girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (84)
  • medya (2)

84. kaynanamın bana oğlum sana iki hafta sonra evlenme teklif edecek demesiyle bok olmuş sürpriz. evliliğimden memnunum ama içimde hep ukte kaldı sürpriz evlilik teklifi.

10 ağustos 08:19

83. Ben ki bir midye canavarı olarak evlilik teklifi hayalim sevgilimin bana bir kasa midye alması ve yerken açığım midyenin içinden zarif nostaljik yüzük çıkması .. (gizlinot: İşbu girdi 20 adet midye yedikten sonra yazılmıştır. Kasayı alacağdim 200 tl dedi :() (gizlinot: Yıktım başlığı eyledim viran ahshs)

9 ağustos 19:20

82. Ayrılmıştık, tabi hatalar benden kaynaklıydı. Ben bırakmıştım onu yüz üstü. Aklıma dank edene kadar da çekyim çekeceğimi. Sonra düşündüm nasıl alsam bu adamın gönlünü diye. Boş bir günümüzde benimle geliyosun dedim. İtiraz etmedi. Bindik adalar vapuruna ama kafamda en ufak fikir yok ne yapacağıma dair. İçeriz konuşurum diye düşünüyorum. Burgaz'a geldik. Yürü yürü iniyoruz dedim. İndik adada dolaşıyoruz ve kış ayı. Hayalet ada resmen en sevdiğim. Bir rum meyhanesi gibi bir yer gördük. Daldık içeri. Doğum günü varmış. Servis açamayız ama içki verebiliriz dediler. Oturduk dışarıya. İçkiler geldi. Bir, iki derken "benimle yaşlansana sen" dedi. Nööeeeyyy diye döndüğümü hatırlıyorum. "Evlenelim diyorum, evimizde olalım, birlikte uyanalım diyorum" dedi. Ama o ağlıyo ben ağlıyorum. Beynim yandı bir an "sonumuz ne olur bilmiyorum ama evet" dedim. 1yıl olacak evleneli. En anlamlı evet oldu :)

9 ağustos 14:53


81. ilk tanıştığımız dönemde "en çok görmek istediğin yer neresi" muhabbeti dönerken Barselona demiştim. 1.5 sene sonra Barselona'da aldım teklifi.

Hiç planladığı gibi gitmemiş meğer. Parkta yapacağımız piknik kaybolmamız sonucu bankta sonuçlanmıştı. Bankı -ki bence ortam son derece müsaitti- uygun bulmamış, akşamı beklemiş.

Akşam da Magic Fountain'de ışık gösterisini izlerken yüzlerce insanın ortasında yüzüğü çalarlar korkusuyla beni kuytu bir köşeye çekip hayatım boyunca duyduğum en anlamlı sözleri söylemişti. Ben "evet" dedikten sonra heyecandan yüzüğü tekrar kutusuna koyup cebine atmıştı.

Minnoş ya.

9 ağustos 14:35

80. Orijinal tekliflere lafım yok da. İnstagramda gördüğüm kadarıyla hep öğrenilmiş romantiklik barındırıyor. Güller, kadehler, hazırlanmış bir masa, yüzük. Evet bunları öğrenilmiş romantiklik olarak nitelendiriyorum. 

9 ağustos 14:20

79. İki insan birbirini seviyorsa yeri, zamanı, kimin ettiği önemli olmayan tekliftir. Öyle alevli, pankartlı, resimli, şarkılı 368473 tane insanın toplandığı şovlara da gerek yok bence. İki kişi arasındaki “özel bir an” diye düşünüyorum.

Buradaki birkaç girdiyi okuyunca çoğunluğun da benim gibi düşündüğünü görüyorum. O zaman bu dışarıdaki  “aşkımm hiç romantik değilsin millet ne güzel evlenme teklifleri ediyor” diyen tipler kim? Allahım sabır ver 

9 ağustos 14:11

78. ben ona doğum günü sürprizi yapmıştım evde. balonlar pasta, hediyeleri ile bekliyorum onu. bir kaç ortak arkadaşımız daha var yanımda. ben herkesi bana yardım ediyor sanıyordum ki, meğer herkes sevgilime yardım ediyormuş. çok içime sinen bir organizasyon hazırlamıştım evde. ama herşeyden haberi varmış evlilik teklifi edeceği için. sonra sevgilim geldi eve, evden nasıl çıkarttım falan oralar huzun hikaye:d pastasını birlikte üfledik. sonra da aynen şöyle 'ben 2 gün önceki kavgamızdan dolayı sinirliyim. bu ilişki nasıl gider böyle ne yaparız bilmiyorum Pınar, herşey için çok teşekkür ederim ama (gizlinot: bu amadan sonra ben noluyo, ayrılıyoz mu ve gözlerimden akan 2 pıt pıt yaşla gözlerinin içine bakarken) ben bu ilişkiye bir nokta koymak istiyorum dedi. bende 'ne demek istiyorsun, bu ne' dedim. etrafıma bakındım arkadaşlarımıza bakındım. arkadan bir müzik önüme döndüm diz çökmüş elinde yüzük evlenme teklifi ediyor. öncesinde hüzün dolu anlar arkasından çığırarak evet dediğim anlar yaşadım. benim hikayemde böyleydi :)

9 ağustos 14:06


77. Bu konuda hiç hayalim yoktu aman şöyle olsun böyle olsun diye. Hevesim de yoktu gerçi hevesim hala yok ama artık nasıl bir şey hoşuma giderdi diye düşündüğümde aklımda bi fikir beliriyor. Açıkçası ben öyle planlı ve yüzükle bir tekliften ziyade partnerle herhangi bi sey yaparken(örneğin uyuklarken, film izlerken, yemek yaparken vb) sırf içinden geldiği için, evlenelim biz, evlenelim mi gibi sevimli bi ifadeyle sorulmasını isterdim. Ha bu teklifi gelecekte ben de yapabilirim aynı bu şekilde içim aşkla dolup zamanı gelmiş hissedersem. Yine de evlilik göz korkutuyor zaten daha uzuuun bi zaman var bu tür şeylere benim açımdan.

9 ağustos 14:05

76. Herkesin içinde şov şeklinde yapılanları sevmiyorum. Antik kuntik evlilik teklifleri falan itici geliyor ya, tek taş olayını da çok kıro işi ve klişe buluyorum. En güzeli elinde tatil biletiyle etsin teklifini,  gezer eğlenir güzel anılar biriktiririz. 

9 ağustos 13:57

75. queer eye'ın 2. sezon 2. bölümünde gerçekleşmiş hadisedir. Dün bölümü izlerken tamamen adama aşkını nasıl ifade edebileceğini adım adım anlattılar, sevgilisi için sürpriz hazırladılar. Queer eye'da ilk defa böyle bir konsept üzerine çalıştıklarını gördüm, keyifli bir bölümdü.

Düzenleme: imla 

9 ağustos 13:54 9 ağustos 14:09