yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (161)
  • medya (7)

  161. Çevremdeki herkesin gerçekleştirdiği eylem. Benimse tek gerçekleştirdiğim eylem onlara humana mamaları hediye etmek...

  2 eylül 14:20

  160. Evlilik şöyle bir şey: 

  Sabah erkenden kalktım. Bulaşık makinesini boşalttım, yenisini doldurdum. Boşalan dolapları sildim. Mutfak tezgahını ovdum. Duvardaki fayansları sildim.  Balkonu yıkadım. Eşim kumandayı tamir etmeye çalışıyordu.

  O: şu plastik zımbırtıyı yıkasana

  Ben: yıkayamam

  O: hayatımda senin kadar üşengeç birini görmedim. İşte size özet :)

  2 haziran 10:18

  159. Sürekli annesi, babası kuyruğunu toplayan bir insan için çok zor iş, kadın için de öyle erkek için de, her şeyden önce bir ev geçindiriyorsun, tüm evin sorumluluğu 2 kişide, artık annem yapar, babam yapar diyemiyorsun, sen düşünmek zorundasın. Daha öncesinde üniversite hayatını ayrı evde geçirmiş olanlar çok şanslı çünkü böyle bir derdi yok. Onun dışında daha önce yabancı diyebilceğimiz (ilişki süresinden bahsetmiyorum) bir insanla aynı evi paylaşacaksın, evde nasıldır bilmiyorsun, evlenmeden birlikte yaşayanlar da bu konuda şanslı. He bir de sadece o insanla değil ailesiyle evleniyorsun, artık akraba oluyorsun. Kendi akrabalarına tahammül edemeyen insan olarak baska akrabalara tahammül edebilir miyim orası meçhul. Ama şunu biliyorum ki sevgi varsa, saygı varsa, anlayış varsa üstesinden geliniyor. Öcü gibi bir şey değil ama deneyimsiz insanlar için çok farklı yaşam biçimi.

  16 mayıs 00:49

  158. Ben “evlenmek istiyorum” şeklinde kurulan bir cümlenin gerçekliğine inanmıyorum. Evlilik iki insan arasında olan bir durum olduğundan “ben evlenmek istiyorum” cümlesi daha çok “senin/sizin yanınızda yaşamak istemiyorum” demekle eşdeğer benim için. “Ben x ile evlenmek istiyorum” demekse tamamen farklı bir şey. Tanıdığın sevdiğin hatta aşık olduğun birisiyle beraber bir hayat kurmak istiyorsunuz anlamına geliyor benim için. Henüz hayatında birisi olmayan insanlar içinse “ileride bir gün evleneceğim insanla tanışmayı umut ediyorum. Evli olma hissiyatını tatmak isterim.”  cümlesinin daha uygun olduğunu düşünüyorum. Sonuçta rastgele evlenmiyoruz. Ailesi veya başkaları tarafından zorla evlendirilmediği sürece herkes eşi olacak kişiyi önceden görmek tanımak istiyor ki doğru olan da bu. 

  15 mayıs 17:02

  157. kimisi evlenmek ister, kimisi istemez. bırakın isteyen evlensin istemeyen evlenmesin, herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil. sözüm sadece evlen diye ısrar edenlere değil, evliliğe korkunç bir olay gözüyle bakıp eleştirenlere de iletmek isterim.

  15 mayıs 16:44

  156. kadınların kadınlara attığı en büyük kazık. anneler bunu engellemeli. #annebenievliligezorlama

  not: eksileyenlere evlilikte sabır diliyorum :)

  15 mayıs 10:10 15 mayıs 10:18

  155. Bence muazzam bir şey. Sevdiğin insanla sürekli berabersin, bir şeyler ortak oluyorsun, birlikte yaşıyorsun. Bir şeyleri beraber aşıyorsun, paylaşıyorsun. Açıkçası bana kalsa bir nikahla fitim, hiç saçmasapan ritüellere girmek dahi istemiyorum. Ancak bunu ailelere anlatmak zor. Yadırganacak bakışlar altında çevrene de diyemiyorsun. Kahrolsun federaller sjfjdjsj. Günün birinde sevdigim adamla gerçekleştireceğime inanıyorum.

  15 mayıs 03:49

  154. Sevdiğin insanla arandaki bağı devlete bildirdiğin bir eylem. Ama Türkiye koşullarında evlilik ne yazık ki iki kişi arasında kal(a)mıyor. Her şeyi abartmayı sevdiğimiz için evliliği de abartıyoruz. Sonra da hayaller / hayatlar diyoruz.İlk başta görmezden geldiğiniz her şey bir zaman sonra üzerinizde dağ oluyor çünkü. Eğer eşler sorumlulukları adaletli şekilde üstüne alırsa evlilik çokta tü kaka değil. hatta en iyi arkadaşın oluyor eşin. 

  15 mayıs 01:43

  153. evlilik, sevdiğin kişi ile hayatını paylaşmak, çok güzel bir duyguydu. Hayat hic ayırmayacak gibi geliyor bir yerden sonra. Fakat hic beklemediğin şekilde ayırıyor. Yalnızlık ve özlemle hayatına devam ediyorsun. Şuan ne çok isterdim onun sol tarafta uyumasını. Burada yazılanları okuyunca gün içerisinde yaşanılan şeylerin ne kadar kıymetli olduğunu bir daha anladım.. benim şimdi bu şansım yok şansı olan arkadaşların hep kıymetini bilmesi dileğiyle...

  15 mayıs 01:29

  152. Eşime dün akşam birazcik trip atmistim. bugün de gün boyu hiç konusmadik. Derken akşamüzeri öyle rahatsızlandı ki apar topar acile götürdüm, ellerim yanağındayken anladım ki her ne sebeple olursa olsun 5dakika bile dargın kalamayacak kadar az vaktimiz var..

  15 mayıs 00:44 15 mayıs 00:44