girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (243)
  • medya (16)

243. essence'in eyeliner pen ile başlayan hikayem maybelline'nin jel eyelinerıyla devam etti. essence maalesef fazla ıslak bırakıyordu ve keskin bir siyahlığı yoktu. ayrıca keçeli kalem(gizlinot: en sevdiğim tatliş özelliği) gibi olduğu için de çok erken kuruması da ayrı bir üzüntü.

sonra likitleri denedim, uçlarıyla da pek iyi anlaşamadım. normalde likit görüntüsünü başkasında severim ama ben asla yapamadım. sonra da maybelline'e geçtim ve resim yeteneğim sayesinde fırçayla daha kolay şekiller çektim. 3 yıl da onu kullandım. tabii jel çok zor çıkıyor fakat yine de mat ve kesin bir görüntü veriyor.

uzuun zaman oldu eyeliner sürmeyeli, gözden uzak olunca gözden de ırak oluyor.

13 temmuz 22:24 13 temmuz 22:24

242. jel eyeliner kullanmayı likit kullanmaktan daha çok seviyorum. sivri uçlu firçayla rahatlıkla çekebiliyorum.

tercih ettiğim markalar.

- nyx smudger

- mac jel eyeliner

nyx olan da kuruma yaptı ve sürerken topaklanma oluyor. mac de öyle bir sorunla karşılaşmadım henüz.

bundan bir kaç sene önce orta kalınlıkta kuyruklu eyeliner modaydı şimdi demode oldu gibi ama bence eyeliner'ın modası hiç geçmiyor.

13 temmuz 00:52 13 temmuz 00:52

241. ben yarım çekiyorum eyelineri. Çünkü göz pınarlarımdan itibaren sürdüğümde gerçekten bana yakışmadığını fark ettim. Çok hafif kuyruklu, kuyrukları hafif kalkık bi şekilde kullanmayı tercih ediyorum. Eyeliner olmadan gözlerim çok boş geliyor, eksik gibi duruyor. O yüzden gece gündüz yaz kış kullanıyorum bir yerlere geç kalmak pahasına.

12 temmuz 22:28


240. Birçok eyeliner kullandım.En sonunda nyc eyelinerına aşık olmuştum simsiyah, kalıcı, incecik sürülebilirdi. ülkemizden neden gittin nyc. beni çok üzdün..

12 temmuz 21:58

239. lisedeyken essence'in çift taraflı kalem eyelinerını almamla başladı maceram, ilk zamanlar elim alışkın olmadığı için kuyruksuz düz şekilde çekiyordum. sonra elim az daha alışınca maybelline'in jel eyelinerıyla devam ettim. şimdi yine maybelline'in masterpreciese kalem eyelinerını kullanıyorum, elim artık alıştığı için kuyruklu çekebiliyorum 2 dakikada pıt pıt. Bakışlarımı değiştiriyor gerçekten, daha çekik sanki böyle daha alımlı bakıyorum. :d yalnız gündüz-gece makyajı farketmeden eyeliner çeken ben neredeyse 2 aydır üşengeçlikten elimi sürmüyorum, evet baya baya üşengeçlikten. Anca özel bi buluşmam olacak da öyle. far ve rimel ikilisiyle takılıyorum şimdilik, hatta geçen babam farketmiş olmalı ki hani gözüne sürdüğün şeritler nerede diye sordu. :d Bunu yazarken özlediğimi farkettim, yarın -üşenmezsem- çekeyim kuyruklusundan. 

12 temmuz 21:56

238. Makyajımın en önemli adımıdır. Gece üçte bile makyaj yapsam çekerim. çünkü eyelinersız ben ben değilim. Aşağı doğru bakan sarı kirpiklerim kırık kalp ben. 

12 temmuz 20:19

237. Çok kirpiğim de olmadığından eyeliner bende hayat kurtarıyor. Bazı günler eşit olsun derken derken Allahuekber dağlarına kadar çıksa da genel olarak bana yakışacak şekilde çekebiliyorum. Sürmediğim günler herkes hasta mısın diye soruyor, yüzüm öyle sönük kalıyor. Birkaç marka denedim ama içlerind een çok L'oreal Master Ink'ten memnun kaldım. Bir kere sürümü kolay ve mat. Sabah 7.30 gibi sürüyorum akşam 19'da eve geldiğimde çok hafif akma yapmış oluyor ama onun dışında çok memnunum.

Bence eyeliner sürmeye çalışmanın tek yolu: pratik yapmak! Başka ihtimal yok yani süre süre insan hakikaten alışıyor. Bazıları süremediğinde evet çok gözüme batıyor ama herkes geçti bu yollardan, deneye deneye bulacağız. Bir de insanın kendi yüz tipine yakışarak çekmesi gerek bence. Bazıları upuzun kuyruk çekiyor harika duruyor, bazıları kuyruksuz çekiyor çok şahane duruyor. Bol bol denemek lazım.

12 temmuz 16:28


236. Makyaja rimelden sonra eyeliner ile giriş yaptığım için  uzun süreli bi ilişkim var eyelinerla. İnanılmaz seviyorum ve üşenmezsem ve makyaj yapacaksam kesin kullanıyorum.

Hayatım boyunca 4 marka eyeliner kullandım. Biri küçük şehirde yaşadığım ve gratis tarzı yerler olmadığı için garip makyaj malzemeleri satan bir dükkandan aldığım ve ismini hatırlamadığım kalitesiz, garip bir eyelinerdı onunla başladım zaten. Parlaktı ve sıvı eyelinerdı. Sürmek inanılmaz zordu.

2. Kullandığım eyeliner maybelline jel eyelinerı. İyiydi güzeldi, kolay çekiliyordu ve akmıyordu ama gün içinde rengi grileşiyordu.

3. Eyelinerım inglot amc eyelinerın siyah olanı. İnanılmaz bir eyeliner gerçekten, asla akmıyordu ve simsiyah kalıyordu gün içinde. Parlak da durmuyordu. Yağ gibi sürülüyordu. tek sorunu herkesin yazdığı gibi kuruması. Benimki kurudu diye ben içine duraline damlattım sonra akma yapmaya başladı. Bitince başka eyeliner denemek istedim.

4. Ve son eyelinerım ise sleek ink pot eyeliner. Inglot ile neredeyse aynı performansa sahip, tek farkı kurumuyor kabında. Gün içinde inglot kadar sağlam değil bence, bende akma yaptı kenarlardan azıcık. 

Sonuç olarak mükemmel eyelinerı hala bulamadım ama inglota geri döneceğim gibi duruyor. Ve içine duraline damlatmayacağım...

12 temmuz 14:27

235. Uzunca bir zaman loreal superlinerı severek kullandım, fakat nyx epic ink liner pabucunu dama attırdı, sürümü çok kolay ve suya dayanıklı,kesinlikle tavsiyedir

12 temmuz 12:36

234. göz şeklim yüzünden her defasında maalesef farklı şekilde sürdüğüm şey. bağımlılık yaptığına inanıyorum. sürmeden dışarı çıkamaz hale geldim. kurtulmak için indirimlerden uygun fiyatlı farlar ve paletler almıştım ama gözüm o görüntüye öyle alışmış ki hem kendime yakıştırmadım hem de far kullanarak göz makyajı yapamadım, o kadar videolar izlediğim halde. eyelinerı eskiden çok kalın çekerdim ama şimdi ince çekmeye başladım. en azından o yoğun görüntüden kurtuldum. su geçirmez, grileşmeyen ve simsiyah olanını hala bulamadım.

12 temmuz 07:34