sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (82)
 • medya (2)

82. sanırım bir tek ben düşünüyorum kara kara ne yapacağım, ne diyeceğim diye. hayatımda biri olsun olmasın ona aşık olayım veya sıradan bir flört olsun fark etmiyor. beni hep en geren şeydir. ya evliliğe uzağım ya da teklif kısmında bir sıkıntı yaşıyorum, bilemiyorum. bir keresinde erkek arkadaşım bana bir sürpriz yapmıştı ve akıllım aldığı hediyeyi vermek için diz çökme gafletinde bulunmuştu. diz çökünce bütün hayatım gözlerimin önünden film şeridi gibi geçti. kutuda kolyeyi görünce bir nefes almıştım. hayatımda bu tarz yersiz heyecanlar yer aldığından mıdır nedir. 'run forrest run' repliği yankılanıyor zihnimde. şimdi cevap vermeden koşup gitsem sonra düşünsem hissi oluşuyor. ben teklif kısmını çok ciddiye alıyorum sanırım, sürpriz kısmı da tuzu biberi oluyor. diz çökmeyecek, gözlerinde kalp emojisi oluşmayacak, yapısında yoksa romantik konuşma hazırlamayacak. karşımda gözüme bakıp soracak. evlen benimle, evleneceğiz seninle cümlelerinden de sakınması lazım. benim için sade ve net biçimde yapılması gereken teklif. "benimle evlenir misin?" de yeterli. (gizlinot: eksicime not; evet ya haklısın uyuzun tekiyim.)

27 ocak 19:15

81. Yarın 23 senelik dostum, kardeşim, canımın alacağı teklif. Bir yanım buruk, bir yanım mutlu, bir yanımsa onun için tedirgin. Enişte beyi yıllardır tanıyorum ama huzurumu kaçıran bir şeyler var, bir yandan arkadaşım daimi olarak yaşadığım şehre dönebilecek diye seviniyorum, bir diger yanım aferim bak aynı anda evlecektiniz sende hala tık yok diyor.

Bir yandan da arkadaşıma çaktırmadan yarın düzgün giyinmesi için baskı yapıyorum, teklif öncesi anneler buluşması yapacaklar "bak canım düzgün giyin, şık bir elbise falan" diyorum, "aman ne gerek var daha önce de gördü beni" diyor. "Oje moje sür, saçlarını güzelce yap" diyorum, "aman kim uğraşacak" diyor. Bağıra bağıra lan evlenme teklifi alacaksın yarın demek istiyorum ama sürprizi bozamam, yarın bana çok şükredeceksin ...

Edit: arkadaşımın yüzüğü eline taktıktan sonra ilk kurduğu cümle "keşke elbise giyseydim" oldu. Ahhhh kuzum ah anlatamadım derdimi.

26 ocak 22:41 27 ocak 20:29

80. Her şeyi abarta abarta, cılkını çıkararak yapan gösteriş meraklılarını sevmiyorum. İşte bu durum evlilik teklifi için de geçerli. Yav kardeşim zaten sen evlilik teklifi ediyorsan karşıdaki kişiye bu isteğini belli etmişsindir, evlilik planlarınız olmuştur. Bu neyin reklamı? Allah’ım n’olur böyle havai fişek attırarak, lazerli ışıklarla “benimle evlenir misin?” Yazdıran ya da fazlasıyla gül yaprağı ya da kalp balonlu bir organizasyonla diz çökerek evlenme teklifi edecek bir adam olmasın karşımdaki kişi. Normal bir akşam yemeğinde diz çökmeden  konuşarak, oturur vaziyette (?) teklif etmesi yeterli olur benim için. Eğer günün birinde birine çook aşık olup da evlenirsem burayı editleyeceğim. Umarım tükürdüğümü yalamam kız kardeşlerim. :d

26 ocak 21:45

79. ilk buluştuğumuz ve kahvaltı ettiğimiz yerde 1 yıl sonra aynı masada aynı kahvaltı menüsü ve gül buketiyle başladı gün. teklifi teknede aldım, mektup yazılmış kurdele ile bağlanmıştı bana okudu (gizlinot: hatıra kalması yönünden iyi oldu yazı insanın aklında kalmıyor o an) güzeldi ancak bir video çekilmesini isterdim doğrusu.(gizlinot: gerçi o zaman da başbaşa olamazdık)

eksileyenler ya çok mükemmelliyetçi yetersiz geldi ya da kıskanç anlamadım doğrusu

25 ocak 22:22 25 ocak 22:50

78. Evlenmeden önce genellikle er kişinin yapması gerektiği varsayılan ritüel.Ben evlilik teklifi almadan evlendim hatta tektaşımı eşim nişanı da taktı:)

Edit:Piremseslerimizin hoşuna gitmemiş benim teklif almanış olmam sanırım ondan eksilemişler bolca:)

25 ocak 20:09 27 ocak 04:16

77. hayali olarak arada evlilik teklifi alırken(gizlinot: baktım kimse etmeyecek ben de kendime teklif etmeye başladım) bile çok heyecanlı ve güzel anlar yaşıyorum. gerçekte sevdiğin insandan aldığın teklif ne kadar duygusal ve heyecan verici oluyordur kim bilir.

25 ocak 01:58 27 ocak 03:07

76. Benim saf sevgilim, sözlüm çok heyecanlandığı için becerememişti. Yüzyüze olmasından utanacağı için, kitap almış, hediye paketine yüzüğü koymuş. Yüzüğü farketmeyeyim diye kutusuz koymuş, bir de not yazmış kitabın cildinin içine yapıştırmış. Kitap aldım sana ama evde aç dedi. Ben de herhalde dedim ya siyasi ya erotik kitap aldı. Bütün gün de merak içindeyim "ne aldı ne aldı" diye.

Neyse sen yüzük hediye paketini yırt, çantamın içine düş, ben de kitabı açıp baktıktan sonra yıpranmasın diye paketiyle kitaplığa koyayım. Beğendiğim ve istediğim bir kitap olduğu için mesajla teşekkür edeyim.

Aynen konuşmayı yazıyorum.

+beğendin mi hediyelerini hani?

-yavrum senin verdiğin her şeyi beğeniyorum ben.

+ee ne düşünüyorsun

-hee kitap çok güzel zaten alıcam demiştim ya

+ya onu demiyorum diğeri

-neyi diyorsun sadece kitap verdin

+paketine iyice bak kitabın deliricem ya...

Pakete baktım, bir şey bulamadım o arada not kağıdını hissettim açtım okudum.

Bir yandan o arıyor. Ben bir hoş olmuşum ama ortada yüzük yok. Deli gibi yüzük arıyoruz. O diyor ki teklifin içine ettin, ben diyorum ki hangi teklif kendin teklif etmedin nota ettirdin. Sonunda yüzüğü bulduk. O da bir numara büyük geldi takamadım. Daralttıktan sonra kuyumcuda çöküp benimle evlenir misin dedi.

Sözümde de var böyle garip bir hikaye. Muhtemelen düğüne kadar başımızdan bin çeşit aksilik geçecek çok garip bir çiftiz.

25 ocak 00:55

75. İki kez aldığım ancak ikisine de hayır cevabını verdiğim, ilişkiyi resmiyete dökme konusunda ilk adımı oluşturan durumdur. Evlilik gibi ciddi kararların belli bir yaştan sonra alınması gerektiğini düşünürüm, bu sebeple iki yıl daha insanlardan uzak durmaya devam edeceğim. Zaten yakın zamanda da boyumun ölçüsünü aldım ve uzak durma kararımla yıllardır doğru olanı yaptığıma kanaat getirdim. Böylesi daha iyi, devam devam!

27 eylül 2018 20:39

74. Cafe, tarzı yerlerde arkadaşlarla birlikte edilen evlilik teklifini klişe ve saçma buluyorum.  

Bence en güzeli sevdiğiniz insanla başbaşa olduğunuz zaman edilmesi diğer türlü hem zorlama hem de çok gereksiz. (gizlinot: Linç is coming )

27 eylül 2018 17:19 27 eylül 2018 20:48

73. çok çok çok uzun zamandır birlikteydik ve artık teklif falan olmayacağını düşünüyordum. yani zaten evleneceğimiz belliydi, herkes herkesle tanışmış, tüm sülale biliyor. yine de çok güzel bir sürprizdi. hiç beklemediğim için daha da çok duygulanmıştım sanırım.

27 eylül 2018 15:32