O diyor ki teklifin içine ettin, ben diyorum ki hangi teklif kendin teklif etmedin nota ettirdin. Sonunda yüzüğü bulduk. O da bir numara büyük geldi takamadım. Daralttıktan sonra kuyumcuda çöküp benimle evlenir misin dedi.

  Sözümde de var böyle garip bir hikaye. Muhtemelen düğüne kadar başımızdan bin çeşit aksilik geçecek çok garip bir çiftiz.

  25 ocak 00:55

  74. İki kez aldığım ancak ikisine de hayır cevabını verdiğim, ilişkiyi resmiyete dökme konusunda ilk adımı oluşturan durumdur. Evlilik gibi ciddi kararların belli bir yaştan sonra alınması gerektiğini düşünürüm, bu sebeple iki yıl daha insanlardan uzak durmaya devam edeceğim. Zaten yakın zamanda da boyumun ölçüsünü aldım ve uzak durma kararımla yıllardır doğru olanı yaptığıma kanaat getirdim. Böylesi daha iyi, devam devam!

  27 eylül 2018 20:39

  73. Cafe, tarzı yerlerde arkadaşlarla birlikte edilen evlilik teklifini klişe ve saçma buluyorum.  

  Bence en güzeli sevdiğiniz insanla başbaşa olduğunuz zaman edilmesi diğer türlü hem zorlama hem de çok gereksiz. (gizlinot: Linç is coming )

  27 eylül 2018 17:19 27 eylül 2018 20:48