yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (86)
  • medya (2)

  86. Gerekliliği olmayan ama partnerlerin birbirlerine yapabileceği güzel bir jest bence evlilik teklifi.

  ben klişe haline gelmiş ve abartılı tekliflerden hiç hoşlanmıyorum.Pahalı yüzük vs çok saçma geliyor,ayırca sadece erkek yapmalı hatta yapmak zorunda algısından da hoşlanmıyorum.eğer ki biri bana abartılı bir şekilde,pahalı bir yüzükle teklif ediyorsa beni hiç tanımamış demektir bu yüzden evet demekte tereddüt ederdim açıkçası.

  Yaşım küçük ama bir gün teklif alacaksam bunun hiç tahmin etmediğim bir anda ya burada yazılanlar gibi alakasız küçük nesnelerden yapılan ya da basit ince bir yüzükle gösterişsiz,sakin bir şekilde olmasını isterdim.Başbaşa olmak daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.Belki öncesinde ya da sonrasında bisiklete binmek gibi eğleneceğimiz ve huzur verecek bir aktivite de çok güzel olurdu.

  mesela ben evlilik teklifi yapacak olsam evde ya da sevdiğimiz küçük bir kafe,bahçe gibi bir yer varsa orada akşam ya da geceye doğru başbaşa vakit geçirirken o an içimden ne geliyorsa onu söyleyip aldığım gümüş yüzüğü ya da spontane geliştiyse toka falan ne varsa onu kullanıp teklif ederdim.Onun sevdiği küçük şeylerle donatırdım etrafı.çiçek,mum,yemek,belli bir koku,renk vs ne varsa ona özel küçük detaylar kullanırdım yani.

  yüzük olayı da bence şöyle sonuçta birlikteliğinizin sembolu olarak görüp her zaman kullanmak isteyebilirsiniz bu yüzden herhangi bir bijuteri değil de hep dayabilecek ama pahalı olmayan bir şey olmalı.Ben basit bir gümüşü tercih ederdim eğer kararmayacaksa.

  yani aşırı zengin olsam ve altın almak sakız almak gibi bir şey bile olsa benim için genel olarak altın parasal değeri yüksek bir şey olarak görüldüğünden dolayı altın kullanmak istemezdim,pek sevmiyorum zaten.

  bir de bana teklif edilecekse loş bir ortamda sevdiğim şarkı ve papatyaların olmasını çok isterdim.

  16 ağustos 12:26

  85. Metroda konuşurken  1. Yılımıza kadar yüzük alıcam diyordu, bende sürekli gerek olmadığından bahsediyordum. Metro durağında indiğimizde nasıl oldu tam anlayamadan bana bankta kağıttan Dünya’nın enn güzel yüzüğünü yaptı , tek taşına kadar vardı. Sonrasnda diz çöküp ‘benimle evlenir misin? ‘ diye sordu. O an heyecandan dilim tutuldu, o kadar güzeldi ki.Önemli olan yüzükler taşlar değil, karşındaki insanla arandaki aşk ve uyum.Hayal edebileceğimden çok daha güzel bir evlenme teklifiydi. 

  16 ağustos 00:20

  84. ben moskova bale gösterisine inatla bilet almaya çalışırken , ben başka plan yaptım bana uy bu sefer demişti. içime de oturmuştu baleye gidememek. ve kız kulesinde istanbula şarapla doyarken ,  ömrümün kalanını seninle geçirmek istiyorum demişti.

  15 ağustos 15:47

  83. Sevgilimle evlilik konusunu detaylarına kadar konuşup durduğumuz için gereksiz bulup bana evlilik teklifi etme nasılsa evet diyeceğim gereksiz bence diye darlayıp dururdum. Edeceği zamandan da adım gibi emindim edeceği yerden de. Ona rağmen o kadar heyecanlandım ki. Dünyanın en saçma şeyi her şeyden kendince emin olan benim kalbim çıkacaktı sanki. Yıllar önce manzarasından büyülendiğimiz ara ara konuştuğumuz bir yerde yine aynı saatlerde yıllar sonra da beraber olmak için bir adım attık çünkü beraber. Olmasa mahvolur muydum? Sanmıyorum. Ama nasılsa evet diyeceğim dememe rağmen evetime sevinmesini görmeye değermiş sanırım. 

  Bir de bir gün okursan tüm pırlantasız evlilik teklifi mi olurmuş diyenlere rağmen hep beni dinlediğin önemsediğin için teşekkürler. Olurmuş çünkü, doğada bulunan tek taş o değilmiş işte. Çiçeklersiz, konfetisiz, baş başa sakince olur muymuş? O da olurmuş işte. Her şeyi insanların değer yargılarına göre değil de bana göre oldurduğun için teşekkür ederim.

  15 ağustos 13:45

  82. Bu teklifi sevgilime ben ettim. Ettiğim anı maalesef hatırlamıyorum tam olarak çünkü sarhoştum evet. Sadece hatırladığım o kanepede otururken ben yerde(yere başka sebepten inmiştim ama o sebebi de hatırlamıyorum konu evlilik teklifine nasıl geldi onu da hatırlamıyorum) oturup teklif etmişim. Sanırım benimle evlenir misin dedim direkt ama bir eksik vardı, yüzük.

  İnce siyah saç tokamı ikiye kıvırıp sağ elinin yüzük parmağına takmak suretiyle teklifimi taçlandırdım. Bu anı hatırlıyorum ama nasıl akıl ettiğim muamma. Sonuç olarak o an kabul etti ve işlem tamamlandı.

  22 haziran 02:02

  81. Haydi bi tane de benden gelsin. Beraber gittiğimiz tatilde akşam yemeği için yer bakarken “yeter ya hep sen karar verme benim dediğim olacak” atarı yapmıştı ki normalde planları ben yapardım o uyardı. Tam o ara da çok tatlı köşk gibi bir restoran görüp aaa otel mi restoran mı ne bu buraya da gelelim demiştim ve elimden tutup derhal uzaklaştırıldım. Neyse dinlenip çıkacakken beraber geldiğimiz arkadaşımızın gelmek istemediğini ve ayrı gezeceğini söyledi. Benim akşam üstü beğendiğim yere gittik. Aslında orayı gözüne kestirip rezervasyon yapmış o yüzden öyle davranmış. Oturduk yemek yiyoruz. Bi şey soracağım dedi. Sakin ol hiç bozma eğer teklif değilse ömür boyu dalga geçer dedim içimden. Ama evlenme teklifi çıktı. İstediğim gibi sade ve sakin bir teklifti.

  Ha şimdi noldu? Ayrıyız. Yani ben sakin kalmasam komik duruma düşsem de ömür boyu benimle dalga geçemezmiş. Kısmet, nasip, karma, kader, alın yazısı. Ama insanın ilk evlenme teklifinin sonunun ayrılık olması bu kadar dramken evliliğinin bitmesinin ne kadar ağır olabileceğini anladım. 

  21 haziran 22:59

  80. sanırım bir tek ben düşünüyorum kara kara ne yapacağım, ne diyeceğim diye. hayatımda biri olsun olmasın ona aşık olayım veya sıradan bir flört olsun fark etmiyor. beni hep en geren şeydir. ya evliliğe uzağım ya da teklif kısmında bir sıkıntı yaşıyorum, bilemiyorum. bir keresinde erkek arkadaşım bana bir sürpriz yapmıştı ve akıllım aldığı hediyeyi vermek için diz çökme gafletinde bulunmuştu. diz çökünce bütün hayatım gözlerimin önünden film şeridi gibi geçti. kutuda kolyeyi görünce bir nefes almıştım. hayatımda bu tarz yersiz heyecanlar yer aldığından mıdır nedir. 'run forrest run' repliği yankılanıyor zihnimde. şimdi cevap vermeden koşup gitsem sonra düşünsem hissi oluşuyor. ben teklif kısmını çok ciddiye alıyorum sanırım, sürpriz kısmı da tuzu biberi oluyor. diz çökmeyecek, gözlerinde kalp emojisi oluşmayacak, yapısında yoksa romantik konuşma hazırlamayacak. karşımda gözüme bakıp soracak. evlen benimle, evleneceğiz seninle cümlelerinden de sakınması lazım. benim için sade ve net biçimde yapılması gereken teklif. "benimle evlenir misin?" de yeterli. (gizlinot: eksicime not; evet ya haklısın uyuzun tekiyim.)

  27 ocak 19:15

  79. Biz eşimle tanıştığımız günden itibaren evlilik düşündüğümüzü açıkça belirtmiştik. Tanıştıktan birkaç ay sonra bir sabah uyandık. Dışarısı adım atılmayacak kadar karlar altındaydı ve cumartesi günüydü. Hadi kapalıçarşıya gidelim dedi. Sebebini bilmeme rağmen aşırı heyecanlandım. Sokaklarda kimse yoktu, yollar dahi yeterince açılmamıştı. Kapalıçarşıya tanıdığımız bir kuyumcuya gittik. Yüzüklerimizi seçtik ve orada birbirimize taktık. Dönüşte soğuktan nefes bile alamıyorduk. Eşim de bilir hayatta nargileden daha çok nefret ettiğim az şey vardır. O soğukta donmamak için gördüğümüz tek açık mekan olan bir nargileci bulduk ve içeri girdik. Eşim sirkecide bir nargilecide elimi tutup evlilik yüzüğümü taktı. Sonrasında yine zorlu hava şartlarında arnavutköy’de İlk buluştuğumuz yere gidip kokteyl içtik. İnsanlık için sıradan benim için unutulmaz bir gündü. 07.01.2017. Umarım herkes unutamayacağı şekilde anar bugününü.

  26 ocak 23:55 27 ocak 00:02

  78. yarın benim de yakın bir arkadaşım başka bir yakın arkadaşımdan evlenme teklifi alacağı için (yazar: Tatar) 'ın girdisini gülümseyerek okudum. ben de bir yandan kendisine normalden biraz daha fazla özenmesini söylemek istiyorum ama sürprizi bozmamak adına yarın dünyanın en sıradan günüymüş gibi davranıyorum, herkesin gönlünce olsun, ben onlar adına çok mutlu ve heyecanlıyım.

  edit: evet dedi :) çok güzel bir kutlama oldu, çok çok mutluyum.

  26 ocak 22:49 28 ocak 01:39

  77. Yarın 23 senelik dostum, kardeşim, canımın alacağı teklif. Bir yanım buruk, bir yanım mutlu, bir yanımsa onun için tedirgin. Enişte beyi yıllardır tanıyorum ama huzurumu kaçıran bir şeyler var, bir yandan arkadaşım daimi olarak yaşadığım şehre dönebilecek diye seviniyorum, bir diger yanım aferim bak aynı anda evlecektiniz sende hala tık yok diyor.

  Bir yandan da arkadaşıma çaktırmadan yarın düzgün giyinmesi için baskı yapıyorum, teklif öncesi anneler buluşması yapacaklar "bak canım düzgün giyin, şık bir elbise falan" diyorum, "aman ne gerek var daha önce de gördü beni" diyor. "Oje moje sür, saçlarını güzelce yap" diyorum, "aman kim uğraşacak" diyor. Bağıra bağıra lan evlenme teklifi alacaksın yarın demek istiyorum ama sürprizi bozamam, yarın bana çok şükredeceksin ...

  Edit: arkadaşımın yüzüğü eline taktıktan sonra ilk kurduğu cümle "keşke elbise giyseydim" oldu. Ahhhh kuzum ah anlatamadım derdimi.

  26 ocak 22:41 27 ocak 20:29